יום שלישי, 25.01.2022 שעה 19:26

באך שוחח עם פנג שוואי: היא רגועה, רוצה שקט

נשיא הוועד האולימפי הבינלאומי הרגיע כאשר דיבר עם הטניסאית הנעדרת בווידאו: "אמרה שהיא בסדר". בעולם תוהים: האם היא מוחזקת בידי הממשל הסיני?

2 תגובות |
תומאס באך בשיחה עם פנג שוואי (הוועד האולימפי הבינלאומי)
תומאס באך בשיחה עם פנג שוואי (הוועד האולימפי הבינלאומי)

האם פנג שוואי בריאה ושלמה? בוועד האולימפי הבינלאומי הרגיעו הערב (ראשון) כאשר פרסמו שנשיא הוועד, תומאס באך, ערך שיחת וידאו עם הטניסאית הנעדרת ומסר שמצבה בסדר. מדובר בסימן חיים ראשון מצד הסינית שנעדרה מאז ה-2 בנובמבר ועוררה דאגה שחצתה את גבולות הספורט באשר לגורלה.

“הוקל לי כשראיתי אותה”, סיפר באך. “היא נראית רגועה והצעתי לה את התמיכה שלנו. היא העריכה את זה, אבל רוצה שקט ופרטיות בימים האלה. הזמנתי אותה לארוחה ברגע שאגיע לבייג’ין בינואר”. פנג אמנם בחיים, אך השאלה הגדולה עדיין לא פתורה ובעולם תוהים: האם היא מוחזקת בידי הממשל הסיני?

פנג שוואי (רויטרס)פנג שוואי (רויטרס)

עוד קודם לכן פורסם תיעוד של פנג שוואי – אם כי אמינות הדיווחים מוטלת בספק - כשהפעם היא נראית בהופעה פומבית ראשונה, לכאורה, מאז פוצצה הפרשה: בטורניר טניס לנוער בבייג'ין. בתמונות ו-וידאו שפורסמו על ידי עיתונאים מטעם התקשורת הלאומית של סין, פנג נראית מוקפת בטניסאיות צעירות, חותמת להן על כדורי טניס גדולים וגם מצטלמת איתן. יש לציין שבדיווח עצמו אין כל אזכור להעלמותה של הטניסאית בת ה-35 או לכך שהאשימה את סגן ראש ממשלת סין לשעבר ובכיר במפלגה הקומוניסטית, ג'אנג גאולי, בתקיפה מינית.

ההאשמה הפומבית של פנג ברשת החברתית הסינית, ווייבו, עוררה סערה גדולה ומאז בסין מנסים להזים את השמועות על גורלה. ספקות רבים הועלו באשר למייל שהיא שלחה, לכאורה, והתיעוד החדש מטורניר הטניס הגיע לאחר שפורסמו תמונות ו-וידאו, בהם פנג נראית מבלה במסעדה עם חברים ומאמנה.

ספורטאים רבים, בהם רוג'ר פדרר, נובאק ג'וקוביץ' וג'רארד פיקה, התייחסו לפרשה ולאחרונה גם בשער של עיתון "ל'אקיפ" הצרפתי הופיעה הטניסאית לצד הכותרת: "איפה פנג שוואי?". מנכ"ל איגוד טניס הנשים, סטיב סיימון, הגיב לפרסומים האחרונים שבהם נראית פנג: "זה חיובי לראות אותה, אבל עדיין לא ברור אם היא חופשייה ויכולה לקבל החלטות בעצמה. הווידאו הזה לא מספיק, אני מודאג לנוכח הבריאות והביטחון שלה". כאמור, הדברים נאמרו לפני שהוועד הבינלאומי פרסם את השיחה עם הנשיא באך.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30