יום שבת, 22.01.2022 שעה 20:23

ועדת משנה הוקמה לבחינת תקציבי הספורט

הכנסת תבדוק את התקצוב של האגודות והאיגודים בישראל. יו"ר ועדת המשנה, ח"כ סימון דוידסון, קרא: "להכפיל את תקציב הספורט, מפגרים אחרי כל העולם"

0 תגובות |
סימון דוידסון (איציק בלניצקי)
סימון דוידסון (איציק בלניצקי)

לקראת הדיונים הסופיים על אישור הרפורמה בכספי התמיכה לספורט הישראלי - ועדת החינוך, התרבות והספורט של הכנסת הודיעה היום (שני) על הקמת ועדת משנה לבחינת תקציבי הספורט בישראל, בראשותו של ח”כ סימון דוידסון.

המיקוד של ועדת המשנה יהיה בעיקר סביב סוגיית התקצוב של האגודות והאיגודים, כאשר בתקופה הקרובה ייערכו דיונים בנושא בהשתתפות גורמים שונים מהספורט הישראלי שיגיעו לכנסת. ח”כ סימון דוידסון נפגש וייפגש עם ראשי איגודים ואגודות, מהם הוא שומע על הקשיים ועל מה שדרוש שיפור ותיקון.

ח"כ סימון דוידסון (איציק בלניצקי)ח"כ סימון דוידסון (איציק בלניצקי)

בשבוע שעבר חברי הכנסת סימון דוידסון ושרן השכל הגיעו לביקור במשרדי הוועד האולימפי ושמעו את הטענות של בכירי הספורט הישראלי, שמתנגדים לרפורמה בקריטריונים לחלוקת כספי התמיכה. בכך למעשה, חברי הכנסת החליטו לבדוק לעומק את עבודת משרד התרבות והספורט, ממש רגע לפני שתאושר הרפורמה של השר חילי טרופר, שדורשת לתגמל את ענפי הספורט במדינה בעיקר על פי הישגים.

כזכור, רוב גופי הספורט התנגדו לסעיפי הקריטריונים ברפורמה, מה שבא לידי ביטוי בקבלת הערות ציבור רבות במשרד התרבות והספורט, שנדהם מההסתייגויות על הקריטריונים החדשים. בעקבות זאת, אף התקיימה פגישה מקצועית בין בכירים בספורט הישראלי לבין ראשי משרד התרבות והספורט בניסיון לגשר על הפערים.

ח"כ שרן השכל (אתר הכנסת)ח"כ שרן השכל (אתר הכנסת)

ח”כ דוידסון אמר בישיבה היום בכנסת: “לצערי הרב אנחנו מפגרים אחרי העולם כולו במתקני ספורט, במעמד המאמן, באגודות, בתקצוב ובמספר המשתתפים בספורט במדינה. בסופו של דבר, כל התקציב בספורט הישראלי הוא 260 מיליון שקל. צריך להכפיל את תקציב הספורט, דיברתי על כך עם שר האוצר שמבין את הנושא. משרד הספורט הוא לא האויב שלנו, אבל מתפקידנו כחברי כנסת לשים את הדברים על השולחן ולהאיר דברים כי גם הם לא תמיד רואים הכל. צריך שכולנו נדע לעשות שינויים בעולם הספורט”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30