יום שני, 08.08.2022 שעה 22:11

"בתקציב תרומות, לא ציפינו להיות במקום השני"

הפועל בועיינה, הקבוצה של אברהים סולימאן, לא ציפתה להגיע למקום כל כך גבוה לפני הפגרה. טרם המשחק מול עירוני טבריה, היו"ר התפנה לשיחה מרתקת

|
הפועל בועיינה (באדיבות המדיה של המועדון)
הפועל בועיינה (באדיבות המדיה של המועדון)

הפועל בועיינה החלה את העונה כחודש ימים בלבד לפני פתיחת המשחק הראשון שלה, כשרק הביאה מאמן והסגל נסגר מספר ימים בודדים לפני שהחלה הליגה. במקום בו מתנהלים לפי הספר, אברהים סולימאן, יו"ר המועדון, עדיין לא מוצא שקט: "זו העבודה הכי קשה שיש לי בחיים. הכול מתרומות, זה לא פשוט כפי שזה נשמע", סיפר.

בועיינה החדשה הוקמה בשנת 2010. את רוב שנותיה העבירה בליגה ב', עד שעלתה לליגה א' בתום עונת 2019/20 לאחר פירוקה של הפועל אסי גלבוע. עשרה מחזורים מאחורינו בליגה א' צפון ובועיינה נמצאת במקום השני בליגה, עם 19 נקודות, שלוש בלבד מתחת לעירוני טבריה המוליכה. "הפתענו את עצמנו. זה לא מובן מאליו שקבוצה שאין לה תקציב גבוה, עושה עבודה שקטה ובטוחה ומשיגה את הנקודות מול קבוצות שהשקיעו הון”.

“היה לי מאוד קשה לשלב את העבודה שלי באזרחות להפועל בועיינה. זה לוקח ממך כל כך הרבה משאבים, לא יכולתי לעמוד בזה יותר. קשה לעבוד בכדורגל בתנאים שיש לנו כאן בארץ. ההחלטה להישאר בסופו של דבר הייתה בגלל האנשים המיוחדים שיש כאן בעיר: ההנהלה, השחקנים, האוהדים – כולם. לא יכולתי לראות את בועיינה נעלמת מהמפה. אסור שזה יקרה. אנשים כאן אוהבים כדורגל".

אברהים סולימאן, נדאל שלאעטה ורבחי עפאן (באדיבות המדיה של המועדון)אברהים סולימאן, נדאל שלאעטה ורבחי עפאן (באדיבות המדיה של המועדון)

“אנחנו אנשים טובים, שרק רוצים שיהיה טוב בכפר הקטן הזה. כפר של 8,000 נפשות. רוצים להמשיך ולשמח את המקום הזה, להחזיק קבוצה מליגה א' תמיד ביתרת זכות, בלי מינוסים, זה לא מובן מאליו. יש כאן מאמן איכותי, סגל שחקנים צעיר וכולם רוצים לעבוד. לא מסתכלים לצדדים. אתה לא תמצא כאן אף שחקן שמרוויח יותר מ-8,000 שקלים בחודש. עד כדי כך. אני לא מאמין ב’מפלצות' שקבוצות אחרות מביאות אליהן.

אם אתה רוצה לשחק בליגה א', אתה צריך להביא שחקנים מובילים מליגה א'. אם אתה רוצה לעלות ליגה, תביא את השחקנים הכי טובים מליגה א'. להביא שחקן מליגת העל לליגה א' זה לא אותו הדבר, אי אפשר לממש את הפוטנציאל שלו על המגרש. אני חושב שהצניעות שלנו מנצחת, לא מסתכל על מה שיש לאחרים, אלא רק על מה שיש לי בידיים ועם זה ננצח", הוסיף.

לקראת ההתמודדות מול טבריה בשישי הקרוב, אמר: "כאחד שמגיע מבועיינה, מבחינתי עירוני טבריה זה עוד משחק. לא ציפינו להיות במקום השני אחרי 10 מחזורים. כולם יכולים להמשיך ולדבר עלינו. אם אני מביס עכשיו את טבריה ובשבוע לאחר מכן, בשלישי מפסיד 1:0 לזלפה, אז לא עשינו בזה כלום, הליגה עוד ארוכה”.

“להמשיך ולהישאר במקומות האלה ידרוש מאיתנו הרבה סבלנות, רוגע וכסף. מבחינתי כמו שאמרתי, טבריה זה עוד משחק. בבועיינה, אפשר לנצח את טבריה. למה לא? הם עוד קבוצה בליגה א'. על חשבוני, לא מנצחים, עם כל הכבוד".

עירוני טבריה (באדיבות יונתן גינזבורג)עירוני טבריה (באדיבות יונתן גינזבורג)
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו