יום רביעי, 10.08.2022 שעה 13:47

בגיל 25: אשלי בארטי הודיעה על פרישה מטניס

הלם בעולם הטניס. המדורגת ראשונה ב-114 השבועות האחרונים בחרה לסיים את קריירה בשלב מוקדם: "אין לי יותר את הדחף הפיזי כדי להמשיך לאתגר את עצמי"

|
אשלי בארטי (רויטרס)
אשלי בארטי (רויטרס)

הלם בעולם הטניס. המדורגת ראשונה בעולם ב-114 השבועות האחרונים, אשלי בארטי, הודיעה באופן רשמי על פרישה בגיל 25 בלבד ואחרי שזכתה בשלושה תארי גראנד סלאם. רק בתחילת השנה זכתה באליפות אוסטרליה, אבל בחרה לעשות צעד מפתיע במיוחד: “זה הזמן לשנות את החלומות ולהניח את המחבט בצד”.

בארטי, ששיחקה בפעם האחרונה ב-29 בינואר בגמר אליפות אוסטרליה, מסרה: “זה יום קשה, מלא באמוציות, כי אני פורשת מטניס. זו הפעם הראשונה שאני אומרת את זה וקשה להגיד את זה, אני מאוד שמחה ומאוד מוכנה, הלב שלי יודע שזה הזמן ואני יודעת שזה הדבר הנכון לעשות. אני אסירת תודה לכל מה שהטניס נתן לי”.

עוד הוסיפה: “חשבתי על זה המון זמן, היו לי רגעים מדהימים בקריירה, ווימבלדון של השנה שעברה שינה אותי המון, לזכות בזה היה חלום ושינה את הפרספקטיבה שלי. אז עוד הרגשתי לא שלמה, אבל אחרי אוסטרליה אני רוצה אתגרים אחרים. לאחרונה השמחה שלי לא הייתה תלויה בתוצאות, ומבחינתי הצלחה זה לדעת שנתתי הכול. אין לי יותר את התשוקה הפיזית להמשיך ואת המוטיבציה הרגשית להיות בטופ, אני מותשת, אין לי עוד מה לתת”.

אשלי בארטי מודיעה על פרישה מטניס

מיוני 2019 עד היום, בארטי הובילה את הדירוג העולמי בטניס לנשים, למעט ארבעה שבועות. בגיל 25 ואחרי שזכתה ברולאן גארוס (2019), ווימבלדון (2021) ואליפות אוסטרליה השנה, היא בחרה לסיים. בארטי זכתה ב-15 תארי יחידים ועוד 12 תארי זוגות. גם בין 2014 ל-2016 בארטי לא התחרתה בטענה שהיא צריכה “רענון”, בהמשך כשהתחרויות חזרו לאחר הקורונה היא בחרה להמשיך לא להתחרות במשך 11 חודשים, אבל כעת הגיעה הפרישה הסופית.

אשלי בארטי (רויטרס)אשלי בארטי (רויטרס)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו