יום רביעי, 06.07.2022 שעה 17:06

מסיקה: מאמין שיש לי מקום בקבוצה בליגת העל

הקשר דיבר על הקריירה: "למה לא תקעתי יתד בליגת העל? אולי בגלל האופי. חולם לחזור". וגם: הבעיות של הפועל ר"ג והאקזיט הבא של עכו. מדור הלאומית

ליגה לאומית 22-23
00-00הפועל ר"ג1
00-00א.ס. אשדוד2
00-00הפועל א.א. פאחם3
00-00הפועל עפולה4
00-00מ.ס. כפר קאסם5
00-00הפועל כפ"ס6
00-00הפועל ראשל"צ7
00-00מכבי פ"ת8
00-00הפועל פ"ת9
00-00בני יהודה10
00-00הפועל ניר רמה"ש11
00-00הפועל נוף הגליל12
00-00עירוני טבריה13
00-00הפועל עכו14
00-00מכבי קביליו יפו15
00-00מכבי אחי נצרת16
לוח משחקים
 • הפועל ר"ג
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • א.ס. אשדוד
 • הפועל א.א. פאחם
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • הפועל עפולה
 • מ.ס. כפר קאסם
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • הפועל כפ"ס
 • הפועל ראשל"צ
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • מכבי פ"ת
 • הפועל פ"ת
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • בני יהודה
 • הפועל ניר רמה"ש
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • הפועל נוף הגליל
 • עירוני טבריה
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • הפועל עכו
 • מכבי קביליו יפו
 • חמישי, 18/08, 00:00
 • מכבי אחי נצרת
|
ריף מסיקה ואדהם האדייה (עמרי שטיין)
ריף מסיקה ואדהם האדייה (עמרי שטיין)

כשסיום הסיבוב הראשון בליגה הלאומית במרחק שני מחזורים בלבד, מ.ס. כפר קאסם של שלומי דורה מסתכלת על הטבלה מלמעלה, אבל ממש אחריה נמצאת מכבי בני ריינה המפתיעה. עם חמישה ניצחונות בששת המחזורים האחרונים - כולל שלושה ניצחונות רצופים - בעונת הבכורה שלה בליגת המשנה, אי אפשר להתעלם מהקבוצה המפתיעה של אדהם האדיה, שמסומן כבר שנים כאחד המאמנים המבטיחים במגזר.

רק לפני חמש שנים בני ריינה נרכשה על ידי איש העסקים, סעיד בסוד, שלקח מועדון ממועצה מקומית של פחות מ-20 אלף תושבים והוביל אותו תוך מספר עונות מליגה ג' עד לליגה הלאומית. על הדשא, אחד השחקנים המרכזיים בבני ריינה הוא ריף מסיקה בן ה-32, שהעביר לא מעט שנים בין ליגת העל ללאומית ואף ירד לליגה א' כדי להוביל את ריינה לליגת המשנה אשתקד. עושה רושם שהקשר מצא את המקום המתאים לו, הוא כבש כבר ארבעה שערי ליגה וינסה להמשיך במומנטום גם מחר (שלישי, 19:00) מול הפועל עכו. עוד לפני, הוא התפנה לראיון במדור הליגה הלאומית של ONE.

הגעת לריינה בינואר בשנה שעברה כשהיא בליגה א'. האמנת שפחות משנה תחלוף ותהיו במקום שמוביל לעלייה לליגת העל?
"כן, כשהגעתי בפעם הראשונה לפגישה עם סעיד (הבעלים), הבנתי את הרעב של הבן אדם ולאן הוא רוצה להגיע, אבל גם אני לא האמנתי שזה ייעשה כ"כ מהר. ידעתי שנעלה מליגה א' ואני שמח אנחנו בעניינים גם בעונה הזו".

מה סוד ההצלחה?
"יש פה חדר הלבשה מצויין שהוא הכוח שלנו ומאמן שמבין את השחקנים. השילוב הזה עם האופי של השחקנים גורם להצלחה. אדהם הוא טיפוס מיוחד, בוודאי שיש לו מה לתרום מבחינה מקצועית, אבל גם מבחינת אישיות - זה הקסם שלו. יש לו קשר יותר אבהי ומחבק עם השחקנים, או אולי אפילו כזה של אח גדול כי הוא בעצמו עדיין צעיר (36). אפשר להתייעץ איתו באמת על הכל בראש פתוח".

"גם אני לא אהמנתי שזה יקרה כל כך מהר". ריף מסיקה (חגי מיכאלי)"גם אני לא אהמנתי שזה יקרה כל כך מהר". ריף מסיקה (חגי מיכאלי)

יש לך ניסיון בליגת הזאת. איך שומרים על ריינה כקבוצת צמרת?
"זה נכון שהיו לא מעט קבוצות שהתחילו כמונו וקרטעו לקראת סוף העונה. אני באמת מקווה שאנחנו לא נהיה סיפור כזה כי יש פה איכות בקבוצה וזה לא מקרי שאנחנו בחלק העליון של הטבלה. גם במשחקים שאיבדנו בהם נקודות, היינו שווים יותר. אני יכול להבטיח לך שריינה תמשיך ותהיה בעניינים כל העונה".

אבל מה באמת המטרות? בתחילת העונה לא חשבתם על עלייה.
"בתחילת העונה כולנו דיברנו על להיכנס לפלייאוף העליון ואני מאמין שגם עכשיו זו המטרה שאנחנו צריכים להתמקד בה. בליגה הלאומית - עד הפלייאוף אתה לא באמת יודע לאן אתה יכול להגיע. יש נקודות בודדות שמפרידות בין המקום השני למקום העשירי. זה משהו באמת מטורף. אני באמת מקווה שריינה תמשיך להיות בצמרת כי אנחנו ראויים לזה".

בוא נדבר עליך. דיברו לאורך שנים על הכישרון הגדול שלך. למה לא הצלחת להותיר חותם בליגת העל?
"זו שאלה גדולה מדי, אין איזשהי סיבה מיוחדת שאני יכול להצביע עליה ולומר שבגללה לא הצלחתי לתקוע יתד בליגת העל. אולי זה קצת אופי, אולי זה קצת להיות בזמן הנכון בקבוצה הנכונה ולא כל הזמן בקבוצות תחתית בליגת העל, שלרוב זה מה שעשיתי. יכול להיות שאם הייתי בקבוצות שממוקמות 4-6, הייתי כן יכול להביא את היכולות שלי לידי ביטוי בליגת העל. כי שוב, מבחינה מקצועית אני חושב שאני כן שווה מקום שם".

כשאתה מדבר על אופי, למה אתה מתכוון?
"היום אני יכול להסתכל על דברים שעשיתי כשהייתי צעיר יותר, היום לא הייתי פועל ככה. במקרה שאתה לא פותח במשחק כזה או אחר, אז לבוא בגישה יותר טובה, להגיע לאימונים ולדרוש מעצמך יותר. התבגרתי מאוד. מבחינה מקצועית ומבחינה התנהגותית, אני נמצא במקום הכי טוב שהייתי בו בקריירה שלי".

"התבגרתי מאוד". ריף מסיקה (חגי מיכאלי)"התבגרתי מאוד". ריף מסיקה (חגי מיכאלי)

ירדת בשנה שעברה לליגה א' לריינה. זה היה סיכון.
"זו הפעם השנייה בקריירה שלי שירדתי לליגה א', עשיתי את זה גם עם אום אל פאחם והצלחנו לעלות בחזרה לליגה הלאומית. זה היה הימור גדול עם ריינה כי שיחקתי את כל המשחקים בחדרה בליגת העל בחצי העונה הראשונה והחלטתי בינואר לרדת לליגה א'. הסיבה הייתה בעיקר כלכלית, לדאוג לעתיד שלי. הייתה לי הצעה מריינה לשנה וחצי. אני שמח שההימור הזה כן צלח והצלחנו לעלות. היום כשאני מסתכל אחורה על ההחלטה הזאת, אני מאוד מרוצה ממנה".

לשחקן טכני כמוך זה לא פשוט לעשות את ההתאמות למגרשים שיש בליגה א'.
"כמו שאמרתי, בגלל שאני נמצא במקום אחר בראש וכן התבגרתי, אז הגעתי עם גישה טובה ולא עם פוזה או משהו כזה. שיחקתי במגרשים שאולי לא ראויים לשחק עליהם, אבל דווקא האופי זה מה ששמר אותי בעניינים ועזר לקבוצה לעלות ליגה".

אתה עוד יכול לחזור לסיבוב נוסף בליגת העל?
"יכול להיות שזה יקרה. כשאתה הולך לישון, בחלומות הוורודים שלך אתה כן חולם על זה. אגיד לך את האמת: כשהייתי בליגה א', אמרתי לעצמי שאני לא יודע אם אעלה ליגה, אבל אני כן חולם על זה שאשחק עם ריינה בליגה הלאומית. היום אני מסתכל ואומר: 'אני רוצה לשחק בליגת העל בעונה הבאה עם ריינה'. אנחנו רחוקים 25 משחקים מהדבר הזה, אבל בחלומות הוורודים אני כן רוצה לשחק בליגת העל ואם זה יהיה עם ריינה, אני אשמח מאוד".

לא סוגר את הדלת. ריף מסיקה (חגי מיכאלי)לא סוגר את הדלת. ריף מסיקה (חגי מיכאלי)

“לעיר כמו ר”ג מגיע ייצוג בליגה הבכירה”

ומריינה המפתיעה אך חסרת הציפיות - להפועל ר"ג המאכזבת. כבר שנים שהאורדונים מנסים לטפס לליגת העל - היו שנים שזה התבטא בתקציבים גדולים, היו עונות שבהן הקבוצה רצה בצמרת ולא החזיקה מעמד, אך בשורה התחתונה, כבר שמונה שנים שהמועדון המפואר הזה מדשדש בליגה השנייה.

"פתיחת העונה מאוד לא טובה", הודה יו"ר הפועל ר"ג, עינב חזנוולד, בראיון ל-ONE, "הקבוצה לא נמצאת במקום שקיווינו להיות בו ולא עם מספר הנקודות והיכולת ששאפנו אליהם. אמנם יש גם מיליון סיבות הגיונית כמו רשימת פצועים ארוכה שכוללת את איתי עוזרי, עדן הרשקוביץ' וירין אברהם, אבל שוב, הכול אלה תירוצים. אנחנו מקווים שמפה נוכל רק לעלות".

אתה מדבר על עלייה. כולם מדברים על מועדון מסודר שרוצים להגיע אליו, אבל כבר שמונה שנים שאתם לא מצליחים לעמוד במבחן התוצאה.
"נתחיל בזה שאנחנו מועדון מאוד מסודר וכל המאמנים והשחקנים רוצים להיות חלק ממנו. אני מקבל כל הזמן פניות ממאמנים, אפילו פעילים, כי מעריכים את השקט והאווירה הטובה סביב המועדון. יש כמה דברים שמפריעים למועדון להתקדם: בעיקר מתקנים. אנחנו משחקים באצטדיון ר"ג, שהוא ישן ומנוכר, בלי אווירה ביתית. גם אם מגיעים 1,000 צופים, לא מרגישים אותם. אם היה לנו אצטדיון קומפקטי שהולם את המימדים של המועדון, היינו מצליחים יותר. בנוסף, אנחנו רוב הזמן מתאמנים על דשא סינטטי ואני לא מאמין שיש קבוצה בשתי הליגות המקצועניות שמתאמנת על דשא כזה ואז משחקת על דשא רגיל".

לא מעט אנשים ביקרו אותך לאורך השנים. יש לך ביקורת עצמית?
"יש הרבה אנשים אינטרסנטים שאכלו וגנבו מהמועדון ויש להם מה לומר עליי ועל ההתנהלות. ברור שיש לי ביקורת עצמית - ההנהלה ואני אחראים למצב של הקבוצה. אנחנו עושים הכול כדי שזה יהיה יותר טוב, אבל בשורה התחתונה אנחנו לא מגיעים להישגים. אולי כולם משבחים את הפועל ר"ג, אבל ב-60 השנים האחרונות המועדון הזה היה שש שנים בלבד בליגת העל וכיום המקום הריאלי שלו הוא בלאומית. אם אני מאכזב מישהו מהאוהדים, אני מתנצל, אבל תמיד אומר את האמת.

מתי הפועל ר"ג תשוב לליגת העל? עינב חזנוולד (שחר גרוס)מתי הפועל ר"ג תשוב לליגת העל? עינב חזנוולד (שחר גרוס)

"אם תהיה התקדמות בנושא המתקנים ונוכל לעלות, אז נהיה בליגת העל הרבה שנים. לאוהדים יש תמיד ציפיות, אבל צריך להיות ריאליים. לצד האכזבה מהבוגרים, מחלקת הנוער היא אחת מהטובות בארץ ולראייה אנחנו ממוקמים גבוה בליגת העל לנוער. בסוף, התקווה היא שבשנים הקרובות שחקני הבית שלנו יהוו 80% מהקבוצה הבוגרת. אני מאמין שמי שטוב בליגת העל לנוער חייב להיות טוב בליגה הלאומית לבוגרים".

מי עומד בראש המועדון כיום?
"יהודה דולינר עדיין פה. הוא הבעלים, הוא לא היה בארץ שלוש שנים בגלל הקורונה. גם בבקרה התקציבית הערבויות הם שלו. את המועדון מנהלים אבישי אברהם, משה הוברמן ואני. יש לנו גב רחב מיהודה שהוא בעלים טוב מאוד שנותן לנו יד חופשית. הוא בהחלט משקיע בקבוצה, אנחנו מנסים להביא לשינוי ולא להתערב למאמנים".

בתור רמת גני, איך העיר הזאת לא זוכה לאף קבוצה בליגה הבכירה בכדורגל?
"ומה עם שאר הענפים? לא בכדורגל, לא בכדורסל ולא בכדוריד. הייתי שמח אם סל הספורט בערים רמת גן וגבעתיים היה גדל משמעותית וזה היה עוזר לכל המועדונים בעיר. עיר כמו ר"ג צריכה שיהיה לה ייצוג בליגה הבכירה. קבוצת הנוער שלנו בכדורגל היא היחידה בכל ענפי הספורט שנמצאת בליגת העל לנוער. לא הכדורגל ולא הכדורסל - אפילו בנוער".

אז אולי עדיף סוף סוף לחשוב על איחוד עם הכח?
"כל עוד אני משמש כיו"ר המועדון, לעולם לא יהיה איחוד. לא ישתנה צבע החולצה, לא הסמל ולא השם. צריך לזכור שהפועל ר"ג הוא למעשה המועדון היחיד בעיר בליגות המקצועניות".

אל תבנו על איחוד. שחקני הפועל ר"ג (רדאד ג'בארה)אל תבנו על איחוד. שחקני הפועל ר"ג (רדאד ג'בארה)

שימו לב ל…

1 – אלי כהן – הגיע להפועל רעננה כשהיא במצב קשה ותוך שלושה משחקים, צבר כבר שבע נקודות מתוך תשע אפשריות. פתאום ההעפלה מעל לקו האדום נראית כמו מטרה אפשרית.

2 – ריימונד אטוולד – פתיחת העונה הלא טובה שלו במכבי נתניה מגיעה גם לפרוייקט של עמוס לוזון וראשל"צ. נקודה משש אפשריות, ראיונות משכנעים בסוף המשחק, אבל בפועל? לא לכך התכוון המשורר.

3 – שחר הירש – הוא חווה פריחה מחודשת בהפועל עפולה, כבש כבר שלושה שערים בארבעת המשחקים האחרונים ולאחר שנתיים לא פשוטות שכללו פציעה במדי הפועל ת"א וחוסר אמון בהפועל ר"ג, נראה כנקודת האור הבודדת בקבוצה המסובכת.

4 – זאהי אחמד – בגיל 20, חלוץ הפועל עכו סופר כבר ארבעה שערים העונה בליגה הלאומית, כולל אחד בניצחון על עירוני ראשל”צ. תוסיפו לכך שבעה שערים בעונה שעברה ולא רחוק היום שהוא יהיה האקזיט הבא של הפועל עכו.

5 – הפועל פ"ת לאחר שכבשה בשני משחקים בלבד מתוך עשרת הראשונים, היא כובשת כבר שלושה מחזורים ברציפות ועומדת על שבע נקודות מתשע אפשריות. ביחד עם חוליית הגנה מנוסה וטובה, המלאבסים רחוקים רק שש נקודות מהמקום שמוביל לעלייה.

6 – פריחה של קבוצות המגזר – מלבד אחי נצרת שנמצאת בתחתית הטבלה, לא פחות משלוש קבוצות מתוך הארבע, מדורגות בחמשת המקומות הראשונים ומציגות כדורגל יפה לעין.

7 – בית"ר תל אביב/בת ים – הקבוצה ממשיכה להפסיד בסיטונאות. אם בשנים הקודמות היינו רגילים לקבוצה שמצמיחה שחקנים כמו פארפה גויאגון, אמיר ברקוביץ' ויניב מזרחי, ומאמנים כמו ריימונד אטוולד ועמיר נוסבאום, השנה עוד לא מצאנו את הטאלנט הבא שיעשה את המעבר ובקצב הזה, גם הקבוצה לא תמצא את עצמה בליגה הלאומית בשנה הבאה.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו