יום ראשון, 26.06.2022 שעה 20:28

רשמית: בניון מונה למנהל המקצועי של הנבחרת

הנהלת ההתאחדות אישרה את המלצת ועדת האיתור ושחקן העבר מונה לתפקיד בחוזה לארבע שנים: "הלוואי שבמקום שבו לא הצלחתי כשחקן, אצליח כמנהל מקצועי"

|
יוסי בניון (שחר גרוס)
יוסי בניון (שחר גרוס)

יוסי בניון הגיע לישיבה המיוחדת של הנהלת ההתאחדות לכדורגל שנערכה היום (רביעי) ובסיומה ההנהלה קיבלה רשמית את המלצת ועדת האיתור, שהחליטה על מינויו של שחקן העבר לתפקיד המנהל המקצועי של נבחרת ישראל בחוזה לארבע שנים (שנתיים פלוס שנתיים אופציה).

בניון אמר: "אני מודה להנהלת ההתאחדות לכדורגל, ליו"ר אורן חסון ולחברי ועדת האיתור על האמון בי ועל הבחירה בי למנהל המקצועי של נבחרת ישראל הבוגרת. תמיד ראיתי זכות גדולה ואחריות עצומה להיות חלק מנבחרת ישראל, אם בימי כשחקן במדים הלאומיים ובוודאי כעת בתפקיד המנהל המקצועי. המחשבות שלי יהפכו בתוך זמן קצר לתוכניות עבודה אותן אציג בפומבי, ומטרתן אחת – הצלחתה של נבחרת ישראל. אני בטוח שכל מי שקשור להתאחדות לכדורגל ולנבחרת ישראל יעזור לי, לצוות המקצועי ולשחקנים להגשים את החלומות המשותפים של כולנו".

עוד הוסיף: “אני מאוד מתרגש, רוצה להודות מכל הלב שניתנה לי ההזדמנות להיות בתפקיד הזה. מבטיח לעשות הכול כדי שהנבחרת תצליח, והלוואי שבמקום שבו לא הצלחתי כשחקן, אצליח כמנהל מקצועי”.

יוסי בניון לאחר המינוי לנבחרת

בניון, שייכנס לתפקיד באופן מיידי לקראת צמד משחקי הידידות הקרובים של הנבחרת מול גרמניה בחוץ ב-26 במרץ ומול רומניה בבית ב-29 במרץ, צפוי לקבל כ-200 אלף אירו כבונוס במקרה שהנבחרת תצליח לעלות ליורו 2024, כך נודע ל-ONE. אלי אוחנה החמיא לבניון, ואמר לו שעבד איתו שנה וחצי, שזה כמו 25 שנה בקבוצות אחרות, והוא הצליח והגיעו יחד למקום השלישי, כאשר מאז שעזב בית”ר ירושלים נמצאת בחלק התחתון של הטבלה.

יוסי בניון (שחר גרוס)יוסי בניון (שחר גרוס)

ועדת האיתור שהמליצה על מינויו כללה את יו"ר ההתאחדות אורן חסון, חבר הנהלת ההתאחדות אלי אוחנה והמאמן אלי כהן. ל-ONE נודע כי שינו זוארץ לא היה נוכח למרות שהוזמן, מאחר שהוא הודיע לחסון כי הוא לא חלק מוועדת האיתור יותר. שמעון טננבלט שמשמש כמשקיף בהנהלה, אך הגיע כמיופה כוח של חבר ההנהלה ליאור שחטר, נמנע בהצבעה.

יוסי בניון (שחר גרוס)יוסי בניון (שחר גרוס)

כזכור, לאחר שפרש בניון שימש כמנהל המקצועי של בית”ר ירושלים ועזב לאחר עונה בעקבות פיטוריו המפתיעים של רוני לוי. מאז שחקן העבר לא כיהן בתפקיד בכדורגל הישראלי וירד מתחת לרדאר. כעת שיאן ההופעות של נבחרת ישראל ישמש כמנהלה המקצועי של הנבחרת הבוגרת ויהיה אחראי על גיוס המאמן החדש. סמכויותיו של בניון יהיו אך ורק בענייני הנבחרת הבוגרת בעוד הנבחרות הצעירות יישארו בניהולו של יילה חוס ההולנדי.

יוסי בניון (שחר גרוס)יוסי בניון (שחר גרוס)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו