יום חמישי, 18.08.2022 שעה 12:39
" />

קורנפיין: מחפשים בנרות אנשים שייקחו את בית"ר

בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE דיברנו עם שחקן העבר: "המצב המשפטי של משה חוגג מהווה מכשול". התוכנית משודרת גם ברדיו חיפה ורדיו ירושלים

|
אופירה אסייג ואיציק זוהר (מערכת ONE)
אופירה אסייג ואיציק זוהר (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM). בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

והערב בתוכנית הספורט של ישראל – נסכם את הדרבי הגדול שקיבלנו אמש בו מכבי ניצחה את הפועל ת”א 2:3 בתוספת הזמן. כמו כן, נדון בשאר משחקי ליגת העל ונתכונן להמשך המחזור.

איציק קורנפיין: אף אחד לא רוצה לתרום כסף לחוגג, המבחן יהיה בקיץ

דיברנו עם שחקן העבר, יושב ראש הקבוצה לשעבר ואחראי ספורט בעיריית ירושלים על המצב הקשה של בית”ר ירושלים ועל הקושי למצוא רוכשים לקבוצה.

ערב טוב איציק קורנפיין
”ערב טוב”

איציק אתה יכול לתת טיפ לבית”ר איך למצוא רוכש רציני ולא למישהו שיעבוד עליהם?
“אני לא יכול לתת להם טיפים כי גם אני נפלתי. כי לפעמיים מציגים לך מצגים ודברים אבל בסוף אתה נופל. בינתיים לא שומעים על קונים חדשים והמבחן האמיתי יהיה לקראת הקיץ לדעתי, הגיוני שעכשיו הדברים יהיו שקטים יותר”.

איציק קורנפיין (אורן בן חקון)איציק קורנפיין (אורן בן חקון)

איך לא מצליחים למצוא מישהו שיבוא ויתמוך כלכלית בבית”ר?
“ברגע שאתה בא לגייס כסף ויש היום בעלים בבית”ר, אף אחד לא רוצה לתרום כסף לבעלים של בית”ר. אף איש עסקים לא מוכן לבוא ולשים כסף רק למשכורת ובעצם זה רק לעזור לחוגג. אם יבוא עכשיו מישהו זה יהיה פלסטר, כי מה יהיה בעוד שלושה חודשים?”.

העירייה לא מצליחה לעזור לקבוצה?
“ראש העיר, משה ליאון, מחפש בנרות אנשים שאו ייקחו את הבעלות או שינסו לתרום לטובות תפעול המערכת, אבל זה לא פשוט. המצב בבית”ר קשה גם בגלל התסבוכות המשפטית לכאורה של חוגג. אנשים לא יודעים לאיפה הם נכנסים וזה בעיה”.

משה ליאון (אורן בן חקון)משה ליאון (אורן בן חקון)

הקבוצה כרגע נמצאת בפירוק, מה הבעיה הכי גדולה שלהם?
“בית”ר כרגע לא נמצאת בפירוק. אם הקבוצה תלך לפירוק אז יבוא נאמן מבחוץ ויהיה אחראי על פירוק הקבוצה. אבל הבעיה הגדולה של הקבוצה היא מקצועית, היא תצטרך להישאר בליגה קודם כל, כי יהיה קשה למצוא את הקבוצה שהיא בליגת המשנה”. 

איפה אתה רואה את בית”ר ירושלים בשנה הבאה?
“בליגת העל. המצב קשה ללא ספק, אבל התוצאות של אתמול היו לטובת הקבוצה ואני חושב שהקבוצה תישאר בסופו של דבר בליגה”.

רמזי גבאי: הצלחנו אתמול בצד של מכבי ת”א נכשלנו אצל הפועל, מחפשים פתרונות

דיברנו עם יושב ראש היכלי הספורט על הנזק בבלומפילד בעקבות זריקת האבוקות והדרך למנוע הכנסת אמצעי פירוטכניקה לאצטדיון.

ערב טוב רמזי גבאי, יו”ר היכלי הספורט
”ערב טוב”

מה אתה רואה אתמול אחרי שנגמר הדרבי?
“האמת שהכמות הטינופת והלכלוך ביציעים הבעייתיים היא נוראית. כל הדגלים, כוסות הפלסטיק, הנילוניים, המוטות וכל הכוסות על המגרש נוראים. ובטח הנזקים שעל הדשא מהאבוקות. אנחנו מחליפים דשא כל פעם כדי לשמור על האיכות שלו אחרי מה שקורה”.  

אוהדי הפועל תל אביב (איציק בלניצקי)אוהדי הפועל תל אביב (איציק בלניצקי)

אתה מקבל עזרה מהתאחדות והמשטרה כדי לשמור על הסדר?
“אנשי ההתאחדות והמשטרה נמצאים במגרש והם רואים בדיוק מה שקורה. בטוח שהפועל תיענש. גם מפקד המחוז וגם מפקדי המשטרה היו באצטדיון אבל קשה לשלוט על הדבר הזה. היו שוטרים, כלבנים, יס”מ הכל. מפקד המרחב החליט עכשיו שביציע של הפועל לא יכניסו ציוד עידוד כדי למנוע את זה”.

מדוע לא מרחיקים את האוהדים שמתפרעים?
“אין הרתעה בכלל, ההרחקות הן לתקופה מאוד קצרה ואז הם חוזרים. אין קנסות, אין עונשים מנהליים. נעשה הכל כדי למנוע את העניין של מעבר בין היציעים”. 

כוחות שיטור בבלומפילד (ראובן שוורץ)כוחות שיטור בבלומפילד (ראובן שוורץ)

חשבתם על הפתרון של לשים רשת מאחורי השער?
“יש בעיה של לשים רשת ביציע כי אז זה יסכן את היושבים ביציע. לא מעניין אף אחד מה שקורה, הם זרקו דברים לדגל הקרן ולא הפסיקו. לא אכפת להם מכלום, אתמול שבע אנשים נפצעו מהאבוקות האלו. אנחנו רוצים למזער נזקים ולמנוע את הכנסת הציוד העידוד כי השימוש שלהם הוא לרעה”.

מדוע לא נכנסים שוטרים ליציע כדי למנוע התפרעויות?
“עד עכשיו המדיניות הייתה שאין שוטרים ביציע. אנחנו מנסים להילחם באבוקות אבל לא מצליחים למנוע את זה. התופעה הזו היא נוראית והיא פוגעת בנו פעם אחר פעם. נכשלנו בצד של הפועל תל אביב והצלחנו בצד של מכבי תל אביב, אנחנו מחפשים פתרונות”.

ארי שמאי: יש לי ביקורת על הניסנובים, אבל אני מוקיר ומעריך אותם

דיברנו עם העו”ד והפרשן על הדרבי התל אביבי והמצב של הפועל תל אביב אחרי ההפסד הכואב בדרבי.

ערב טוב ארי שמאי
”ערב טוב”

מה דעתך על המכות והמראות הנוראיים שראינו לפני המשחק?
“אני שמח שהדרבי היה כל כך טוב ועם כל כך הרבה אירועים שלשמחתי אנשים ששכחו את התגרה המכוערת שהייתה לפני המשחק. אני רוצה להגיד, שמשפחה, שלא משנה איזה צבע צעיף היא לובשת, נקלעת לקרב בריונים אז אני עצוב, אבל כאשר חבורה של חוליגנים קובעת ללכת מכות אז אני פחות מטורד. האלימות שיש בכדורגל הישראלי יחסית למערב אירופה היא נמוכה מאוד”.

ארי שמאי (שחר גרוס)ארי שמאי (שחר גרוס)

מה לדעתך על השערים הגבוליים של הפועל ת”א?
“המנהלת קובעת שלא צריך להראות אבוקות בטלוויזיה אבל היא צריכה להתעסק בכך שיהיה מצלמות במגרש שיקבעו אם הכדור יצא מהקו הוא לא. לטעמי הוא עבר את הקו החוץ אבל אין מצלמה שיכולה להראות בבירור שהכדור חצה את קו החוץ”.

אתה מרוצה מהקבוצה, אבל אתם עם שלושה הפסדים רצופים?
“יש לי ביקורת על הניסנובים, אבל יש לי הרבה הבנה והערכה. אני לפני 30 שנים אולי הייתי כועס יותר אבל היום אני מוקיר אותם הרבה יותר. אני חושב שהמועדון נמצא בהתקדמות, אני זוכר בעלים אחרי שניסו למכור את המועדון לטייקונים ולא הצליחו ורק הוסיפו חובות ובלגנים. האחים ניסונוב מתקדמים עקב אחר אגודל ובתקווה למכור את הקבוצה בעתיד וכל עוד הם נמצאים, הם  עושים עבודה טובה ביחס ליכולת שלהם”.

ממה אתה מעודד מהעתיד?
“אני רוצה להגיד להם שאפו על זה שהם הביאו את עומר בוקנסבוים, שהוא לדעתי איש מקצוע נהדר, בעייני זה מהלך אדיר. אני בטוח שבוקנסבוים יצליח לעבוד עם קובי רפואה”. 

עומר בוקנסנבוים (האתר הרשמי של הפועל ת"א)עומר בוקנסנבוים (האתר הרשמי של הפועל ת"א)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו