יום שישי, 21.01.2022 שעה 00:31

המתנה של שגריר ישראל בוותיקן לאפיפיור

רפי שוץ העניק לפרנציסקוס נעלי כדורגל שעליהן מוטבעות המילים "שלום", "תקווה", "סובלנות" ו"חברות" במספר שפות: "צריכים להתגבר על המחלוקות"

0 תגובות |
האפיפיור פרנציסקוס ושגריר ישראל בוותיקן רפי שוץ (Vatican Media)
האפיפיור פרנציסקוס ושגריר ישראל בוותיקן רפי שוץ (Vatican Media)

שגריר ישראל בוותיקן, רפי שוץ, בחר ביום שישי האחרון, בטקס מסירת כתב האמנה שלו, להעניק שתי מתנות המתייחסות לחשיבות הרבה שמקנה האפיפיור פרנציסקוס לנושא הקיימות ולהיותו ידוע כחובב כדורגל נלהב.

האחת: נעלי כדורגל כחול-לבן שעיצב האמן לירן טפירו עבור ההתאחדות לכדורגל בישראל ועליהן מוטבעות המלים ״שלום״, ״תקווה״, "סובלנות" ו"חברות" בעברית, ערבית, ספרדית ואיטלקית. השנייה: קופסה של תמרים מקיבוץ אילות בערבה הגדלים במי שופכין מטוהרים.

שגריר ישראל בוותיקן רפי שוץ (Vatican Media)שגריר ישראל בוותיקן רפי שוץ (Vatican Media)

רפי שוץ אמר: "בחרתי את נעלי הכדורגל הכחולות-לבנות על רקע האהבה שהאפיפיור ואני חולקים לספורט הפופולרי בעולם וגם בשל העובדה שבנבחרת ישראל משחקים יהודים, מוסלמים ונוצרים, כדוגמה לכך שאפשר וצריך להתגבר על מחלוקות והבדלים ולחיות ולעבוד יחד".

רונית גלסמן, מנהלת פיתוח עסקי וקשרי חוץ בהתאחדות לכדורגל, אמרה: "חדר ההלבשה של נבחרת ישראל הוא דוגמה ומופת לפסיפס ממנו מורכבת החברה הישראלית. הכדורגל הוא כבר מזמן חלק מהתרבות והשילוב בין נעלי הכדורגל ליצירת האומנות עם המלים המחייבות והמשמעותיות שנכתבו עליהן משקף את התקווה של כולנו לדברים שניתן להשיג באמצעות המשחק".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30