יום שבת, 27.11.2021 שעה 21:51

זברב זכה במאסטרס אחרי ניצחון גדול על מדבדב

רק גראנד סלאם נשאר לו: בתום משחק ענק בטורינו, האלוף האולימפי מטוקיו ניצח 4:6 ו-4:6 את האלוף מאשתקד תוך תצוגת טניס מושלמת והמשיך בשנה החלומית

1 תגובות |
אלכסנדר זברב עם הגביע (רויטרס)
אלכסנדר זברב עם הגביע (רויטרס)

רק גראנד סלאם נשאר לו: אלכסנדר זברב, האלוף האולימפי מטוקיו, חתם שנה מצוינת במיוחד מבחינתו האישית ואחרי שניצח בחצי הגמר את המדורג ראשון בעולם, נובאק ג’וקוביץ’, גבר הערב (ראשון) 4:6 ו-4:6 על דניל מדבדב, האלוף מהשנה שעברה, וזכה בטורניר המאסטרס היוקרתי שהתקיים בטורינו.

כבר מהפתיחה הגרמני נראה פשוט מצוין ורשם שבירה במשחקון השני. מדבדב ניסה לחזור, אך משחק הקרבה יוצא מן הכלל של זברב, שהיה בכל מקום על המגרש והשיב כמעט לכל חבטה, עזר לו לנצח במערכה הראשונה 4:6.

אלכסנדר זברב מאושר בסיום (רויטרס)אלכסנדר זברב מאושר בסיום (רויטרס)

זברב המשיך ביכולת האדירה שלו מהמערכה הראשונה ושבר כבר במשחקון הראשון את הרוסי. במערכה השנייה קיבלנו משחק יוצא מן הכלל מצד שני הטניסאים. זברב כמעט הצליח להשיג שבירה שנייה, אך נכשל מול הרוסי שהתעורר ונלחם בשיניו כדי להינצל מהפסד ולהשיג זכייה שנייה ברציפות בטורניר היוקרתי.

אך לא כך היה הדבר, זברב לא נתן למדבדב להתקרב יותר מדי ובמצב של 4:5 לטובתו, ניצח הגרמני את המשחקון האחרון והוכתר כאלוף הבלתי מעורער של הטניס העולמי בפעם השנייה בקריירה, ויש לומר כי בצדק רב אחרי שרשם טורניר פשוט מושלם.

אלכסנדר זברב עם הגביע (רויטרס)אלכסנדר זברב עם הגביע (רויטרס)

מערכה ראשונה: 4:6 לאלכסנדר זברב

דניל מדבדב ואלכסנדר זברב לפני הגמר (רויטרס)דניל מדבדב ואלכסנדר זברב לפני הגמר (רויטרס)
המגרש בטורינו (רויטרס)המגרש בטורינו (רויטרס)

זברב פתח את המשחק עם שתי טעויות לא מחויבות למציאות ומדבדב ניצח במשחקון הראשון 0:40 חלק. הגרמני רשם משחקון נהדר, השיג את הנקודות הראשונות במשחק והצליח להשוות ל-1:1. זברב רשם משחקון מצוין וכבר הצליח לשבור את ההגשות של מדבדב כשעלה ל-1:2. הגרמני המשיך במומנטום, ניצח את המשחקון בזכות אייס ראשון במשחק ועלה ל-1:3.

אלכסנדר זברב (רויטרס)אלכסנדר זברב (רויטרס)

זברב המשיך להציג יכולות פנטסטיות, השיג נקודה קשה מאוד כשהשווה ל-30:30. בהמשך, ביקש זברב צ’אלנג’ בו זכה, מדבדב חזר לשובר שוויון ובתום משחקון מותח במיוחד, הרוסי שרד את המותחן, הציל נקודת שבירה וחזר ל-3:2. זברב רשם עוד משחקון אדיר, ניצח בסט הארוך ביותר עד כה שכלל 23 חבטות ועלה ל-2:4 מבטיח. מדבדב לא הרים ידיים וחזר ל-4:3 עם 0:40 חלק. במשחקון הבא זברב התקשה, אך לא איבד את ההגשות ועלה ל-3:5. מדבדב לא הרים ידיים וחזר ל-5:4. הגרמני ניצח בסטייל את המשחקון האחרון ואת המערכה כולה.

אלכסנדר זברב (רויטרס)אלכסנדר זברב (רויטרס)
דניל מדבדב (רויטרס)דניל מדבדב (רויטרס)
דניל מדבדב (רויטרס)דניל מדבדב (רויטרס)

מערכה שנייה: 4:6 לאלכסנדר זברב

המשחקון הראשון היה צמוד מאוד כאשר במצב של 30:30 זברב רשם נקודה מדהימה כשחבט נגד התנועה של יריבו, הצליח לשבור בהמשך את הרוסי ועלה ל-0:1. הגרמני המשיך בתצוגה האדירה שלו, רשם את האייס החמישי שלו מול אפס של יריבו ועלה ל-0:2. זברב כמעט הצליח לשבור גם במשחקון הבא, אך מדבדב שמר על המשחק בחיים והוריד ל-2:1. זברב רשם נקודה מושלמת כשעלה אל הרשת, הכניס כדור ברכות מושלמת פנימה ועלה ל-1:3.

אלכסנדר זברב בפעולה (רויטרס)אלכסנדר זברב בפעולה (רויטרס)

מדבדב נלחם בעור שיניו והצליח לחזור ל-3:2 אחרי ניצחון חלק במשחקון. במשחקון השלישי שני הטניסאים הציגו יכולת נפלאה, זברב המשיך להשיב כמעט לכל חבטה ולתסכל את יריבו הרוסי שהמשיך להילחם בשיניים ובתום משחקון ענק, הגרמני ניצח ועלה ל-2:4. מדבדב המשיך ביכולת הטובה שלו ולא נכנע, צימק ל-4:3 בתום משחקון אדיר ולא נתן לתואר החשוב לברוח לו. אבל זברב כמו זברב, המשיך להיות מרוכז, להילחם על כל נקודה, רשם ניצחון במשחקון ועלה ל-3:5. הגרמני התחיל את המשחקון האחרון ב-0:30, מדברדב לא ויתר, הצליח להפוך את התוצאה, זברב שוב השווה ובתום דרמה מדבדב צימק ל-5:4. הגרמני לא נבהל, ניצח את המשחקון האחרון, קבע 4:6 בתום המערכה ו-0:2 במשחק וזכה בפעם השנייה בקריירה בטורניר המאסטרס היוקרתי.

אלכסנדר זברב עם הגביע (רויטרס)אלכסנדר זברב עם הגביע (רויטרס)
דניל מדבדב (רויטרס)דניל מדבדב (רויטרס)
דניל מדבדב מאוכזב (רויטרס)דניל מדבדב מאוכזב (רויטרס)
אלכסנדר זברב מאושר בסיום (רויטרס)אלכסנדר זברב מאושר בסיום (רויטרס)
אלכסנדר זברב מרוצה (רויטרס)אלכסנדר זברב מרוצה (רויטרס)
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30