יום שלישי, 16.08.2022 שעה 10:55

בן ה-43 שתוך חצי שנה הוריד 24 ק"ג ונהיה שרירי

למאט סקנלון האירי נמאס מכך שהעבודה המשרדית שלו הובילה אותו ממשקל של 69 ק"ג ל-89 ק"ג. כאשר גילה שבתו בהיריון הוא החליט שהוא הופך לסבא שרירי

|
המהפך המדהים של סקנלון (אינסטגרם)
המהפך המדהים של סקנלון (אינסטגרם)

אין ספק שאחד מהנושאים המעניינים ביותר בעולם הבריאות והכושר הוא סיפור מטורף אודות אנשים ששינו לגמרי את חייהם ועברו מהפך הן בפן הפיזי והן בפן המנטלי. ניתן למצוא אינספור סיפורים מוצלחים של אנשים שהורידו יותר מ-30 ק”ג ממשקל גופם, אך לא מעט מהסיפורים האלו עוסקים בהורדת משקל בלבד, ואינם טומנים בחובם שינוי עמוק יותר, אשר בא לידי ביטוי גם בהעלאת מסת שריר.

מי שדווקא כן חווה את השינוי הכפול האמור, הוא מאט סקנלון האירי בן ה-43, אשר שיתף את קוראי המגזין הבריטי הפופולארי Men’sHealt UK, באורח החיים אשר אפיין אותו עד למהפך ועד לרגע בו הוא החליט שהוא חוזר לשנות ה-20 שלו (ספק אם גם בשנות העשרים שלו הוא נראה כך...) - כך הוא עשה זאת.

“אני עובד ומתגורר בלונדון בעשר השנים האחרונות”, סיפר סקנלון. “מתוכן שמונה שנים אני משמש בתפקיד ניהולי-משרדי. ככל שעבר הזמן הפכתי לפחות ופחות אקטיבי ועליתי מהמשקל הקבוע שלי ב-20 השנים האחרונות, 69 ק”ג, למשקל של 82 ק”ג. אחרי תקופת חופשת חג המולד המשקל כבר עמד על 89 ק”ג, ושם הבנתי שצריכים לקרות כאן מספר שינויים”.

משומן בטני לבאדי בילדר. יש דברים כאלו? (אינסטגרם)משומן בטני לבאדי בילדר. יש דברים כאלו? (אינסטגרם)

סקנלון פירט מעט יותר לעומק את הגורמים שהובילו אותו למשקל של 89 ק”ג: “זה היה שילוב של תזונה גרועה, אשר כללה דילוג על ארוחת בוקר ואכילת שוקולד, וחוסר פעילות גופנית. הייתי יושב כל היום במשרד והולך פחות מ-2000 צעדים ביום. הגעתי למצב שהתקשתי לשרוך את שרוכי הנעליים שלי, ומבט על תמונה שלי מ-2019 פשוט גרם לי להרגיש רע.

“הייתי בן 42 באותה נקודת זמן, ושיניתי את התזונה שלי כך שאכלתי שלוש ארוחות בריאות ביום, כאשר אני עוקב אחרי צריכת הקלוריות שלי ומקפיד על לפחות 10,000 צעדים ביום. לאחר מכן גם התחלתי להתאמן שלוש פעמים בשבוע תוך כדי שאני מצטלם בכל שבוע ורואה בפועל את השינוי שהגוף שלי עובר”, הרחיב.

סקנלון ממש לא הגיע למכון כדי לדבר עם חברים ולנוח על המכשירים: “המאמן שלי ראיין התחיל איתי ממש באיזי, אבל תמיד דחף אותי למקסימום אליו הייתי מסוגל באותה תקופה של אימונים. הוא תמיד נתן לי מוטיבציה והאמין בי, גם ברגעים בהם איבדתי את הביטחון שלי. בתקופות של הסגרים עקב הקורונה הוא המשיך להיות איתי בקשר שלוש פעמים בשבוע דרך הזום”.

הגיע כבר ל-40 קילו כל יד בלחיצת חזה בשכיבה (אינסטגרם)הגיע כבר ל-40 קילו כל יד בלחיצת חזה בשכיבה (אינסטגרם)

סקנלון הוסיף: “לצד המוטיבציה מצד המאמן שלי, מה שהניע אותי בעיקר היא העובדה שבתי גילתה לי שאני עומד להפוך לסבא. אמרתי שהולך להיות לי את גוף הסבא הכי טוב שיש. באותה נקודה אפילו לא הבנתי בכלל מה זה אומר, אבל יצאתי לדרך עם השינוי שלי”.

שימו לב לתהליך המטורף של סקנלון: “מהשבוע הראשון יכולתי לראות את המשקל פשוט יורד כאשר בחלק מהשבועות אף הורדתי 2 ק”ג בשבוע. תוך 25 שבועות הורדתי 24 ק”ג וגם הייתי בכושר מצוין – זו פשוט הייתה הרגשה פנטסטית. אנשים חשבו שזה פוטושופ והאחיין הצעיר שלי אמר שהוא רוצה שרירים כמו שלי. מידות החולצות שלי השתנו מ-XL למדיום”.

גם אחרי שנה המוטיבציה לא חלפה: “היום אני לוחץ 40 קילו בודדות בלחיצת חזה בשכיבה ואני רוצה אף להעלות מעט משקלים ולראות איך זה עובד עבורי”. ויש גם משפט לסיום עבורכם: “הגוף שלכם הוא כמו מכונית, אם לא תטפלו בו יתחילו לצוץ בעיות. אחרי שאתה נכנס לאורח החיים הבריא והספורטיבי זה ממש קל לשמור על זה”.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור בריאות וכושר באתר. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו