יום שלישי, 16.08.2022 שעה 06:57

הסיכוי לרעתו: לקראת הדיון הגורלי של ג'וקוביץ'

הכוכב הסרבי יגיע לבית המשפט לערעור נוסף, שכנראה ישפיע מאוד על המשך הקריירה. מה מצפה לו שם ומה ההשלכות לכאן או לכאן. גירוש או צ'אנס נדיר?

|
נובאק ג'וקוביץ'  (רויטרס)
נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

אליפות אוסטרליה תיפתח כבר ביום שני הקרוב וזה אומר שבכל מקרה הסאגה המסועפת שנקראת נובאק ג’וקוביץ’ והרשויות באוסטרליה עתידה להסתיים ביממה הקרובה. מחר בבוקר (ראשון) ייערך הדיון הסופי והמכריע בנוגע לעתידו של המדורג ראשון בעולם, שכנראה אף ישפיע על המשך הקריירה כולה של הסרבי ששואף להיות הטניסאי הגדול בהיסטוריה.

את הדיון הראשון הוא עבר בהצלחה, כשהערעור שלו התקבל והוא זכה לכמה ימי חסד שפויים מחוץ למלונית הקורונה, או כפי שמכנים אותה בסרביה, מלונית האימים. אחרי ששר ההגירה החליט לבטל את הוויזה של הסרבי בפעם השנייה, נובאק הוחזר למלונית וכעת הוא מחכה להחלטה המכרעת בעניינו, שהפעם עברה לבית המשפט הפדרלי של אוסטרליה.

נתחיל מהסוף. פעם שנייה בינגו? כנראה שלא. עורכי הדין של המדורג ראשון בעולם ינסו שוב להוציא את המקסימום עם שחרורו של הטניסאי הלא מחוסן, אך הפעם הסיכויים לרעתם, ובאופן גורף בהשוואה לדיון הראשון בשבוע שעבר. בשל מעורבות שר ההגירה והסמכויות המאוד רחבות שלו, כשבמקביל גם סקוט מוריסון, ראש ממשלת אוסטרליה, חיזק אותו (“הקרבנו הרבה עד עכשיו, נצטרך לשמור על עצמנו ולהישאר בטוחים”), לעמדת השר המדובר תהיה השפעה גדולה מאוד על ההחלטה.

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

עד כמה גדולה? בתקשורת האוסטרלית מנתחים זאת כשמומחי משפט אמרו: “הערעור לא צפוי להתקבל, אלא אם תהיה איזה טעות פרוצדורלית רצינית שתיפגע בעניין. זה תלוי בעיקר בסמכות השר וכמה כוח הוא יפעיל”. חשוב לזכור במקביל את התחקירים שפורסמו בימים האחרונים – הבדיקה החיובית של נובאק ששונתה לשלילית על פי פרסום בגרמניה, וכמובן דעת הקהל העולמית, כשאפילו במולדתו נובאק ספג ביקורות על התנהלותו בזמן שהיה חיובי לנגיף הקורונה.

אם בארצו נובאק לא שמר על הכללים ואפילו היה ללא מסכה, אז כיצד נסמוך עליו שישמור על הנהלים כאן באוסטרליה, ועל אחת כמה וכמה שהוא לא מחוסן, שואלים בוודאי באוסטרליה. לזה גם צריך להוסיף את דעת הקהל החד משמעית באוסטרליה שאומרת – לא מחוסן, לא בבית ספרנו. זה קרוב לוודאי גם מה שגרם לשר ההגירה לפעול ברגע האחרון ולבטל את הוויזה של נובאק בפעם השנייה.

נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' (רויטרס)

המשמעות של דחיית הערעור היא כמובן גירוש מיידי מאוסטרליה ואי מתן כניסה למשך שלוש שנים. כך שמלבד הפגיעה התדמיתית תהיה כאן גם ככל הנראה פגיעה רצינית להמשך הקריירה של הסרבי בן ה-34. ואחרי הטעויות שביצע גם הוא, ייתכן וגם בשאר הגראנד סלאם יפחדו לקחת סיכון (גם מדעת קהל) ולא ירצו להכניס לארצם טניסאי לא מחוסן, שלא מקפיד על הכללים. אפשר לומר בזהירות שהמשך הקריירה של נולה תקום ותיפול על הערעור הזה בבית המשפט הפדרלי.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו