יום חמישי, 07.07.2022 שעה 16:03

הקוון שהציע כסף לשופטים ירצה עבודות שירות

פרסום ראשון: עומרי לזר, שהואשם בהצעת כסף עבור הטיית משחקים (שלא הוטו בסופו של דבר) הגיע להסדר טיעון: חודשיים עבודות, 1,500 ש"ח קנס ומאסר ע"ת

|
עומרי לזר. יצא בזול (אתר ההתאחדות, La liga)
עומרי לזר. יצא בזול (אתר ההתאחדות, La liga)

יצא בזול: כשנתיים וחצי מאז פרסום הפרשה וכן לאחר שהוגש כתב אישום כנגד קוון הכדורגל עומרי לזר, כעת נגזר דינו והוא קיבל עונש של עבודות שירות לחודשיים בלבד, כך נודע לראשונה ל-ONE. כזכור, לזר קיבל באוקטובר 2018 הצעה להטיית משחקים על רקע המצוקה הכלכלית והמשפחתית אליה נקלע, ולמרות שהמשחקים לא הוטו בסופו של דבר, הוא הואשם בכך שהציע כסף לשופטים שניהלו עמו משחקים על מנת להשפיע על התוצאות. 

בכתב האישום צוין כי לאחר אותה פנייה שקיבל להטות משחקים מאותו גורם, לזר פנה לשופטי כדורגל וניסה לברר איתם על אפשרות של השפעה על התוצאות במפגשים בהם שפטו יחד, אולם נענה בשלילה על ידם, כך שהמשחקים לא הוטו בסופו של דבר. למרות זאת, לזר הואשם כמי שהציע שוחד תחרויות לשופטים והוא הודה בזאת, כך שהצדדים הגיעו כעת להסדר טיעון שיכלול עבודות שירות החל מהחודש הבא ולמשל חודשיים, לצד מאסר לחצי שנה על תנאי למשך 3 שנים וקנס כספי בסך 1,500 ש”ח.

השופט, ירון גת, אמר בגזר הדין: “בהתחשב בחומרת העבירה, בהודאת הנאשם בהזדמנות הראשונה, שיש בה משום קבלת אחריות וחיסכון בזמן שיפוטי, וכן בהתחשב בעברו הפלילי שאינו כולל הרשעות רלוונטיות בנסיבותיו האישיות כפי שפורטו על ידי בא כוחו, ובשים לב לכך שתוכנית השוחד לא יצאה לפועל בסופו של דבר ולא התממשה – אני מוצא לנכון לכבד את ההסדר, שהינו סביר בנסיבות העניין ומאזן נכונה בין האינטרס הציבורי לבין אינטרס אישי של הנאשם. הנאשם הוזהר כי כל הפרה של הוראות הממונה או הדין ביחס לעבודות השירות עלולה להוביל לכך שיתרת העונש תרוצה במאסר בפועל או לגזירת עונשו מחדש”. 

עו"ד שי שקד, סנגורו של לזר, אמר: “אנו מברכים על סיום הפרשה בגזר הדין מקל עם הנאשם. נדגיש כי תוצאות משחקי הכדורגל בהם שפט הנאשם לא הוטו בסופו של דבר וזאת למרות הפיתוי שניצב בפניו. הנאשם שילם מחיר יקר מאד בגין הסתבכותו בפרשה. בכוונתו לרצות את עבודות השירות, לשים את הפרשיה מאחור ולהתמקד בחייו האישיים ולצעוד בדרך נורמטיבית”.

עו"ד שי שקד (פרטי)עו"ד שי שקד (פרטי)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו