יום שלישי, 16.08.2022 שעה 18:40

המתנה של שגריר ישראל בוותיקן לאפיפיור

רפי שוץ העניק לפרנציסקוס נעלי כדורגל שעליהן מוטבעות המילים "שלום", "תקווה", "סובלנות" ו"חברות" במספר שפות: "צריכים להתגבר על המחלוקות"

|
האפיפיור פרנציסקוס ושגריר ישראל בוותיקן רפי שוץ (Vatican Media)
האפיפיור פרנציסקוס ושגריר ישראל בוותיקן רפי שוץ (Vatican Media)

שגריר ישראל בוותיקן, רפי שוץ, בחר ביום שישי האחרון, בטקס מסירת כתב האמנה שלו, להעניק שתי מתנות המתייחסות לחשיבות הרבה שמקנה האפיפיור פרנציסקוס לנושא הקיימות ולהיותו ידוע כחובב כדורגל נלהב.

האחת: נעלי כדורגל כחול-לבן שעיצב האמן לירן טפירו עבור ההתאחדות לכדורגל בישראל ועליהן מוטבעות המלים ״שלום״, ״תקווה״, "סובלנות" ו"חברות" בעברית, ערבית, ספרדית ואיטלקית. השנייה: קופסה של תמרים מקיבוץ אילות בערבה הגדלים במי שופכין מטוהרים.

שגריר ישראל בוותיקן רפי שוץ (Vatican Media)שגריר ישראל בוותיקן רפי שוץ (Vatican Media)

רפי שוץ אמר: "בחרתי את נעלי הכדורגל הכחולות-לבנות על רקע האהבה שהאפיפיור ואני חולקים לספורט הפופולרי בעולם וגם בשל העובדה שבנבחרת ישראל משחקים יהודים, מוסלמים ונוצרים, כדוגמה לכך שאפשר וצריך להתגבר על מחלוקות והבדלים ולחיות ולעבוד יחד".

רונית גלסמן, מנהלת פיתוח עסקי וקשרי חוץ בהתאחדות לכדורגל, אמרה: "חדר ההלבשה של נבחרת ישראל הוא דוגמה ומופת לפסיפס ממנו מורכבת החברה הישראלית. הכדורגל הוא כבר מזמן חלק מהתרבות והשילוב בין נעלי הכדורגל ליצירת האומנות עם המלים המחייבות והמשמעותיות שנכתבו עליהן משקף את התקווה של כולנו לדברים שניתן להשיג באמצעות המשחק".

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו