יום שבת, 27.11.2021 שעה 22:11

"איפה פנג שוואי?": 18 יום ללא סימן מהטניסאית

בכלי התקשורת באירופה מיישרים קו ומצטרפים לשאלות בנוגע למצבה של כוכבת הטניס שנעלמה. גם בבית הלבן דואגים, סין במוקד הביקורות על ניסיון הטיוח

0 תגובות |
פנג שוואי על כותרות העיתונים (צילום מסך)
פנג שוואי על כותרות העיתונים (צילום מסך)

“איפה פנג שוואי?”. את השאלה הזו ניתן למצוא בימים האחרונים כמעט בכל מקום בכלי התקשורת בעולם הספורט וגם ברשתות החברתיות, כשעדיין אין סימן רשמי להימצאותה של הטניסאית, וזאת 18 ימים לאחר שהתלוננה נגד סגן ראש הממשלה הסיני, זאנג גאולי, על פגיעה מינית – כשרגע לאחר מכן היא פשוט נעלמה ללא שום זכר.

בכלי התקשורת ברחבי היבשת מצטרפים הבוקר (שבת) לקריאה ולחיפושים אחר הטניסאית המוכרת. במארקה הספרדי וגם בל’אקיפ הצרפתי הלכו על כותרת זהה עם שאלה פשוטה שהולכת ומתרחבת בימים אלה: “איפה היא נמצאת?”. 

פנג שוואי (רויטרס)פנג שוואי (רויטרס)

הדאגה הגיע גם עד לבית הלבן. הדוברת ג’ון סאקי הודיעה כי הממשל האמריקאי בראשותו של הנשיא ג’ו ביידן עוקב אחר המתרחש ומודאג מהיעלמותה של הטניסאית, כאשר בארה”ב קוראים לממשלת סין לספק הוכחות למיקומה. באשר לממשל הסיני, הביקורות גדולות ומתפשטות בכל רגע מאחר שניסיון הטיוח שלהם מעורר דאגה אמיתית: “מישהו צריך להתערב באופן מיידי”, זועקים בכלי התקשורת.

רק לאחרונה פורסמה לכאורה הצהרה של שוואי שמבשרת כי שלומה טוב, אך מהר מאוד אלו התבררו כמסרי שווא ויש מישהו שדואג להפיץ אותם. בנוסף, פורסמו ברשתות החברתיות צילומים שכביכול מהימים האחרונים של פנג שוואי כשהיא נראית מחויכת, אולם גם לכך אין שום אישור שמדובר בתמונות רלוונטיות או אמינות. הדאגה הגדולה לא עוזבת את עולם הטניס שיותר ויותר מגדולי הענף מתבטאים ברשתות החברתיות. 

פנג שוואי (רויטרס)פנג שוואי (רויטרס)

ב’גלובל טיימס’ הסיני טוענים כי הטניסאית תופיע בקרוב בציבור מאחר שלא רצתה שיפריעו לה. למרות הפרסום הנ”ל, הדאגה הגדולה לא פוסקת ובזמן שמתפשט לא מעט פייק ברשתות החברתיות באשר למצב, בעולם הספורט מייחלים רק לשמוע את קולה.

נובאק ג’וקוביץ’ התייחס גם הוא לנושא ואמר: “אני תומך בהצהרה של ה-WTA (טענו כי פנג לא כתבה את המייל שטוען כי שלומה טוב וכי סיכוי סביר שהוא מפוברק), אני לא יודע מה קרה, אבל כל הקהילה צריכה לעזור לה ולמשפחתה כדי לסייע לה לשוב הביתה בשלום”.

כזכור, הטניסאית טענה כי הותקפה מינית על ידי סגן ראש הממשלה במדינתה, זאנג גאולי, ולאחר מכן הצנזורה הסינית דאגה למחוק במהרה את הפוסט של פנג שוואי ולמעשה השתיקה אותה, אך במדינה לא הצליחו לעצור את הסערה הגדולה שפרצה בעקבות הפרסום. שוואי בת ה-35, שזכתה בעבר בטורניר הזוגות בווימבלדון ודורגה 14 בעולם, האשימה את גאולי שקיים עמה יחסי מין, כאשר צילומי מסך מאותו פוסט הופצו ברשת.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30