יום שלישי, 05.07.2022 שעה 16:10

בעיה לקבוצות: מחסור חמור בזרעי דשא חורף

פגרת השזרוע מעבר לפינה, אולם קיים מחסור בזרעים ואם הנושא לא יטופל - הדבר יפגע בקבוצות חובבניות וגם בילדים ובנוער: "יהיה קשה לעמוד בעלויות"

|
ערן לוי על הדשא (שחר גרוס)
ערן לוי על הדשא (שחר גרוס)

חודש נובמבר הגיע ואיתו, כמו שכולם מכירים, תחל פגרת השזרוע לכלל הליגות הפעילות, הן המקצועיות והן החובבניות. עד כאן הכל טוב ויפה, אולם מתחת לפני השטח מתברר שיש מחסור גדול וחמור בזרעי דשא חורף, במה שמעורר דאגה בכדורגל הישראלי.

בהתאחדות לכדורגל מנסים לסייע בכל מה שניתן, אבל כבר עכשיו ברור שהקורונה ‘עשתה את שלה’ ויש חוסר גדול בזרעים, דבר שיפגע בעיקר במגרשים של הקבוצות החובבניות שמשוועות למגרשים טובים יותר ומתכננות לעבור שזרוע ולא לאפשר לקבוצות להתאמן על המגרש עצמו. הדבר יכול להשפיע לא רק על הקבוצות החובבניות והליגות הנמוכות, אלא גם על ילדים, נוער וקבוצות נשים.

בהתאחדות מסבירים שהדבר נובע, בין היתר, מכך שהחברות המובילות בתחום אספקת הזרעים לא יצרו מספיק כמויות של זרעים. אצטדיונים אשר לא נערכו מראש עם מלאי בכמות מספקת עלולים למצוא את עצמם במצב שבו יהיו בבעיה רצינית. אצטדיון שלא נערך בהתאם, הדשא בו לא יוכל לשרת את הקבוצות שמשחקות על המשטח שלא יהיה מספיק תקין ולא יעמוד בתקן המינימום של איכות משטח הדשא. אגב, המחירים של הזרעים קפצו בעשרות אחוזים בגלל מספר סיבות הכוללות הובלה ושינוע, מקום על אוניות, וחומרי הגלם הולכים להתייקר גם כן.

“אנחנו ניצבים בבעיה קשה מאד לקראת פגרת השזרוע”, אמרו בהתאחדות. “אצטדיונים כמו סמי עופר ובלומפילד ייתכן וערוכים עם אספקה שאכסנו. בליגות המקצועניות הבעיה פחות חמורה. בליגות החובבניות הבעיה הרבה יותר קשה, מה עוד שללא מעט אצטדיונים יהיה קשה לעמוד בעלויות של הבאת זרעי דשא, מה שאומר שהמשטחים לא יהיו באיכות מספקת עד תום העונה”.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו