יום שישי, 12.08.2022 שעה 23:25

קומאן נפרד: לקחתי את המצב הקשה איתי הביתה

המאמן הגיע לאימון בית"ר שתחסוך כ-750 אלף ש"ח עקב עזיבתו. מזרחי בעדיפות ראשונה - אם יסרב, הקבוצה תפנה לסילבס. השחקנים ביקרו את אקה בביה"ח

ליגת העל 22-23
00-00הפועל חיפה1
00-00סקציה נס ציונה2
00-00הפועל ירושלים3
00-00הפועל ת"א4
00-00בני סכנין5
00-00מכבי חיפה6
00-00מכבי נתניה7
00-00בית"ר ירושלים8
00-00הפועל ב"ש9
00-00מ.ס אשדוד10
00-00עירוני ק"ש11
00-00הפועל חדרה12
00-00מכבי ת"א13
00-00מכבי בני ריינה14
לוח משחקים
 • הפועל חיפה
 • שבת, 20/08, 18:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל ירושלים
 • שבת, 20/08, 19:00
 • הפועל חדרה
 • מכבי נתניה
 • שבת, 20/08, 20:00
 • בית"ר ירושלים
 • בני סכנין
 • שבת, 20/08, 20:15
 • מכבי חיפה
 • הפועל ב"ש
 • ראשון, 21/08, 20:00
 • מ.ס אשדוד
 • מכבי ת"א
 • ראשון, 21/08, 20:15
 • מכבי בני ריינה
 • סקציה נס ציונה
 • שני, 22/08, 19:00
 • עירוני ק"ש
|
ארווין קומאן נפרד מאופיר קריאף (האתר הרשמי של בית
ארווין קומאן נפרד מאופיר קריאף (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)

אחרי שהתפטר, ארווין קומאן הגיע הבוקר (חמישי) לבית וגן כדי להיפרד משחקני בית״ר ירושלים. המאמן מוערך מאוד על ידי השחקנים ואנשי המועדון ולא מעט חושבים שקומאן הוא לא האשם במצבה של הקבוצה. בינתיים ועד שימונה לו מחליף, גל כהן שהיה עוזרו של ההולנדי, העביר את האימון.

קומאן כינס את אנשי הצוות לשיחה ארוכה, נפרד גם מהילדים בבית וגן ואח”כ נפרד אישית משחקן שחקן. הוא אמר לשחקנים כאשר כולו חנוק מדמעות כי "אני נפרד היום מהמועדון הזה, שנכנס לי ללב בצורה בלתי רגילה. זה מועדון שחייב להיות מקצועי, וכאשר יש מבנה וארגון זה הבסיס להצלחה. היה לי הרבה תסכול ולחץ ולקחתי את זה איתי הביתה, אני המאמן הראשי, ואחריות היא חלק מהעניין. היו לי הרבה לילות שחשבתי על שחקנים והקבוצה איך להיות טובים יותר, ואין לי ספק שאנחנו יכולים לעשות יותר טוב מאיפה שאנחנו נמצאים כעת.

קומאן היום בבית וגן (חגי מיכאלי)קומאן היום בבית וגן (חגי מיכאלי)

"זה גרם לי ללחץ רב. זה משהו נורמלי למאמן. אני אוהב את האנשים כאן שעובדים בתנאים מטורפים אבל בסופו של יום בחרתי במשפחה ואני לא רוצה להיות במקום שאתחרט שלא עזבתי בזמן. לכם אני רוצה להגיד – שחקו יותר קליל, תהנו מהמשחק.

ארווין קומאן נפרד מגרצ'קין (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)ארווין קומאן נפרד מגרצ'קין (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)

אתם יודעים לשחק. אתם יכולים לנצח ביום ראשון, אבל צריך להופיע ולבוא ולקחת אחריות. תאמינו שאתם יכולים. אני אעקוב אחריכם לאורך כל הדרך, וזמין אליכם מתי שתרצו. אני מאמין בכם ומאמין בצוות כאן, ורוצה להגיד לכל אחד ואחד מכם תודה".

קומאן ביציאה מבית וגן (חגי מיכאלי)קומאן ביציאה מבית וגן (חגי מיכאלי)

לגבי קומאן, כבר אחרי ההפסד לסכנין המאמן החליט שהוא רוצה להתפטר. כאשר האוטובוס של הקבוצה הגיע אחרי המשחק מול סכנין לבית וגן בשעות הלילה, הוא כבר אסף את החפצים האישיים מהמשרד שלו כשהוא יודע שהוא לא יחזור יותר לבית וגן כמאמן הקבוצה. בית״ר תחסוך בתקציבה את העסקתו הכוללת שכר ברוטו, דירה, אחזקת רכב ותוספות שונות בעלות כוללת של כ-750 אלף ש״ח.

גל כהן מעביר את אימון בית"ר (חגי מיכאלי)גל כהן מעביר את אימון בית"ר (חגי מיכאלי)
מי ימונה למאמן הקבוע? (חגי מיכאלי)מי ימונה למאמן הקבוע? (חגי מיכאלי)
שחקני בית"ר באימון אחרי עזיבת קומאן (חגי מיכאלי)שחקני בית"ר באימון אחרי עזיבת קומאן (חגי מיכאלי)

יושב הראש אלי אוחנה הוא זה שיקבע את זהות המאמן הבא של בית״ר כשההחלטה שלו תהיה מגובה בהסכמה של נאמן הקבוצה, עורך הדין יצחק יונגר, שהרי כל חוזה שנחתם במועדון אמור לעבור דרך הנאמן.

כרגע, יוסי מזרחי נמצא בעדיפות ראשונה לאימון הקבוצה. אם מזרחי יסרב, תהיה פנייה לחיים סילבס. אגב, ברשתות החברתיות של בית״ר עולה כי המאמנים המועדפים על האוהדים הם אלי כהן השריף ויוסי מזרחי.

יוסי מזרחי (אורן בן חקון)יוסי מזרחי (אורן בן חקון)

לגבי מזרחי, אם הוא יסכים לקחת את התפקיד, בית״ר תצטרך למנות מאמן לקבוצת הנוער שאותה הוא מאמן באופן זמני. ״אוחנה יקבע את זהות המאמן בקרוב. לפני שקומאן מונה למאמן הקבוצה, חיים סילבס היה הכי קרוב לקבל את התפקיד, כרגע החישובים לגבי זהות המאמן קשורים גם למצבה הכלכלי של הקבוצה״, אמרו בבית וגן.

אגב, כל מי שימונה לתפקיד המאמן יוחתם רק עד לסיום העונה בשל הערפל ואי הוודאות לגבי עתידה הכלכלי והמקצועי של הקבוצה סביב המעצר של משה חוגג והפסקת התמיכה שלו במועדון.

חיים סילבס (רדאד ג'בארה)חיים סילבס (רדאד ג'בארה)

בתוך כך, אחרי אימון הבוקר והפרידה מקומאן, הגיעו כל שחקני הקבוצה אל בית החולים הדסה עין כרם, שעובד בצורה צמודה עם המועדון, על מנת להדליק נרות חנוכה ולחלק מתנות לילדים המאושפזים בחסות "המתנות שלי". הרגעים הקשים אותם עוברים הילדים והמשפחות, הופגו מעט, והחיוכים היו פשוט רגעי נחת לכולנו.

קפטן הקבוצה, אופיר קריאף, הדליק את הנרות ביחד עם הילדים במחלקה, ולאחר מכן התפזרו השחקנים בחדרים, שוחחו עם הילדים, הצטלמו איתם ועם המשפחות, ושרו איתם כל שיר חנוכה שאתם יכולים לדמיין. השחקנים לא ויתרו וביקשו להגיע גם אל המחלקות הקשות יותר של הילדים, מתוך מטרה להאיר לכולם את החג.

"התחלנו שיתוף פעולה עם בית החולים, מצער שיש ילדים במקומות כאלה, אבל אם יש לנו אפשרות להעלות חיוך, זה שווה בשבילנו עולם. אני שמח שאנחנו מעניקים אור לילדים. זה ממלא את הלב", אמר קריאף.

שחקני בית"ר ירושלים בבית החולים (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)שחקני בית"ר ירושלים בבית החולים (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)

על העזיבה של המאמן הוסיף: "קומאן הוא אחד האנשים המדהימים שפגשתי בכדורגל, יסודי, מקצועי, היתה אסיפה רגשית לא קלה. התחברנו אליו ואני מאחל לו את כל ההצלחה שבעולם. זה נקטע בגלל משהו רפואי, אבל אין מה לעשות. לשחקנים יש חלק לא קטן, אבל מבחינתנו יש עוד על מה לעבוד, אני אופטימי להמשך, עוד לא סיימנו סיבוב. צריך לשנות את הגישה במשחקים".

"אני לא חושב שיש שחקן עולה למשחק של בית"ר שיכול להרשות לעצמו לא לרצות ולא להיות מחויב במאה אחוז. אנחנו כשחקנים מרגישים את זה. אין שחקן שיכול לזייף כי לא נעבור על זה בשתיקה. כולם רוצים, זאת בית"ר ירושלים, וכל מי שיש לו את החולצה הצהובה שחורה צריך לקחת בחשבון שזה בא עם אחריות ולחצים שצריך לעמוד בהם. מעכשיו נימדד על פי התוצאות, ולא על פי דרך", הוסיף.

עוד אמר קריאף: "כל משחק שהיה בא היה חשוב לנו, וגם עכשיו עם מכבי. אנחנו חייבים נקודות. זה ישמע קלישאה אבל מי שבית"ר חשובה לו, חייב לבוא ולתמוך, ביציעים. גם גב לשחקנים וגם מבחינה הכלכלית. יש שיר שאומר 'גם בתקופות הכי קשות', זאת תקופה כזאת, אבל אני אופטימי ולא מפחד מכלום. מחכה לכולם ביום ראשון".

לאחר הביקור המרגש, הגיעו לירן רוטמן, מקס גרצ'קין, נתנאל דלויה ומיכאל אוחנה לבקר את שחקנה של קריית שמונה, סטפן אקה, שמאושפז בבית החולים לאחר שאמש נפגע בצורה חמורה בקרסולו במהלך משחק. הארבעה עודדו אותו, דיברו איתו, וביקשו שאם הוא צריך משהו שלא יהסס לפנות לעזרה.

שחקני בית"ר מבקרים את אקה (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)שחקני בית"ר מבקרים את אקה (האתר הרשמי של בית"ר י-ם)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו