יום רביעי, 06.07.2022 שעה 16:30

המומחים הצביעו: זה דירוג השוערים בליגת העל

השוער המצטיין, המפתיע בין הקורות, זה שסומן לנבחרת ומי האיש עם הכפפות שספג הכי הרבה שערים? ONE מציג את הבחירות של המומחים. הצביעו מה דעתכם?

ליגת העל 22-23
00-00הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל ת"א
 • בני סכנין
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מכבי חיפה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • בית"ר ירושלים
 • הפועל ב"ש
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מ.ס אשדוד
 • סקציה נס ציונה
 • שבת, 20/08, 00:00
 • עירוני ק"ש
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 00:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 20/08, 00:00
 • מכבי בני ריינה
|
שוערי ליגת העל (צלמי ONE)
שוערי ליגת העל (צלמי ONE)

אחרי חצי עונה בליגת העל, ניתן כבר לזהות מי השוערים הטובים ביותר בישראל. מי אלה שעושים את ההבדל בין הקורות, מצליחים להשפיע על משחקים ואפילו מצילים את הקבוצות שלהם לא פעם. בעיצומה של עונת 2021/22 זה הזמן לדרג את 14 השוערים המובילים בקבוצות ליגת העל על פי הציונים שקיבלו מהמומחים שגייסנו לטובת הדירוג.

המומחים - שוערי העבר גיורא אנטמן, גיא חיימוב ועופר פביאן - ישבו וניתחו את השוערים בישראל על פי פרמטרים רבים. בסופו של דבר, כל הציונים שחילקו נכנסו לציונים ממוצעים פי ארבעה היבטים מרכזיים: ההיבט הגופני (כמו כוח מתפרץ, משחק הגובה ועבודת הרגליים של השוער), ההיבט הטקטי (נוכחות, מיקום והבנת המשחק), ההיבט הטכני (משחק הרגל, קבלת ההחלטות והביצועים) וההיבט המנטלי (כמו אופי, אישיות ומנהיגות).

חלק א' בראיון עם בן חיים

כעת זה הזמן לחשוף שקלול הציונים שקיבל כל אחד מהשוערים בליגת העל. מי השוערים המובילים בארץ, מי נותרו מאחור ואיזה ציונים הפתיעו במיוחד בדירוג מיוחד של ONE לליגת העל.

ג'וש כהן הודף (מרטין גוטדאמק)ג'וש כהן הודף (מרטין גוטדאמק)

1. ג'וש כהן, מכבי חיפה, ציון כולל: 7.9

ההיבט הגופני 8.3

ההיבט הטקטי 7.5

ההיבט הטכני 7.5

וההיבט המנטלי 8.3

השוער המצטיין בעונה שעברה מוכיח שהוא עדיין הטוב ביותר בליגת העל. שמר 8 פעמים על שער נקי והקבוצה שלו נמצאת במקום הראשון בטבלה, הרבה בזכות היכולת המרשימה שהציג בין הקורות. יישאר עם הכתר גם בסיום העונה?

גיא חיימוב: "בעיניי, מה שמיוחד בכל הסיפור שלו זה שהוא ממשיך להשתפר. אחרי עונת האליפות האחרונה, הוא עדיין מביא מעצמו איכויות שטרם נראו. במשחק העונה הוא עשה טעות בגול שספג, אבל עדיין ידע איך לשמור על הקבוצה בהצלה מדהימה בדקות האחרונות ולא נתן לזה לטעות הזאת להשפיע עליו בהמשך".

גיא חיימוב (חגי מיכאלי)גיא חיימוב (חגי מיכאלי)

גיורא אנטמן: "ג'וש כהן לא רק מייצר יציבות, הוא אי של יציבות. החוליה הכי חשובה במכבי חיפה. מה שלא יהיה, הוא שם בשביל הקבוצה. שוער של אלופה נמדד במשחקי העונה - וגם אם הוא עושה שגיאה, כפי שעשה במשחק העונה כאשר למעשה הוא ספג שער שהחזיר את הפועל ב"ש לתמונה, אחר כך הוא עדיין שמר על יכולת שהשאירה את שלוש הנקודות אצלה גם כשהקבוצה נשארה בעשרה שחקנים. הניצחון בטרנר היה רשום על שמו בזכות מספר הצלות שהשאירו את מכבי חיפה עם היתרון".

עופר פביאן: "שוער נהדר שמביא נקודות. יחד עם זאת, דרוש שיפור במשחק הרגל שלו ובמיקום שלו. אני אוהב לראות אותו יוצא מקו השער, לרוב השוערים בישראל אין את היכולת הזאת. יש לו נוכחות ושליטה ברחבה, שזה אחד מהמרכיבים החשובים במשחק של שוער, וזה בולט אצלו. אם רק יצליח גם להגיב בזמן לכדורים שנכנסים בין קו ההגנה לשוער, זה יהיה מושלם".

ג'וש כהן (עמרי שטיין)ג'וש כהן (עמרי שטיין)

2. איתמר ניצן, בית"ר ירושלים, ציון כולל: 7.85

ההיבט הגופני 8

ההיבט הטקטי 7.6

ההיבט הטכני 7.5

וההיבט המנטלי 8.3

די מפתיע לראות אותו גבוה למעלה בדירוג, אבל העונה איתמר ניצן בן ה-34 עצר 68 כדורים שנבעטו לשער שלו וספג רק 23 שערים, בעוד שהקבוצה שלו נמצאת בסכנה קיומית.

גיורא אנטמן: "מביא את היכולות שלו ל-100%. בקבוצה כמו בית"ר ירושלים, אם אתה לא שוער שמוכיח את עצמו, אז הלחץ מהקהל עלול לגמור אותך. כל עוד הוא שורד שם עונה אחרי עונה, זה לא מובן מאליו בכלל, בוודאי למישהו שנמצא בסיטואציה מורכבת בה נמצא המועדון בימים אלה. מגיע לו כל הכבוד. לא סתם הוא הגיע למעמד של שוער נבחרת".

גיורא אנטמן (איציק בלניצקי)גיורא אנטמן (איציק בלניצקי)

עופר פביאן: "הוא אולי לא גבוה, אבל הוא מהיר מאוד ומסוגל להגיע לכדורים עם הזינוק שלו בזכות כוח מתפרץ טוב. מעבר לזה, מדובר באישיות ובאחד המנהיגים השקטים של בית"ר".

גיא חיימוב: "שוער מוערך, שוער נבחרת ושוער ליגה טוב. בעל כורחו, איתמר נמצא בקבוצה שנמצאת בעונה קשה, אבל זה המצב הנתון שצריך להתמודד איתו. לפעמים בקריירה צריך לעבור גם תקופות כאלה. הוא שוער מצוין וחשוב מאוד מבחינתו לא להיקלע לתוך המערבולת בה נמצאת הקבוצה. כל נקודה שיצליח להשיג תוכל להציל את המועדון".

איתמר ניצן (עמרי שטיין)איתמר ניצן (עמרי שטיין)

3. ארנסט שטקוס, הפועל תל אביב, ציון כולל: 7.82

ההיבט הגופני 7.3

ההיבט הטקטי 8

ההיבט הטכני 7.3 

וההיבט המנטלי 8.7

השוער הליטאי בן ה-36 נמצא כבר כמה שנים בישראל והוא מגלה יכולת מרשימה. הפועל ת"א במקום השלישי בטבלה וגם הוא בדירוג השוערים, דווקא בעונה משוגעת של האדומים. הוא ספג רק 21 שערים, תוך כדי שנאלץ להתמודד עם לא פחות מ-7 פנדלים, כאשר רק 5 כדורים שנבעטו מהנקודה הלבנה עברו אותו בדרך לרשת.

גיורא אנטמן: "מביא איתו הרבה ניסיון והוא יודע איך לעזור ברגעים קשים לקבוצה כולה. בשיא המשבר שלה, הפועל ת"א לא התפרקה בזכותו. גם אם הפסידו, זה עדיין לא היה בגדר התפרקות והוא השאיר את הקבוצה עם הראש מעל המים בזכות הניסיון והשקט שהוא מייצר. שוער חזק מנטלית".

גיא חיימוב: "שוער שמוביל את הפועל ת"א קדימה. כאשר קבוצה נמצאת במשבר, אבל השוער נראה יציב ומשרה ביטחון, זה משפיע על כל השחקנים לטובה. לא סתם הם נמצאים איפה שהם נמצאים כיום. הפועל ת"א בצמרת ליגת העל הרבה בזכותו".

עופר פביאן: "מביא ערך מוסף. אני אוהב את קור הרוח והמיקום שלו. ההצלות שלו מקו השער תמיד נראות קלות יחסית. הייתי מצפה משוער כמוהו אולי שישלוט קצת יותר בכדורי הגובה".

ארנסטס שטקוס (רדאד ג'בארה)ארנסטס שטקוס (רדאד ג'בארה)

4. אוהד לויטה, הפועל חיפה, ציון כולל: 7.62

ההיבט הגופני 7.3

ההיבט הטקטי 7.6

ההיבט הטכני 8

וההיבט המנטלי 7.6

האדומים-שחורים מחיפה פתחו את העונה הזו ביכולת נהדרת. אומנם הקבוצה נעצרה וגם ספגה שערים לאחרונה, אבל עדיין השוער שלה זוכה למחמאות ונראה שהוא בין המובילים.

גיא חיימוב: "אוהד הוא בן גילי, שוער טוב שנמצא הרבה שנים בכדורגל הישראלי ואני אוהב את הגישה שלו למשחק. לא מעניין אותו איפה הוא נמצא, בכל קבוצה הוא נותן הכל ורוצה להצליח. הוא התקדם בשנים האחרונות, בדגש על העבודה הטכנית והביצועים. שוער שהתקדם קדימה, חד משמעית".

גיורא אנטמן: "שוער שאני אוהב. לויטה זה לקחת את הכישרון שיש בו והצליח למצות אותו במקסימום. הוא מצליח למקסם את היכולת שלו על בסיס קבוע ולממש את הפוטנציאל שלו. הוא מביא איתו הבנת משחק, ניסיון ואינטליגנציה".

עופר פביאן: "שוער שקט, ותיק, מנוסה וטוב. חד וחלק".

אוהד לויטה (איציק בלניצקי)אוהד לויטה (איציק בלניצקי)

5. רובי לבקוביץ', הפועל חדרה, ציון כולל: 7.57

ההיבט הגופני 7.2

ההיבט הטקטי 7.6

ההיבט הטכני 7.2

וההיבט המנטלי 8.3

להפועל חדרה יש את ההגנה השלישית בטיבה בליגה, היא ספגה רק 20 שערים מפתיחת העונה, היא על סף כניסה לפלייאוף העליון - ואין ספק שלשוער הזה יש חלק בכך.

עופר פביאן: "התבגר ועשה התקדמות גדולה בשנים האחרונות, בעיקר בצד המנטלי. מציג יכולת מדויקת בשער וזה השיפור הכי גדול אצלו".

עופר פביאן (משה חרמון)עופר פביאן (משה חרמון)

גיא חיימוב: "שוער ליגה טוב, אבל לפני הכל - יש לו אישיות נהדרת. אני אוהב שהוא תמיד בא צנוע, מגיע כדי לעשות את העבודה שלו ולעזור לקבוצה שלו בלי אגו. זה מאוד חשוב בעיניי. כיף לראות אותו וזה מאוד משמח שנותנים להרבה שוערים ישראלים לשחק בליגת העל ולתקוע יתד בה, כי זה עושה טוב לענף. אני מקווה שעוד קבוצות יתמכו בשוערים מקומיים ונקבל דורות של שוערים ישראלים איכותיים".

גיורא אנטמן: "איך מודדים שוער? אם הוא ממעט לעשות טעויות - וההצלות זה כבר אקסטרה. אין ספק שלבקוביץ' התאקלם מצוין בחדרה והוא מעט לעשות טעויות, שזה יתרון גדול. הסטטיסטיקה שלו מעולה. בקטע הגופני הוא אולי לא הכי מרשים, אבל הוא מחפה על זה בדברים אחרים. מעבר לזה, אסור לשכוח שהוא שבר את הרגל, התאושש וחזר טוב יותר. לא פשוט להיות במועדון כזה, לשרוד עונה אחר עונה ולשמור על יציבות. בראבו".

רובי לבקוביץ' (חגי מיכאלי)רובי לבקוביץ' (חגי מיכאלי)

6. דניאל פרץ, מכבי תל אביב, ציון כללי: 7.47

ההיבט הגופני 8.3

ההיבט הטקטי 6.6

ההיבט הטכני 7.5

וההיבט המנטלי 7.5

רק בן 21 והשוער הזה כבר הוכיח שהוא מסוגל לעמוד בין הקורות בקבוצה גדולה ולגרום לאוהדי מכבי ת"א לשכוח מדניאל טננבאום. ב-1,900 דקות ספג 26 שערים והוא ממעט לעשות טעויות למרות גילו.

גיורא אנטמן: "אני אוהב שוערים כמוהו. יש לו זריזות, מהירות וכוח מתפרץ מרשימים, ולכן הוא קיבל ציון גבוה בהיבט הגופני, אבל מעבר לזה יש לו גם אומץ מדהים. הוא עדיין צעיר, אבל מבין את המשחק. רוב הזמן הוא עסוק בהצלה ובעזרה לחוליית ההגנה שלו, שנמצאת העונה במצב לא טוב. מכבי ת"א היא כבר לא אותה הקבוצה הדורסנית שהכרנו. כשהקבוצה יוזמת ודומיננטית, הוא בא יותר לידי ביטוי. זה לא אופייני בנוף שלנו, בטח לא במכבי תל אביב, לקדם שוער צעיר שבא על חשבון שוער מצטיין אחר כמו דניאל טננבאום, אבל כמובן שהיכולות שלו והאופי החזק שלו הם אלה שגרמו לו לתפוס את המקום בשער. אני רואה אותו בתור שוער העתיד של הנבחרת".

גיא חיימוב: "מדובר בשוער מאוד מוכשר שהשתלב בתקופה לא פשוטה במכבי ת"א, שזה לא דבר שהוא מובן מאליו. זה שהוא לקח את אפודת השוער הראשון ומחזיק בה, זה גם לא מובן מאליו כי בדרך כלל הקבוצות מעדיפות שוער מנוסה יותר כאשר לקבוצה כולה הולך פחות טוב. יש לו פוטנציאל להגיע לנבחרת ישראל, אם כי הוא עדיין בתחילת הקריירה שלו והוא צריך עוד להמשיך ולהתפתח".

עופר פביאן: "זהו אחד מהשוערים המוכשרים שגדלו בדור הנוכחי. בהיבט המנטלי הוא מרשים אותי מאוד. קיבל הזדמנות ועשה עבודה טובה. לא רואים ממנו שום חשש כאשר הוא משחק, הוא יוצא מקו השער שזה משהו שחסר לי אצל שוערים אחרים בארץ, הוא מגיב טוב לכדורי גובה, הוא לא חושש לקחת סיכונים וזה נראה כאילו שהוא משחק כבר הרבה שנים. פוטנציאל אדיר".

דניאל פרץ (עמרי שטיין)דניאל פרץ (עמרי שטיין)

7. דני עמוס, מכבי נתניה, ציון כולל: 7.45

ההיבט הגופני 7.2

ההיבט הטקטי 7.3

ההיבט הטכני 7

וההיבט המנטלי 8.3

השוער הוותיק רושם עונה חמישית במכבי נתניה. מתוך 150 האיומים שהיו על השער שלו, רק 21 כדורים מצאו את דרכם אל הרשת.

גיא חיימוב: "הניסיון שלו מדבר. נתניה נמצאת בעונה משוגעת ולא יציבה, אבל בתקופה האחרונה הוא הביא איתו הרבה ניסיון. בדרך כלל הוא יציב ועושה את העבודה שלו, וזה מה שמצפים לראות משוער".

עופר פביאן: "שוער ליגה טוב מאוד, עם הרבה ניסיון. משחק הרגל שלו לא מספיק טוב, אבל יש לו אישיות מעולה, הוא מנהיג את הקבוצה ותורם לה".

גיורא אנטמן: "מכבי נתניה נשענת עליו במשך כמה שנים, וזה לא סתם".

דני עמוס (רדאד ג'בארה)דני עמוס (רדאד ג'בארה)

8. דזיוגאס ברטקוס, עירוני קרית שמונה, ציון כולל: 7.42

ההיבט הגופני 7.6

ההיבט הטקטי 7.1

ההיבט הטכני 7

וההיבט המנטלי 8

השוער מליטא נמצא מ-2018 בקריית שמונה ונראה שיש לו העונה הרבה עבודה. מפתיחת העונה, נרשמו 247 איומים על השער שלו, הוא עצמו הדף 69 כדורים וספג 26 שערים.

גיורא אנטמן: "שוער נבחרת, אבל לפעמים טועה בקבלת החלטות ובהבנת המשחק.יחד עם זאת, הוא חזק מנטלית ולא נשבר בקלות. קרית שמונה בהתאוששות ויש לו חלק בזה. גם כשהקבוצה לא הייתה ביכולת טובה, הוא עדיין מנע ממנה התפרקות".

גיא חיימוב: "קרית שמונה לא בעונה גדולה והיא אפילו קצת מאכזבת, כי זו קבוצה שמצפים ממנה ליותר. אני מתכוון לכל הסגל, אבל גם ברטקוס צריך להיות שם בשביל הקבוצה. מבחינת הניסיון והיכולות שלו, אין ספק שמדובר בשוער טוב".

עופר פביאן: "מדובר בשוער יציב ושקט, אחד שמכוון את ההגנה והוא למעשה המנהיג שלה. נעשו הרבה שינויים בהגנה שלו ועדיין אתה יודע יודע שהוא יהיה במקום כדי לעזור לה".

דזיוגאס ברטקוס (עמרי שטיין)דזיוגאס ברטקוס (עמרי שטיין)

9. עומרי גלזר, הפועל באר שבע, ציון כולל: 7.37

ההיבט הגופני 8.3

ההיבט הטקטי 7

ההיבט הטכני 7

וההיבט המנטלי 7.2

השוער בן ה-25 נחשב במשך שנים לפוטנציאל גדול. העונה הוא ספג רק 10 שערים ב-15 הופעות בליגה ותפס את מקומו של אריאל הרוש בשערה של הפועל באר שבע, לאחר שהשוער הוותיק נפצע.

גיא חיימוב: "הציונים מטעים לגביו בדירוג. השנה הוא עשה מבחינתי את אחת הפריצות הכי גדולות שהיו. הוא שוער ליגת העל כבר כמה שנים, אבל העונה הוא מוכיח שכל מה שחשבו עליו לפני כמה שנים זה באמת נכון. הוא בא מהספסל, לקח את המושכות והוא השוער שספג הכי פחות בליגה עד עכשיו. נכון שיש סביבו הגנה חזקה מאוד, אבל עם כל הכבוד לבלמים שמשחקים לצידו, צריך גם שיהיה שוער שיודע לתת את העבודה שלו ברגע הנכון וכל הכבוד לו על כך. הוא עשה התקדמות גדולה ועבר דרך נהדרת".

עופר פביאן: "אחד מהשוערים הצעירים שציפו מהם להגיע רחוק והעונה הוא מתחיל לממש את הפוטנציאל שכולם חושבים שיש לו. הפיזיות והעוצמה שלו, זו החוזקה שלו. צריך לשפר את משחק הרגל, משחק היד והיציאות לכדורי גובה, אבל עמידת המוצא שלו באחד על אחד היא מדהימה ובסך הכל מדובר בשוער שעוד יכול להתקדם".

גיורא אנטמן: "התקדם והתבגר בשנה האחרונה. יש לו עוד לאן להשתפר, אבל הוא במגמה של התקדמות כל הזמן. יהיה מעניין האם הוא יצליח לשמור על מקומו כאשר על הספסל נמצא אריאל הרוש".

עומרי גלזר (חגי מיכאלי)עומרי גלזר (חגי מיכאלי)

10. אריק ינקו, מכבי פתח תקווה, ציון כולל: 7.35

ההיבט הגופני 7.6

ההיבט הטקטי 7

ההיבט הטכני 6.8

וההיבט המנטלי 8

הקבוצה שלו במקום האחרון בליגה, רק עם 11 נקודות מ-19 משחקים, ועדיין היא לא הקבוצה שספגה הכי הרבה שערים מפתיחת העונה. אריק ינקו מצליח מידי שבוע לרשום כמה הצלות ענק, בניסיון לעזור לקבוצתו למרות הכל.

גיורא אנטמן: "לא קל להיות שוער בקבוצת תחתית. מכבי פ"ת מפסידה לא פעם, אבל איכשהו הוא תמיד נראה עם הראש מעל המים עם הצלות מרשימות. במשחקי ההישרדות הוא יצטרך להיות במיטבו כדי שיוכל לעזור לקבוצה שלו להישאר. אם הקבוצה הזו תישאר בליגה זה בזכותו".

עופר פביאן: "זריז, מהיר ומגיב טוב. הוא שומר על שקט לאורך זמן וזה חשוב מאוד בקבוצת תחתית".

גיא חיימוב: "שוער בקבוצת תחתית יכול להיות בשתי סיטואציות - או שהיכולת שלך חלשה בדומה לשאר השחקנים, או שהיכולת של הקבוצה דווקא מבליטה את היכולת הטובה שלך. במקרה שלו, מדובר בסיטואציה השנייה. אין ספק שהוא נקודת האור במכבי פ"ת. הקבוצה שלו פגיעה, אבל הוא הודף כדורים ומונע שערים רבים. ינקו בעונה טובה למרות שהקבוצה במקום האחרון, וזה מטעה כי הוא שוער ליגה מעולה. אין ברירה, לפעמים צריך לעבור גם עונות כאלה".

אריק ינקו (עמרי שטיין)אריק ינקו (עמרי שטיין)

11. יואב גראפי, מ.ס אשדוד, ציון כולל: 7.32

ההיבט הגופני 7.3

ההיבט הטקטי 7.3

ההיבט הטכני 7.7

וההיבט המנטלי 7

בשקט בשקט, מ.ס אשדוד יכולה לתפוס מקום בצמרת. באופן מפתיע, היא מצליחה לקחת נקודות מבית"ר ירושלים נגדה יואב גראפי הוא לא ספג, ממכבי ת"א נגדה הוא גם לא ספג, וממכבי נתניה מולה הוא שמר על רשת נקייה. הוא אפילו עזר לקבוצתו לקחת נקודה ממכבי חיפה ומהפועל ב"ש. נדמה שהוא מרגיש בנוח באשדוד, אחרי ההרפתקה בהפועל ת"א.

גיורא אנטמן: "לפעמים יש הרגשה שהוא יכול להצליח במקום אחר, כי כשהוא ניסה להתקדם ולצאת החוצה, זה לא עבד. יש לו שילוב טוב עם מועדון כמו מ.ס אשדוד, מדובר בשוער שמתאים לאשדוד ואשדוד מתאימה לו. גם אם הוא עושה טעויות, באשדוד מכילים את זה והוא לא משחק תחת לחץ. זה יתרון שיעזור לו להמשיך ולהתפתח. אני בעד שוערים ישראלים כמוהו וזה מקום טוב עבורו".

עופר פביאן: "בשנתיים האחרונות הוא נמצא קצת בירידה לטעמי. יחד עם זאת, כולם מודעים לכישרון שלו ויודעים למה הוא מסוגל".

גיא חיימוב: "אין לו מבנה של שוער רחב וגדול, אבל הוא שוער טוב שעושה את העבודה שלו. לדעתי הוא תורם המון למ.ס אשדוד, אחרי שעזבו אותה שחקנים חשובים בשנה האחרונה. קבוצת כדורגל זה לא תלויה רק ביכולת של שחקן אחד, ובמקרה הזה השוער, אלא יש עוד שחקנים שמשפיעים על הקבוצה. בנוגע לסיפור עם הפועל ת"א, לא תמיד ההחלטות ששוער לוקח בקריירה שלו מקדמות אותו מקצועית, אבל חשוב לזכור שהוא הוא היה בסגל הנבחרת וזה לא סתם. בעיניי, הוא עדיין שוער מוכח וטוב".

יואב גראפי (שחר גרוס)יואב גראפי (שחר גרוס)

12. אדביו אדליי, הפועל ירושלים, ציון כולל: 7.3

ההיבט הגופני 8.3

ההיבט הטקטי 7.1

ההיבט הטכני 6.6

וההיבט המנטלי 7.2

השוער הניגרי בן ה-21 נמצא כבר כמה שנים בהפועל ירושלים. בעונה שעברה עזר לקבוצה לעלות לליגת העל והעונה הוא נאלץ להתמודד עם סיטואציה לא פשוטה בתחתית, הרי שהוא השוער שנאלץ להתמודד עם הכי הרבה איומים על שערו עד כה (269). אדליי הוא השוער שרשם גם הכי הרבה עצירות, עם 73 הדיפות, אבל יחד עם זאת הוא עשה 6 טעויות קריטיות שהובילו לספיגה.

גיורא אנטמן: "הוא לא גבוה, וזה בעוכריו, אבל יש לו כוח מתפרץ ואתלטיות שמחפים על כך. לא פעם הוא הודף כדורים בווירטואוזיות וזה כביכול נראה מרשים, אבל ייתכן ששוער גבוה לא דווקא היה מזנק לכדורים האלה אלא קולט אותם ואף אחד לא היה מתייחס לזה כהצלה גדולה. הכדורים הקלים הופכים להצלות מדהימות בגלל הגודל שלו. זה אולי וירטואוזי ויפה, אבל מצד שני זה המינוס שלו. זה גורם להמון הדיפות וכדורים שהוא מתייחס אליהם לא נכון. בנוסף, להערכתי התגובות שלו לבעיטות ממרחק הן לא טובות. הפועל ירושלים זו קבוצה שמתגוננת כל הזמן ולא קל לו, לדעתי הוא אולי לא מתאים לקבוצה מהסוג הזה".

עופר פביאן: "לא פעם רואים אותו בהצלות גדולות, אבל הוא דווקא שקט ורגוע. למרות שהקבוצה עם הרבה טלטלות, לא רואים תנודות גדולות ביכולות שלו והוא שומר על יציבות יחסית. זה שוער שאתה יודע מה תקבל ממנו בלי הפתעות".

גיא חיימוב: "הוא בקבוצה שעוברת הרבה תהפוכות וזה לא קל. כשאתה בתחתית, אתה לא באמת יודע מה יהיה במשחק הבא שלך, כי כל משחק יכול להתפתח להרבה כיוונים, לכן חשוב שתישאר חיובי ויציב. הוא עושה עונה טובה, הוא מתגלה כשוער טוב וכמובן שיש עוד המון מבחנים שיעמדו בפניו בהמשך".

אדביו אדליי (רדאד ג'בארה)אדביו אדליי (רדאד ג'בארה)

13. מחמוד קנדיל, בני סכנין, ציון כולל: 7.2

ההיבט הגופני 7.2

ההיבט הטקטי 7

ההיבט הטכני 6.6

וההיבט המנטלי 8

השוער הראשון של בני סכנין רשם רק 10 הופעות ליגה מפתיחת העונה, בדיוק כמו מחליפו גד עמוס, אבל הוא ספג פחות ממנו (קנדיל הוציא 11 ספג, עמוס 16 שערים). אז איך נראית העונה שלו בעיני שוערי העבר שדירגו אותו?

גיא חיימוב: "קשה לשפוט אותו כי לא ראינו ממנו הרבה העונה. מדובר באחלה אישיות, שוער ליגה טוב שחי את העיר והקבוצה שלו. העונה הזו הפכה קצת מורכבת בשבילו עם הפציעות, אבל גם עם זה צריך להתמודד לצערנו".

גיורא אנטמן: "נעדר ממשחקים לא פעם וחבל, כי הוא שוער שמשפיע על בני סכנין".

עופר פביאן: "כשהוא כשיר, העמידה הפיזית שלו מרשימה וכמובן גם בהיבט המנטלי. לא פעם הוא חזר מפציעות ועדיין היה שוער טוב לאורך הרבה שנים".

מחמוד קנדיל (רדאד ג'בארה)מחמוד קנדיל (רדאד ג'בארה)

14. סטפן מרינוביץ', הפועל נוף הגליל, ציון כולל: 6.97

ההיבט הגופני 7.3

ההיבט הטקטי 7

ההיבט הטכני 6.6 

וההיבט המנטלי 7

השוער הניו-זילנדי נמצא בקבוצת התחתית שספגה הכי הרבה שערים בליגת העל. מרינוביץ' הוציא לא פחות מ-36 כדורים מהרשת שלו. לכן כנראה הוא אחרון גם בדירוג השוערים.

סטפן מרינוביץ' (עמרי שטיין)סטפן מרינוביץ' (עמרי שטיין)

גיא חיימוב: "זה לא פשוט להיות שוער של קבוצת תחתית. כל הזמן אתה נמצא במבחן ומתגונן. אתה צריך לדעת להיות ערוך לזה, מנטלית ומקצועית, כל הזמן צריך להיות חד ולהיות במיטבך. זה לא פשוט וכל הכבוד שהוא עושה זאת. בעיניי, אחד מהשחקנים הטובים בקבוצה שלו".

עופר פביאן: "הוא שוער טוב ואפשר לומר שאפילו אחת מנקודות האור במצב של קבוצתו, כי על המגרש הוא עושה דברים חיוביים, מגיב טוב והוא לא מתפרק גם אחרי שסופג. הציונים שלו לאו דווקא נמוכים".

גיורא אנטמן: "מרינוביץ' שוער נבחרת, הוא משתתף במשחקים בינלאומיים וצובר ניסיון, כך שהוא צריך להיות שוער טוב. בעיניי, לפעמים הוא מאבד עשתונות ולא מרוכז ב-100% במשימות שלו ובמשחקים עצמם. אני באופן אישי לא אוהב את זה, זה מוריד מהשוער את הריכוז כשהוא מתחיל להתעסק עם קהל או עם שטויות מסביב וזה פוגע בקבוצה".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו