יום שישי, 27.05.2022 שעה 14:55

מארב, אבנים ומולוטוב: אוהד נרצח בברזיל

אירגון "המאפיה הכחולה" של אוהדי קרוזיירו המתין לאוטובוס של אוהדי אתלטיקו מיניירו, עצר אותו, השליך אבנים וגרם לשריפה. 6 מואשמים בניסיון רצח

|
אוהדי קרוזיירו (רויטרס, ארכיון)
אוהדי קרוזיירו (רויטרס, ארכיון)

לא כך אמור להסתיים משחק כדורגל: אתלטיקו מיניירו ניצחה 1:2 את פלומיננזה ביום ראשון אחרי מהפך וצמד של האלק, אבל אז נשמעה שריקת הסיום ולאוהדיה ציפתה חוויה לא ממש נעימה, בלשון המעטה. כזו שכללה בקבוק מולוטוב וגבתה חיי אדם.

הכל החל, כך לפי דיווח בברזיל, בעקבות מארב של "המאפיה הכחולה", כפי שמכונה אירגון אוהדי קרוזיירו שידועה ביריבותה עם אתלטיקו מיניירו. אחרי המשחק, כ-30 מהם חיכו לאוטובוס שעליו היו כ-45 נוסעים ובהם אוהדי אתלטיקו מיניירו, הם השחיתו אותו, שברו חלונות והשליכו אבנים ובקבוק מולוטוב.

כעשרה אנשים נפצעו בתקיפה והמשטרה בברזיל אישרה שאחד מהם מצא את מותו: מתאוס פרייטס פריירה, חבר באירגון אוהדי אתלטיקו מיניירו. שישה אנשים בגילאי 20 עד 26 כבר נעצרו ומואשמים בניסיון רצח ומעורבות באירגון פשע.

לאחר התקיפה, חברי "המאפיה הכחולה" ניסו לברוח ברכבים נפרדים, אבל חלקם נתפסו על ידי המשטרה הצבאית. בברזיל כבר קוראים להשעיית אירגון האוהדים של קרוזיירו מכל האצטדיונים במדינה במהלך משחקים למשך חצי שנה בעקבות התקיפה.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב