יום שלישי, 09.08.2022 שעה 22:48

בניון צפוי לשמש כמנהל המקצועי בנבחרת ישראל

ועדת האיתור המליצה פה אחד על מינויו של שחקן העבר לתפקיד בבוגרת, ההתאחדות תתכנס לאשר זאת ביום רביעי הבא. בניון: "אעשה הכול כדי לסייע לנבחרת"

|
יוסי בניון (חגי מיכאלי)
יוסי בניון (חגי מיכאלי)

יוסי בניון עתיד לצאת לדרך חדשה בכדורגל הישראלי. ועדת האיתור החליטה פה אחד הערב (רביעי) להביא לאישור הנהלת ההתאחדות לכדורגל את מינויו של בניון לתפקיד המנהל המקצועי של נבחרת ישראל הבוגרת.

הנהלת ההתאחדות תתכנס לדיון בנושא ביום רביעי הבא (16.3, 16:00). עם מינויו הצפוי של בניון לתפקיד, הוא יצטרף לנבחרת ישראל כבר בצמד משחקי הידידות הקרובים מול גרמניה בחוץ (26.3) ורומניה בבית (אצטדיון נתניה, 29.3). ועדת האיתור כללה את יו"ר ההתאחדות אורן חסון, חבר הנהלת ההתאחדות אלי אוחנה והמאמן אלי כהן, כאשר ל-ONE נודע כי שינו זוארץ לא היה נוכח למרות שהוזמן, מאחר שהוא הודיע לחסון כי הוא לא חלק מוועדת האיתור יותר.

יוסי בניון אמר: "אני מודה לוועדה על הבחירה בי ועל המלצתה להנהלת ההתאחדות לכדורגל למנות אותי לתפקיד. זה אתגר עצום וכבוד שאין שני לו ומרגע בחירתי אעשה כל שביכולתי לטובת נבחרת ישראל והכדורגל שלנו, שנתן לי כל כך הרבה".

יוסי בניון (חגי מיכאלי)יוסי בניון (חגי מיכאלי)

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אמר: "יוסי בניון, מגדולי הכדורגלנים הישראלים, שיאן ההופעות בנבחרת ישראל (102 משחקים) ומי שהיה חלק ממועדוני ענק אירופים ושחקן מוביל בכדורגל המקומי, הוא בשורה נפלאה עבור נבחרת ישראל הבוגרת והשאיפות שלנו לראות אותה מצליחה בליגת האומות הקרובה ומעפילה ליורו 2024. הבחירה בבניון מבטאת את ההערכה הגדולה של חברי הוועדה לאחד הבולטים בשחקני נבחרת ישראל בשני העשורים האחרונים ואת היותו חלק מדור העתיד שיוביל בתפקידים מרכזיים את פיתוח וטיפוח הנבחרת הלאומית”.

עוד אמר: “בניון, בתפקידו כמנהל המקצועי, יהיה שותף בהליך מינוי המאמן הקבוע, זר או ישראלי, והבחירה בו מדגישה את החשיבות הגדולה שמייחסת ההתאחדות לכדורגל לנבחרת הלאומית, המחויבות להעמיד לרשותה את הכלים הטובים ביותר ואת המשאבים הנדרשים כדי להמשיך להתקדם, להתמקצע, לעמוד בסטנדרטים הבינלאומיים הגבוהים ביותר ולהעפיל לטורניר גמר יורו 2024. בניון, שסיים בהצטיינות את קורס הפרו האחרון, מכיר היטב את נבחרת ישראל ואת הכדורגל האירופי ואני תקווה כי כמנהל מקצועי יצליח להוביל את הנבחרת להשתתפות בטורניר גמר היורו והמונדיאל”.

חסון חתם: "בניון היה נרגש מאוד כאשר עדכנתי אותו לפני מספר דקות על החלטת הוועדה, הודה לחברים בה על הבחירה בו והדגיש כי הוא רואה בתפקיד המיועד זכות גדולה ואפשרות ייחודית להמשיך לתרום כמיטב יכולתו וכישוריו לטובת הנבחרת והכדורגל שלנו, אותו תמיד היה גאה לייצג במשחקים הבינלאומיים וכשחקן ישראלי בליגות האירופיות המובילות. אני משוכנע כי חברי וחברות הנהלת ההתאחדות יאמצו את החלטת הוועדה וכמו תמיד יסייעו כמיטב יכולתם.ן להצלחת הנבחרת ובעלי התפקיד בה".

כזכור, לאחר שפרש, בניון שימש כמנהל המקצועי של בית”ר ירושלים ועזב לאחר עונה בעקבות פיטוריו המפתיעים של רוני לוי. מאז שחקן העבר לא כיהן בתפקיד בכדורגל הישראלי וירד מתחת לרדאר. כעת, שיאן ההופעות של נבחרת ישראל, יגיע כמנהלה המקצועי של נבחרת ישראל הבוגרת ויהיה אחראי על גיוס המאמן החדש לנבחרת. סמכויותיו של בניון יהיו אך ורק על הנבחרת הבוגרת כאשר הנבחרות הצעירות יישארו בניהולו של יילה חוס ההולנדי.

עתיד כדורגל הנשים? הכירו את ספיר אלבז
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו