יום רביעי, 06.07.2022 שעה 19:28

"בעיה": בארסה תשלם 5 מיליון אירו לדורטמונד?

סעיף שנכלל בחוזה העברת דמבלה ב-2017 קובע שהקטלונים יאלצו לשלם סכום נוסף לגרמנים, במקרה של פרידה לפני סיום ההסכם. צ'לסי עשויה להגיש הצעה

|
דמבלה. מה יעלה בגורלו? (רויטרס)
דמבלה. מה יעלה בגורלו? (רויטרס)

סאגת עתידו של אוסמן דמבלה בברצלונה ממשיכה להעסיק את כלי התקשורת בספרד, בדגש על קטלוניה, שם מנסים להבין את השתלשלות האירועים בנוגע לשחקן. כזכור, המנהל הספורטיבי של בארסה, מתיאו אלמאן, כבר התייחס לנושא בעקבות הוצאתו של הצרפתי מהסגל מול אתלטיק בילבאו, ובאופן חריג אמר: “אנחנו מבינים שההחלטה שלו היא לא להמשיך, ולכן ההחלטה שלנו לגביו נמסרה לו. אנחנו רוצים שחקנים מחויבים בברצלונה, והוא לא אחד כזה. הוא צריך לעזוב הכי מהר שאפשר”.

בקטלוניה בוחנים את ההשפעה הכלכלית של פרידה בין הצדדים, ומדובר בכאב ראש לא פשוט עבור בארסה. בעוד דמבלה וסוכנו דורשים סכומי עתק שהמועדון לא יכול להרשות לעצמו, וכשברקע איומים מצד ארגון השחקנים הספרדי נגד שליחת השחקן ליציע, מתברר כי עזיבתו בינואר עלולה להעמיק את הבור הכלכלי שבו מצוי המועדון גם כך.

לפי ה’ספורט’, בארסה תצטרך לשלם חמישה מיליון אירו לדורטמונד אם דמבלה ישוחרר, זאת בעקבות סעיף שהיה לגרמנים בעת החתימה בין הצדדים ב-2017, שלמעשה אומר כי במקרה שהשחקן יעזוב לפני תום חוזהו, בארסה תשלם את הסכום הנ”ל. כזכור, הקטלונים כבר שילמו בסביבות 135 מיליון אירו לשוורצגלבן עבור הקיצוני.

אוסמן דמבלה (La Liga)אוסמן דמבלה (La Liga)

מערכת היחסים העכורה כנראה עוד תקבל תפניות בקרוב, אבל כבר ניתן לשער שאין דרך חזרה בין הצדדים גם בעקבות הכעס הגדול בקרב האוהדים ושחקני העבר של בארסה לעבר הצרפתי. במקרה של הפסקת חוזהו מצד המועדון, הנושא עלול להגיע גם לבית המשפט ושם לפי החוק עשויה בארסה לשלם לדמבלה פיצויים של מיליונים כך שהפן הכלכלי מהווה מכשול לא פשוט לקבוצה. “ברצלונה בבעיה, היא חייבת להיפרד ממנו אבל צריכה להבין את ההשלכות של ביטול עסקה באופן חד צדדי”, נכתב בספרד.

בינתיים, נותרו עשרה ימים על מנת לפתור את הנושא בחלון ההעברות הנוכחי. עזיבה כעת, או בתום העונה. לפי ה’סאן’ האנגלי, צ’לסי מתכננת להגיש ארבעה מיליון אירו עבור הצרפתי, כאשר תומאס טוכל, שאימן אותו בדורטמונד, מעריך אותו מקצועית.

חיזוק לשער? דימיטרייבסקי מועמד לבארסה
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו