יום רביעי, 10.08.2022 שעה 06:11

מרקו בלבול עוזב את נבחרת ישראל באופן מיידי

פרסום ראשון. המאמן סירב לקבל את ההחלטה בנוגע לדניאל פרץ ועמד על העקרונות שלו: "הודעתי שאני מתפטר". יוסי בניון טען מנגד: "החלטתי להיפרד ממנו"

|
מרקו בלבול (עמרי שטיין)
מרקו בלבול (עמרי שטיין)

דרמה גדולה מאוד בהתאחדות לכדורגל. שעות בודדות לפני מסיבת העיתונאים שנקבעה להיום (חמישי) ב-12:00 וכאשר כולם ממתינים לפרסום סגל הנבחרת הבוגרת, המאמן מרקו בלבול עזב את תפקידו כמאמן נבחרת ישראל לשני המשחקים מול נבחרות גרמניה (26.3) ורומניה (29.3) בהמשך החודש הזה. בלבול מסר: “הודעתי להם שאני לא מקבל את ההחלטה בנוגע לדניאל פרץ ושאני מתפטר”.

כפי שנחשף ב-ONE, על בלבול הופעל לחץ על רקע המתיחות הגדולה של הימים האחרונים, כאשר המאמן מצידו כועס ומאוכזב מכך שלא עמדו איתו בהסכמים כאלה ואחרים הנוגעים לזימוני השחקנים הצעירים לנבחרת הבוגרת. מבחינתו הוא רצה לעמוד על העקרונות שלו ועל הסיכומים שנקבעו איתו מראש כאשר קיבל את התפקיד. 

במרכז האירועים עמד כמובן הזימון של דניאל פרץ. המאמן רצה אותו לנבחרת הבוגרת, אך הופעלו עליו לחצים גדולים מאוד לוותר עליו ולאפשר את זימונו לנבחרת הצעירה, לה יש שני משחקים רשמיים חשובים מול פולין וגרמניה, בסמיכות למשחקים של הנבחרת הבוגרת.

דניאל פרץ. הסערה סביבו הובילה לעזיבתו של בלבול (ראובן שוורץ)דניאל פרץ. הסערה סביבו הובילה לעזיבתו של בלבול (ראובן שוורץ)

בלבול סבר שפרץ צריך להיות עם הנבחרת הבוגרת, אך כאשר הובהר לו שהמנהל המקצועי יוסי בניון חושב שהשוער צריך להיות עם הנבחרת הצעירה ועל רקע כל האירועים שקדמו לכך, המאמן החליט לעמוד על העקרונות שלו מתוך ידיעה שזה גם יוביל לסיום תפקידו בנבחרת. שעות בודדות לאחר כניסתו לתפקיד המנהל המקצועי, יוסי בניון נכנס היישר אל תוך הבלאגן. 

כל ההתאחדות הייתה על הרגליים בשעה האחרונה, מאז הפרסום ב-ONE ובהמשך גם הגיעה הודעה רשמית שלה, שניסתה להציג כי כביכול מדובר בהחלטה של בניון לשחרר את המאמן. מבחינת המחליף שימונה, נראה שכרגע איש המקצוע היחיד שפנוי “לשליפה מהירה” הוא גדי ברומר, מכיוון שכל שאר המאמנים עסוקים במשימות מיידיות. 

בהודעת ההתאחדות נכתב: “המנהל המקצועי של הנבחרת הבוגרת, יוסי בניון, הודיע לפני מספר דקות למאמן מרקו בלבול כי הוא משוחרר מהתפקיד ולא יוביל את הנבחרת הבוגרת בשני המשחקים הקרובים מול גרמניה ורומניה. בלבול סירב לקבל את החלטת המנהל המקצועי, כי השוער דניאל פרץ ייכלל בסגל הנבחרת הצעירה בשני משחקיה הקריטיים במוקדמות אליפות אירופה 2023 מול פולין וגרמניה (24 ו-29 במארס, אצטדיון שלמה ביטוח בפ"ת) ואילו אופיר מרציאנו יהיה השוער הבכיר בסגל הנבחרת הבוגרת בשני משחקי הידידות הקרובים”. 

יוסי בניון לאחר המינוי לנבחרת

בניון: "התפקיד שלי מחייב קבלת החלטות לא פשוטות והפרידה ממרקו בלבול היא הראשונה שבהן. הנבחרת הבוגרת היא היהלום שבכתר, אבל צפויים לה שני משחקי ידידות, זאת לעומת שני משחקים מכריעים של הצעירה, שעלינו לעשות הכל כדי להעמיד לרשות אלון חזן את הסגל הטוב ביותר לטובת העפלה ליורו 2023. מרקו התעקש בעניין פרץ חרף כל השיחות הרבות בינינו, ולא הותיר לי כל אפשרות אחרת. בגיבוי מלא של יו"ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון, ולאחר שמרקו הבהיר גם בשיחה האחרונה אתו לפני מספר דקות כי אינו מוכן לקבל את החלטתי, הודעתי לו כי ניאלץ להיפרד”.

“הכדורגל הישראלי לא משופע בהזדמנויות להעפיל לטורניר כל כך יוקרתי כמו יורו הצעירות וההצלחה של הנבחרת הצעירה עד כה הביאה את אלון חזן ושחקניו לעמדה מצוינת בהתמודדות על המקום הראשון בבית ו/או להבטיח מקום בפלייאוף. כמו תמיד, אנחנו מעמידים גם הפעם לרשות שחקני הנבחרת הבוגרת והצוותים השונים את התנאים הטובים ביותר כדי להצליח ואני משוכנע כי המחויבות של השחקנים והאחריות שלהם היא הכוח של הגדול ביותר של הנבחרת, לא משנה זהות היריבה”.

“לשמחתי ולגאוותנו יש לנבחרת הבוגרת שחקנים מצוינים לכל משימה ואתגר, ומכאן שמתאפשר ונכון להעמיד גם לרשות הנבחרת הצעירה את הסגל החזק והטוב ביותר שהכדורגל הישראלי מסוגל להציב מול שתי יריבות איכותיות מאוד. בזמן הקרוב אפעל למינוי הצוות המקצועי שיוביל את נבחרת ישראל הבוגרת מול גרמניה ורומניה ולקביעת הסגל".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו