יום רביעי, 10.08.2022 שעה 13:35

בניון: צריך להיות טיפש כדי לא להתחשב בצעירה

המנהל המקצועי של הנבחרת התייחס לסערת בלבול: "חושב שמרקו הלך רחוק מדי עם פרץ". "החלטנו לא להעמיס על זהבי", "אין סיכוי שאאמן". גדי ברומר יאמן

|
יוסי בניון (ראובן שוורץ)
יוסי בניון (ראובן שוורץ)

בצל הדרמה הגדולה בנבחרת ישראל, שנחשפה ב-ONE, במסגרתה המאמן מרקו בלבול עזב את תפקידו הזמני לקראת שני משחקי הידידות מול גרמניה (26.3) ורומניה (29.3), המנהל המקצועי החדש, יוסי בניון, קיים היום מסיבת עיתונאים מיוחדת במשרדי ההתאחדות לכדורגל והתייחס לסערה שנוצרה. לאחר מכן הודיעו כי גדי ברומר הוא זה שיאמן את הנבחרת בשני המשחקים יחד עם אלון חרזי, פול גרובס, גיורא אנטמן מאמן השוערים וערן שדו מאמן הכושר.

“אני רק יום וחצי בתפקיד וכמובן נאלץ להתמודד עם הסיטואציה הלא פשוטה הזו. היו המון שיחות עם מרקו ורק בזה התעסקתי, רק בעניין הצעירים”, פתח בניון בדבריו והמשיך לפרוט את השתלשלות האירועים: “ניסיתי להסביר כמה חשוב להתחשב בצעירה לקראת המשחקים מול פולין וגרמניה. מרקו הסביר את הצד שלו, ניסיתי לשכנע כמה שאפשר כי מרקו בנאדם מדהים שאימן אותי ושיחק איתי ואנחנו ביחסים מצוינים, אבל הבנו שזה לא הולך לשום מקום”.

מסע"ת ראשון של בניון בתור המנהל המקצועי

“בבוקר הסברתי למרקו סופית שדניאל פרץ יהיה בנבחרת בצעירה, וזאת אחרי שיחות עם יילה חוס ואורן חסון שגיבו את ההחלטה. מרקו אמר שהוא לא מקבל את ההחלטה וחושב שפרץ צריך להיות בבוגרת”, המשיך המנהל המקצועי החדש. “אז כמה שניסיתי להסביר את ההחלטה, מרקו אמר שקשה לו לקבל אותה והחלטתי שדרכינו ייפרדו, כמה שזה כואב לי כי אני אוהב את מרקו. בסוף, כמנהל מקצועי אני צריך לקבל החלטות ומבחינתי ההחלטה הנכונה היא שפרץ יהיה בצעירה ושניתן להם את כל הכלים להצליח לעלות לטורניר, כי לא זכינו להרבה רגעים שמחים מהנבחרת וכרגע יש הזדמנות כזו”.

בנוגע לטענה שבלבול טוען כי כבר הודיע אתמול שיעזוב, הגיב בניון: “אנחנו לא משחקים משחקי כוח. אני יום בתפקיד. באתי לקבל החלטות שיהיו קשות וכל אחד יחשוב מה שהוא רוצה. זו החלטה מאוד קשה כבר בהתחלה. דיברתי עם מרקו שעות וניסיתי להסביר. אמרתי למרקו שאם הייתי בתפקיד שבועיים לפני לא היינו מגיעים לסיטואציה הזו. דניאל יהיה חלק מהבוגרת בעתיד. מרקו אמר לי שהוא לא יכול להסכים עם זה, הוא באמת האמין שצריך את דניאל איתו. הסברתי שהוא חייב לקבל את ההחלטה שלי ושל כל הצוות. אני לא יודע על שום שחקנים שהובטחו למרקו מהצעירה. דיברתי עם מרקו רק על פרץ והוא לא ביקש שום שחקן אחר. יכול להיות שאם היה מבקש שחקן כזה או אחר הייתי מסכים הייתי מעלה. לא יודע מה מרקו אומר על מה שהיה קודם”.

מרקו בלבול (רדאד ג'בארה)מרקו בלבול (רדאד ג'בארה)

“כשאני לוקח החלטה אני לא מתחשב במה יגידו, אלא רק חושב מה הכי טוב לנבחרת, הבהיר בניון. “מרקו מאמין בדרך שלו והתעקש וזה בסדר. הוא אמר לי שהנבחרת הבוגרת מעל הכל וגם אנחנו מאמינים בזה, אבל אני גם צריך להיות טיפש כדי לא להתחשב ברגע כזה חשוב של הצעירה. אף אחד לא מבטיח שנעלה אבל למה שלא נעשה הכל כדי שהצעירה תעלה לטורניר גדול. זו לא פגיעה בבוגרת. אני חושב שמרקו בסוף הלך רחוק מדי כי דניאל אולי יהיה שוער גדול, אבל יש שוערים מספיק טובים ומרציאנו הוכיח את עצמו. אני לא מתבייש להגיד שלמעט זהבי הוא היה הבולט אצל וילי רוטנשטיינר”. 

על הכניסה לתפקיד החדש סיפר: “אני לא הבוס, אני חלק ממערכת. באתי כדי לקבל החלטות מקצועיות. זה מצב לא נעים אבל אין סיבה שזה ישפיע על הנבחרת. כולם ידעו שמרקו זמני ומאוד רציתי להיות לצידו בשני המשחקים כי באתי ללמוד ויש לי הרבה מה ללמוד והעתיד היה פתוח מבחינתי. זה לא יפגע כי הצוות שהיה אמור להיות עם מרקו, שזה אלון חרזי, גרובס ואנטמן, יישארו לנסיעה הזו ובשעות הקרובות נצרף עוד איש מקצוע לצוות. השחקנים צרכים להתרכז בהתכנסות ולעשות את המקסימום. יש קבוצות שפיטרו מאמנים וגם יום אחרי שיחקו”. 

יוסי בניון (ראובן שוורץ)יוסי בניון (ראובן שוורץ)

עוד לפני פרסום הסגל, בניון הודיע כי ערן זהבי לא יגיע להתכנסות הפעם, והסביר מדוע: “ערן זהבי לא יהיה חלק מהמשחקים הקרובים. בשיחות שנעשו עם הצוות של פ.ס.וו איינדהובן הגענו ביחד למסקנה שהוא חזר מפציעה לא פשוטה ואנחנו רוצים לקבל אותו במאה אחוזים ביוני ולא ליצור עליו עומס”.

ערן זהבי (רדאד ג'בארה)ערן זהבי (רדאד ג'בארה)

ומה בנוגע לאפשרות שיירד לקווים בעצמו? גם במקרה הזה המנהל המקצועי סיפק תשובה נחרצת: “אין סיכוי שאאמן, אפילו לא לדקה. אם הייתי רוצה לאמן הייתי עושה את זה בשנתיים האחרונות. אני לא אגיד שמות של מועמדים כי נחשוב לפני ונצרף איש לצוות הקיים”.

על ההכנה למשחקים הקרובים, סיפר שחקן העבר: “הייתי בטוח שאתרכז רק בלהצטרף כצופה לנסיעה הזו כדי לראות את ההתנהלות וזה נפל עליי. יש לי זמן למנות מאמן נכון ולהביא שחקנים נכונים אבל לפני זה אני רוצה לעבור את הנסיעה בצורה הטובה ביותר”.

גם להצערת הנבחרת, כן או לא, נדרש בניון, שענה: “מי שמתאים יזומן ויהיה בסגל ואני לא מתייחס לגילאים. אם מישהו בן 17 או 35 יהיה טוב ויכול לתרום, הוא יהיה פה”. 

יוסי בניון (שחר גרוס)יוסי בניון (שחר גרוס)

מה קרה הפעם שהמינוי שלו התאפשר, בניגוד לעבר שהיה מועמד לתפקיד דומה בנבחרת הצעירה? “האופציה שאקבל תפקיד עלתה בעבר וזה כמעט הסתדר. אני חושב שיש אנשים טובים בצעירה ואני חושב שזה נכון שיש הפרדה. גם אם הייתי אחראי על הכל הייתי שם מישהו שינהל את הצעירה ומטה. זו עבודה מאוד קשה ואי אפשר לעשות הכל. לפני שמוניתי ישבתי עם חוס ויש לנו אותה פילוסופיה. אנחנו באותו ראש ואתם תראו שיתוף פעולה מצוין מלמעלה למטה”. 

עוד ציין בניון בנוגע למינוי המאמן הקבוע: “כל אחד זורק משהו איך זה יתנהל בלי לדעת כלום, הביאו אותי לנהל מקצועית שזה אומר גם להביא אנשים נכונים ויש לי זמן ללכת בדרך שלי ובחשיבה שליף, אשב עם מאמנים ישראלים וזרים ואמליץ על מי שאחשוב שמתאים. אין לי ספק שאשכנע את מי שצריך שזה הבנאדם המתאים. התהליך יתנהל כמו שצריך. אני אומר שוב שאם היה מאמן קבוע, היה קורה אותו דבר – הייתי מקבל אותה החלטה ואם הוא היה מקבל היה נשאר ואם לא היה עוזב, ולא משנה מבחינתי אורך החוזה שלו”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו