יום רביעי, 10.08.2022 שעה 15:18

מה נותר ומה הסיכויים: תמונת המצב של מכבי

ההשעיה הצפויה של הקבוצות הרוסיות תסדר פתח, אך שש קבוצות תאבקנה על ארבעה כרטיסים והמשימה קשה. עושים סדר: המפגשים, המאזנים והמאבקים הפנימיים

יורוליג 22-23
00-00וילרבאן1
00-00ארמני מילאנו2
00-00פנאתינייקוס3
00-00ריאל מדריד4
00-00מכבי ת"א5
00-00ז׳לגיריס קובנה6
00-00ולנסיה7
00-00באסקוניה8
00-00באיירן מינכן9
00-00פנרבחצ'ה10
00-00אנדולו אפס11
00-00הכוכב האדום12
00-00אלבה ברלין13
00-00פרטיזן בלגרד14
00-00וירטוס בולוניה15
00-00מונאקו16
00-00ברצלונה17
00-00אולימפיאקוס18
לוח משחקים
 • וילרבאן
 • חמישי, 06/10, 00:00
 • ארמני מילאנו
 • פנאתינייקוס
 • חמישי, 06/10, 00:00
 • ריאל מדריד
 • ולנסיה
 • חמישי, 06/10, 00:00
 • באסקוניה
 • באיירן מינכן
 • חמישי, 06/10, 00:00
 • ריאל מדריד
 • מכבי ת"א
 • חמישי, 06/10, 21:05
 • ז׳לגיריס קובנה
 • אנדולו אפס
 • שישי, 07/10, 00:00
 • הכוכב האדום
 • אלבה ברלין
 • שישי, 07/10, 00:00
 • פרטיזן בלגרד
 • וירטוס בולוניה
 • שישי, 07/10, 00:00
 • מונאקו
 • ברצלונה
 • שישי, 07/10, 00:00
 • אולימפיאקוס
|
שחקני מכבי תל אביב (איציק בלניצקי)
שחקני מכבי תל אביב (איציק בלניצקי)

מכבי תל אביב תארח הערב (שלישי, 21:05) בהיכל מנורה מבטחים את מילאנו, במסגרת שבוע המשחקים הכפול של היורוליג בו יפגשו חניכיו של אבי אבן את ריאל מדריד ביום חמישי הקרוב, וכל זאת על רקע השעייתן הצפויה של הקבוצות הרוסיות מאירופה.

אלופת המדינה נמצאת בפתחם של שבועיים סופר קריטיים במהלכם ישחקו ארבעה משחקים שיכולו לסדר צעד עצום לעבר שלב שמונה האחרונות, או להתרחק מהותית משלב ההצלבה. בקופה נותרו למכבי שישה משחקים ומבחינה ריאלית, ישנם ארבעה כרטיסים לפלייאוף עליהם נלחמים לא פחות משישה מועדונים וכששניים נוספים נמצאים מעבר לפינה.

לקראת כך, ONE עושים לכם סדר עם ניתוח מצבן של באיירן מינכן, אנדולו אפס, מכבי תל אביב, מונאקו, פנרבחצ'ה, הכוכב האדום בלגרד, ובסיכוי הפחות סביר באסקוניה ואלבה ברלין, כשמסתמן שהקבוצות הרוסיות כבר לא יחזרו לשחק העונה. ולגבי העונה הבאה? המצב עדיין לוט בערפל.  

אבן: "יש לנו סגל בריא למשחק"

5. אנדולו אפס 

מאזן בטבלה ללא הקבוצות הרוסיות: 10:13.

מאזן בתרחיש הטוב ביותר: 10:18, בתרחיש הגרוע ביותר: 15:13.

משחקים שנותרו: ריאל מדריד, מילאנו, אלבה ברלין ובאיירן מינכן בבית, הכוכב האדום בחוץ. 

לאלופת היורוליג המכהנת נותרו חמישה משחקים בקופה, וב-8.4 ערב משחקם ה-28 והאחרון במסגרת העונה הסדירה של היורוליג, מול הכוכב האדום בלגרד, הם למעשה ישחקו את משחקם השמיני ב-18 ימים. העומס שתחווה אנדולו הוא לא אידאלי אך גם לא כזה נורא בהשוואה לחלק מהקבוצות האחרות. אנדולו היא אחת הקבוצות הכי פחות צפויות מבחינת כל אלו שנאבקות על הכרטיס לפלייאוף, במידה והיא תיקלע למצב של שובר שוויון במצב של ראש בראש היא ביתרון על מכבי תל אביב, פנרבחצ'ה, ובאסקוניה.

מול מונאקו היא נמצאת בעמדת נחיתות בגלל הפרשים. לבאיירן מינכן היא הפסידה (83:71) במפגש הראשון ואת הכוכב האדום (83:84) כמו גם אלבה ברלין (67:90) היא ניצחה. הטורקים צפויים להיכנס לפלייאוף והם לבטח אחת הקבוצות שארבע הראשונות לא בדיוק היו רוצות לפגוש לסדרה. אם חניכיו של עתאמן לא יראו עקביות הם עלולים ליפול מספר מקומות אך הסיכוי שיחמיצו את הפלייאוף כרגע נראה קלוש. בשורה התחתונה: יציבות טורקית תהיה חיובית לאלופת המדינה      

אנטה ז'יז'יץ' מוקף בשחקני אנדולו אפס (איציק בלניצקי)אנטה ז'יז'יץ' מוקף בשחקני אנדולו אפס (איציק בלניצקי)

6. באיירן מינכן

מאזן בטבלה ללא הקבוצות הרוסיות: 10:12 

מאזן בתרחיש הטוב ביותר: 10:18, בתרחיש הגרוע ביותר: 18:12.

משחקים שנותרו: פנאתינייקוס ומילאנו בחוץ, הכוכב האדום בלגרד בית, פנרבחצ'ה, אנדולו אפס וריאל מדריד בחוץ. 

מצבה של באיירן מינכן הוא אולי הכי בעייתי, הסיבה? הקורונה שתפסה אותה בעיתוי הכי פחות מתאים (למען הסר ספק – אין עיתוי מתאים). גם לחניכיו של אנדראה טרינקיירי נותרו שמונה משחקים בכל המסגרות עד שתסתיים לה העונה הסדירה ביורוליג. הבעיה הכי גדולה בלוח הזמנים מתחילה ב-29.3 שכן באותו הערב תתארח אצל מילאנו, ב-1.4 תארח את הכוכב האדום בלגרד במשחק שיכול להיות קריטי במיוחד עבור מכבי תל אביב, וב-3.4 את אולדנבורג ואז רצף קשוח שיכלול את פנרבחצ'ה, אנדולו אפס וריאל מדריד בהפרש של יומיים בין משחק למשחק וכן כאמור, כולם בחוץ.

אלמלא הקורונה, מינכן הייתה נאבקת גם על המקום החמישי וגם היא קבוצה שלא פשוט לשחק נגדה, אך העניין הוא שבאיירן לא שיחקה עדיין מה-8.3. לגרמנים יתרון בשוברי השוויון מול מכבי, אבל יחד עם זאת הם ירצו להימנע מבית משולש עם אלופת המדינה ומונאקו לה הפסידה פעמיים העונה. קבוצתו של "טרינקה" חייבת לנצח כמובן את הכוכב האדום בלגרד, ופנר.  בשורה התחתונה: לא ברור איזו באיירן נראה במשחקים הקרובים, כמה שיותר נפילות של הבאוורים ישחקו לטובתה של אלופת המדינה בצהוב.

אנדריאה טרינקיירי (רויטרס)אנדריאה טרינקיירי (רויטרס)

7. מכבי תל אביב

מאזן בטבלה ללא הקבוצות הרוסיות: 11:11

מאזן בתרחיש הטוב ביותר: 11:17, בתרחיש הגרוע ביותר: 17:11.

משחקים שנותרו: מילאנו וריאל מדריד בבית, פנאתינייקוס בחוץ, וילרבאן בבית, ברצלונה בחוץ, פנרבחצ'ה בבית. 

הצהובים ישחקו 7 משחקים בכל המסגרות עד לסיום העונה הסדירה ביורוליג, כאשר ייתכן שהמשחק מול פנר ב-13.4 יהיה לפרוטוקול או שיהיה על כל הקופה. למעשה, אם מכבי תל אביב לא הייתה מקדימה את המשחק מול עירוני נס ציונה, הרי שגם היא הייתה נותרת עם שמונה משחקים בסך הכול. מבחינת יכולת על הפרקט אלופת המדינה חייבת להיות עקבית יותר, ובמשחקים חשובים גם להגיע בכל אספקט אפשרי של המשחק, מהשבוע הנוכחי ניצחון אחד יהיה בהחלט טוב עבורם, אך בשבוע הבא הם כבר יהיו חייבים לנצח שניים כאשר אחד מהם הוא לא פחות ממוקש על אדמת יוון.

מבחינת שוברי שוויון, מכבי תרצה להימנע משוויון עם אנדולו אפס, באיירן מינכן והכוכב האדום, ובמידת הצורך והסיטואציה עדיף לה כמובן את מונאקו בשובר שוויון ראש בראש או בבית משולש עם באיירן מינכן, ולנצח את פנר במחזור הסיום, כשההפרשים יכולים לשחק תפקיד. מכבי ככל הנראה תצטרך לכוון ל-14 ניצחונות וצפונה. 

שחקני מכבי ת"א באימון (שחר גרוס)שחקני מכבי ת"א באימון (שחר גרוס)

8. מונאקו  

מאזן בטבלה ללא הקבוצות הרוסיות: 13:11.

מאזן בתרחיש הטוב ביותר: 13:15, מאזן בתרחיש הגרוע ביותר: 17:11.

משחקים שנותרו: אולימפיאקוס ובאסקוניה בבית, מילאנו בחוץ, אלבה ברלין בבית.

הקבוצה הכי אתלטית, עם לוח המשחקים אולי הכי נוח מול שתי יריבות קשות ומול שתיים שעל הנייר נוחות יותר, אך ‘טריקיות’ במידה רבה. היתרון של מונאקו הוא שבבית היא קבוצה טובה הרבה יותר, וסביר יותר להניח שהיא תצליח להגיע לפלייאוף אלא אם כן תגיע התמוטטות מוחלטת. הקבוצה מהנסיכות נמצאת בנחיתות מול מכבי, אך יש לה יתרון על אנדולו אפס, באיירן מינכן, פנרבחצ'ה ומול הכוכב האדום בלגרד. לאלבה ברלין ובאסקוניה היא הפסידה בסיבוב הקודם ומבחינת פיזור המשחקים נותרו לה שבעה משחקים עד תום העונה הסדירה של היורוליג, כשמהות הפלייאוף עבור הצרפתים היא מקום מובטח ביורוליג לשנה הבאה. 

שחקני מונאקו (האתר הרשמי של מונאקו)שחקני מונאקו (האתר הרשמי של מונאקו)

9. הכוכב האדום בלגרד

מאזן בטבלה ללא הקבוצות הרוסיות: 13:11.

מאזן בתרחיש הטוב ביותר: 13:15, מאזן בתרחיש הגרוע ביותר: 17:11.

משחקים שנותרו: אלבה ברלין, באיירן מינכן וז'לגיריס בחוץ, אנדולו אפס בבית.

קבוצתו של דיאן ראדוניץ' מגיעה במצב אידיאלי לישורת האחרונה של העונה הסדירה ביורוליג. בסך הכול היא תשחק עוד חמישה משחקים בכל המסגרות (שישה אם יצליחו לדחוס את המשחק מול FMP לפני ה-8.4 ערב המשחק מול אפס), מבחינת זהות היריבות ומצבן, הכוכב האדום שנחשבת לאחת הקבוצות היותר ממושמעות של המפעל הבכיר באירופה, יכולה בהחלט לעשות פלייאוף. הבעיה שהיא קבוצת בית הרבה יותר טובה מאשר בחוץ. מבחינת שוברי שוויון יש לה יתרון מול מכבי ופנרבחצ’ה, ואת באיירן מינכן היא ניצחה במפגש הקודם. לאנדולו היא הפסידה פעם אחת, מול מונאקו היא בעמדת נחיתות ואלבה ברלין ובאסקוניה מחכות מעבר לפינה במטרה לקלקל.

סקוטי ווילבקין (באדיבות הכוכב האדום)סקוטי ווילבקין (באדיבות הכוכב האדום)

10. אלבה ברלין 

מאזן בטבלה ללא הקבוצות הרוסיות: 13:9.

מאזן בתרחיש הטוב ביותר: 13:15, מאזן בתרחיש הגרוע ביותר: 19:9.

משחקים שנותרו: ברצלונה והכוכב האדום בלגרד בבית, פנרבחצ'ה ואנאדולו בחוץ, פנאתינייקוס בבית ומונאקו בחוץ.

הנסיבות הביאו לכך שהקבוצה הגרמנית עדיין נמצאת במאבק, גם אם למראית עין בכל מה שקשור להשוואת סגלים על הנייר, מול מכבי ובאיירן מינכן היא נמצאת בנחיתות, את מונאקו, הכוכב האדום ופנר היא ניצחה כבר פעם אחת ומול אנדולו אפס היא הובסה, מה שאומר שסיכוי לאלבה ברלין בהחלט יש, אך העומס עומד על שמונה משחקים בכל המסגרות מה שאולי יקשה במעט.

יובל זוסמן (איציק בלניצקי)יובל זוסמן (איציק בלניצקי)

11. פנרבחצ'ה

מאזן בטבלה ללא הקבוצות הרוסיות: 13:9.

מאזן בתרחיש הטוב ביותר: 13:15, מאזן בתרחיש הגרוע ביותר: 19:9.

משחקים שנותרו: באסקוניה וברצלונה בחוץ, אלבה ברלין, באיירן מינכן, פנאתינייקוס בבית, מכבי תל אביב בחוץ.

הקבוצה עם עומס המשחקים הגבוה ביותר – 10 משחקים בכל המסגרות. הכדורסל שהציגו חניכיו של אלכסנדר דג'ורג'ביץ' דווקא כשחסרו את יאן וסלי ונאנדו דה קולו היה מעורר השראה ולמעשה השאיר אותם חזק בתמונת העלייה לשמונה האחרונות, הסגל שלהם על הנייר אמור להספיק כדי להשלים את העבודה ולא מן הנמנע שהמשחק מול מכבי בהיכל מנורה מבטחים באמת יהיה על עונה שלמה. מבחינת שוברי שוויון – מול הכוכב האדום, מונאקו ובאיירן הם בעמדת נחיתות, לאלבה ברלין הם הפסידו פעם אחת, את מכבי ניצחו ואת אנדולו, לה הפסידו פעמיים, הם כנראה כבר לא יוכלו להשיג.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו