יום שלישי, 16.08.2022 שעה 03:29

הכנסת תדון מחר בהסדרת הפוקר כענף ספורט

המהלך התקדימי צפוי להיתקל בקשיים משום שהוועד האולימפי לא הכיר במשחק באופן רשמי עד לרגע זה. כמו כן ייעשה ניסיון לקבל אישור להפעיל הימורי פוקר

|
מהלך שאפתני. טורניר פוקר (רויטרס)
מהלך שאפתני. טורניר פוקר (רויטרס)

בעקבות הצעת החוק שהוגשה לכנסת בחודש שעבר, מחר (שלישי) ועדת החינוך, התרבות והספורט תקיים דיון בנוגע להסדרת הפוקר כענף ספורט, כפי שפורסם ב-ONE. הדיון יתקיים בראשות יו”ר הוועדה, שרן השכל, שהגישה את הצעת החוק ופועלת בנושא.

הפיכת הפוקר לענף ספורט היא מהלך תקדימי שצפוי להיתקל בקשיים משום שהוועד האולימפי הבינלאומי בחר שלא להכיר בו כספורט. מבדיקת ONE עולה כי פוקר קבוצתי מוכר על ידי ה-GAISF, אירגון הגג של ענפי הספורט בעולם, אך כאמור, הוא עדיין לא זכה להכרה רשמית מהוועד האולימפי הבינלאומי. המשמעות היא שבישראל הולכים למהלך שלא אושר בעולם.

הגישה את הצעת החוק. ח"כ שרן השכל (אתר הכנסת)הגישה את הצעת החוק. ח"כ שרן השכל (אתר הכנסת)

כל אירגון שמחפש הכרה עקרונית כענף ספורט נדרש לעבור תהליך מסדר עם פנייה לוועד האולימפי הבינלאומי והוא זה שמחליט בעניין. למעלה מ-200 אירגונים זכו להכרה שכזאת, כאשר גם שחמט וברידג’ נמצאים ברשימה, אך פוקר לא. ב-2009 הוקמה הפדרציה לפוקר בשווייץ במטרה לקדם זאת, אבל היא טרם הצליחה לשכנע את הוועד האולימפי כי מדובר בענף ספורט שדורש מיומנות.

כמו כן, כפי שפרסמנו, בהצעת החוק צוין כי הפוקר מעוניינים לקבל אישור הפעיל הימורים ברישיון, על אף שרק מועצת ההימורים מאושרת כגוף להפעלת הימורים בישראל.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו