יום שני, 23.05.2022 שעה 20:38

כבוד: התפקיד שקיבל פרופ' דני נמט באירופה

לא רק הספורטאים מצליחים: המנהל הרפואי של הוועד האולימפי בארץ נבחר לכהן כחבר הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי האירופי ויקבל החלטות משמעותיות

|
דני נמט (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)
דני נמט (באדיבות הוועד האולימפי בישראל)

הישראלים מגיעים רחוק לא רק בספורט, אלא גם בתחום הרפואי. פרופ’ דני נמט, המנהל הרפואי של הוועד האולימפי בישראל, נבחר לכהן כחבר הוועדה הרפואית של הוועד האולימפי האירופי, כך הודיע המרכז הרפואי מאיר.

פרופ’ נמט, מנהל מרכז הספורט לילדים ונוער במרכז הרפואי מאיר ומנהל מערך הרפואה בוועד האולימפי הישראלי, נבחר לשמש כחבר בוועדה הרפואית בוועד האולימפי האירופי, בה יושבים עשרה חברים לצד עוד שני חברי כבוד ותיקים שמגיעים ממדינות שונות ביבשת. בסוף החודש הרופא הישראלי ישתתף בישיבתו הראשונה במסגרת הוועדה.

בספורט האולימפי, לכל אחת מהיבשות יש ועדה רפואית שמייצגת אותה לאחר מכן בישיבות המערך הרפואי של הוועד האולימפי הבינלאומי. לוועדה הרפואית האירופית יש חשיבות רבה. היא אחראית לניהול המערך הרפואי של כ-50 מדינות הפועלות תחתיה והיא קובעת מדיניות בתחום הרפואי לתחרויות בענפים האולימפיים באירופה.

בנוסף, הוועדה עוסקת בקידום בריאות ואורח חיים בריא, במתן מלגות לביצוע מחקרים הקשורים לספורט, בעידוד האוכלוסייה לפעילות ספורטיבית, והיא אף עוסקת כמובן גם במניעת שימוש בחומרים אסורים בספורט.

פרופ’ נמט ייקח חלק בדיוני הוועדה הרפואית האירופית, לה יהיה משקל משמעותי בהחלטות שיתקבלו לקראת אולימפיאדת פאריס 2024 שתתקיים ביבשת, בוודאי כאשר מגפת הקורונה עדיין משפיעה על החיים באירופה. לכן מדובר במינוי יוקרתי. בנוסף, הוועדה תהיה אחראית לניהול אירועי ספורט כמו משחקי אירופה.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב