יום שני, 08.08.2022 שעה 22:02

בן 30 התמוטט במרתון ופונה לביה"ח במצב קשה

למרות מזג האוויר הסגרירי, אחד הרצים במרוץ בת"א התמוטט ופונה לאיכילוב כשהוא מורדם ומונשם לאחר פעולות החייאה. קיפנג הקנייתי ניצח עם 2:12:55

|
מרתון תל אביב (חגי מיכאלי)
מרתון תל אביב (חגי מיכאלי)

מרתון תל אביב יצא לדרך הבוקר (שישי) ברחובות העיר, לראשונה במתכונת מלאה מאז פרוץ מגפת הקורונה. כ-40 אלף רצים השתתפו באירוע, שתנהל תחת מזג אוויר קודר שגרם להקדמת ההזנקות כדי להימנע מריצה תחת גשם שוטף.

למרות מזג האוויר הקריר, גם הפעם המרוץ לא נגמר בשקט, כשהחובשים והפראמדיקים של מד"א שנפרסו לאורך מסלול הריצה כחלק מהאבטחה הרפואית, נאלצו להעניק טיפול רפואי לרץ כבן 30 שהתמוטט בסמוך לקו הסיום. ברץ בוצעו בוצעו פעולות החייאה מתקדמות שכללו מתן מכת חשמל ממכשיר מפעם (דפיברילטור) ולאחר שליבו שב לפעום הוא פונה לבית החולים איכילוב במצב קשה כשהוא מורדם ומונשם. 

פראמדיק מד"א, דניאל גוס, שהיה בקו סיום חצי המרתון סיפר: "אזרחים קראו לנו להגיע לרץ שהתמוטט במרחק של 100 מטר מנקודת הסיום ורצנו אליו עם ציוד רפואי ואלונקה. הוא שכב מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה ומיד התחלנו בטיפול רפואי מציל חיים ובפעולות החייאה מתקדמות שכללו מתן מכת חשמל ממכשיר מפעם (דפיברילטור) ולאחר דקות ספורות של החייאה ליבו שב לפעום. העברנו אותו לאוהל המרפאה לטיפול נמרץ לייצוב מצבו ופינינו אותו לבית החולים איכילוב כשמצבו קשה והוא מונשם".

אמבולנסים (חגי מיכאלי)אמבולנסים (חגי מיכאלי)

השיא לא נשבר

המנצח במרתון היה רונו וינסט קיפנג הקנייתי, שעשה זאת בזמן של 2:12:55 שעות, כך שלא הצליח לשבור את שיא מרתון תל אביב, שעדיין עומד על 2:10:30 שעות. במקום השני סיים אלפרד קיפקומבי עם 2:15:37 שעות והשלישי שהגיע לקו הסיום היה ג’ון לנגאט אחרי 2:17:50 שעות. דניאל אגז’ה גואדה היה הישראלי הראשון שהגיע לקו הסיום במרתון המלא וסיים בתוצאה של 2:24:14 שעות.

רונו וינסט קיפנג מגיע ראשון (חגי מיכאלי)רונו וינסט קיפנג מגיע ראשון (חגי מיכאלי)

במהלך האירוע נערכו כמה מקצים בהם השתתפו עשרות אלפי הרצים בתל אביב: מרוץ לחמישה ק”מ, מרוץ לעשרה ק”מ, חצי מרתון (21.1 ק”מ), מרתון מלא (42.2 ק”מ) ומרוץ אופני יד.

המרתון החל משדרות רוקח, הרצים עוברים ברחובות המרכזיים של העיר ובאתריה השונים, מרחוב אבן גבירול, דרך טיילת תל אביב, נמל תל אביב, רחוב הירקון וחופי הים, כיכר השעון ביפו ונמל יפו, אלנבי, שדרות רוטשילד, דיזנגוף, הבימה, כיכר רבין ופארק גני יהושע.

הרצים במרתון תל אביב על קו הזינוק (חגי מיכאלי)הרצים במרתון תל אביב על קו הזינוק (חגי מיכאלי)

בעקבות אירועי המרתון, רחובות רבים נסגרו לתנועת כלי רכב באזורים בהם ירוצו המשתתפים. בין היתר, המשטרה חסמה את הגישה לשדרות רוקח, בני אפרים, הרברט סמואל, שדרות ירושלים, קויפמן, הירקון, אלנבי ממנחם בגין, דיזנגוף, שדרות רוטשילד, פנקס, ארלוזורוב, קפלן, אבן גבירול ודרך נמיר בין צומת גלילות למחלף ההלכה. בנתיבי איילון תתאפשר תנועת כלי רכב כרגיל. כלל הצירים ייפתחו בהדרגה עד לשעה 14:00.

מרתון תל אביב (חגי מיכאלי)מרתון תל אביב (חגי מיכאלי)

ראש העיר רון חולדאי אמר: “אנו שמחים עם חזרתו של מרתון סמסונג תל אביב בתכונתו האהובה והמוכרת, עם הרצים והמעודדים שצפויים לפקוד את העיר באירוע הספורט המוביל במדינה. זה מרתון שקיבל את תו התקן של איגוד האתלטיקה העולמי”.

הרצים במרתון תל אביב על קו הזינוק (חגי מיכאלי)הרצים במרתון תל אביב על קו הזינוק (חגי מיכאלי)

נשים: בקיאיה מינטמאר ניצחה במרתון, ניצחון לגודטא בחצי המרתון

בקיאיה מינטמאר ניצחה במרתון לנשים אחרי שעצרה את השעון על 2:53:01 שעות. בחצי המרתון לנשים, נשבר שיא מסלול חדש על ידי גודטא מאתיופיה לאחר שחצתה את קו הסיום בזמן של 1:09:52 שעות. האתלטית הישראלית ביטי דויטש השתתפה בחצי המרתון וסיימה לאחר 1:17:50 שעות, תוצאה לא רעה ביחס לזה שהיא הגיעה להתחרות בתל אביב כשבוע אחרי מרתון סביליה. 

ביטי דויטש (חגי מיכאלי)ביטי דויטש (חגי מיכאלי)
רוכבי אופניים (חגי מיכאלי)רוכבי אופניים (חגי מיכאלי)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו