יום שלישי, 24.05.2022 שעה 09:49

ניסנוב: איימו עליי, כמו להתמודד עם ארגון טרור

הפועל ת"א ובית"ר הגיעו לביה"ד המשמעתי על רקע אירועי בלומפילד. בעלי האדומים: "אם תסגרו יציע, הקהל יבוא מיציע אחר. אם אנחנו ניענש, הם ינצחו"

ליגת העל 21-22
 פלייאוף עליון 
7827-7936מכבי חיפה1
7030-5336הפועל ב"ש2
6938-6336מכבי ת"א3
5241-4736מכבי נתניה4
5047-4436הפועל ת"א5
4943-3336בני סכנין6
 פלייאוף תחתון 
5039-4833עירוני ק"ש1
4243-3433הפועל חדרה2
3952-3733מ.ס אשדוד3
3743-3533בית"ר ירושלים4
3547-3633הפועל חיפה5
3341-2533הפועל ירושלים6
2749-3433מכבי פ"ת7
2753-2533הפועל נוף הגליל8
לוח משחקים
  • הפועל ת"א
  • 2 - 0
  • מכבי ת"א
  • הפועל ב"ש
  • 1 - 3
  • בני סכנין
  • מכבי חיפה
  • 0 - 4
  • מכבי נתניה
|
אודליה פרידמן ואיציק ניסנוב (רדאד ג'בארה)
אודליה פרידמן ואיציק ניסנוב (רדאד ג'בארה)

בית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל עסק הערב (רביעי) באירועי בלומפילד. כשבוע וחצי אחרי שהאוהדים שלהן השתוללו באצטדיון, בית"ר ירושלים עמדה לדין על התפרעות אוהדים והפועל תל אביב בגין התפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות ופגיעה על ידי אוהדים. עדיין לא התקבלה החלטה בסיום הדיון, כששתי הקבוצות התבקשו להציג חומרים מפעולות שנעשו נגד מתפרעים משלוש השנים האחרונות עד ליום ראשון. 

כזכור, במשחק בין הקבוצות בבלומפילד נזרקו מהיציע של בית"ר אבוקות ורימון עשן שעיכבו את המשחק. לאחר מכן, על פי דו”ח השיפוט, מהיציע של אוהדי הפועל השליכו מצתים וכוסות משקה שחלקם אף פגעו בקוון.

איתמר ניצן עם החפצים שהושלכו (ראובן שוורץ)איתמר ניצן עם החפצים שהושלכו (ראובן שוורץ)

בדו”ח אף צוין כי המחצית השנייה נפתחה באיחור של 10 דקות בגלל חפצים רבים שנזרקו למגרש, תחילה מהיציע האדום ולאחר מכן גם מהיציע הצהוב, כאשר השופט אף דרש מהכרוז להתערב ולדרוש מהקהל שיפסיק זאת אחרת יוריד את הקבוצות מהדשא. השופט אף ציין כי השלכת החפצים נמשכה מהיציע של הפועל גם אחרי חידוש המשחק.

מהפועל תל אביב הגיעו לדיון הבעלים איציק ניסנוב, המנכ”לית אודליה פרידמן ודובר הקבוצה ארז נעמן. מבית”ר הגיעו היועץ המשפטי של בית”ר ירושלים, עו”ד רונן מוזסון, והנאמן שמונה לנהל את המועדון עו”ד יצחק יונגר. בגלל שמדובר בדיון שעוסק בהתפרעות אוהדים בנסיבות מחמירות, הקבוצות התכנסו באולם אחד מול הרכב שלושת הדיינים ישראל שמעוני, גיורא לנדאו ונועם ליובין.

איתמר ניצן מוציא אבוקה מכר הדשא (רדאד ג'בארה)איתמר ניצן מוציא אבוקה מכר הדשא (רדאד ג'בארה)

מהלך הדיון:

הפועל תל אביב הגישה כתב הגנה מטעם אודליה פרידמן, שכלל עדות ממנהל האירוע לכל מה שקרה במשחק. איציק ניסנוב טען: “היו לי שיחות עם אנשי הכדורגל הבכירים. הדיינים לצערי מכוונים את הרובה לאנשים הלא נכונים. בשנתיים האחרונות מגיעים אליי הביתה אוהדים שאולי שתויים או מסוממים, זורקים אבנים ומנסים לנהל את המועדון במקומי”.

“אתה מתבלבל”, השיב הדיין שמעוני

ניסנוב המשיך: “אני לא מתבלבל. הפועל תל אביב תגיע מידי שבוע לבית הדין בגלל שקומץ קטן לא רוצה את הבעלים במועדון. הם עושים כל דבר בכוונה נגדנו. אני מבין את התקנון, אבל אתם פוגעים באנשים הלא נכונים. הקומץ מנצח, האוהדים האלה ינצחו בסופו של דבר, גם אם תסגרו יציעים. אתם לא מענישים אותם”. 

איציק ניסנוב (רדאד ג'בארה)איציק ניסנוב (רדאד ג'בארה)

הדיין שמעוני ענה: “אדוני לא שולט בתקנון. אם סוגרים יציע, האוהדים בעלי המנוי לא יכולים להיכנס למגרש. אסור לקבוצה לאפשר זאת. על אחריותכם לעשות זאת. אתה לא יכול לומר בכתב ההגנה שאם ניענש נפסיק לטפל בבעיה של המתפרעים”.

ניסנוב התפרץ בכעס: “זה לא מה שקורה בפועל. אם תסגרו יציע, האוהדים האלה פשוט ישבו ביציע אחר וייכנסו. אתם צריכים להיות יצירתיים. המשטרה ואנחנו לא מסוגלים להתמודד איתם. זה כמו להתמודד עם ארגון טרור, אני רוצה לפתור את הבעיה. אנשים עובדים אצלנו במועדון פוחדים להגיד תלונה. תעזרו לקבוצות לפתור את זה! אתם לא פותרים שום דבר. אני לא יודע באיזה אופן, אבל צריך לעשות משהו אחרת”.

איציק ניסנוב ואודליה פרידמן (רדאד ג'בארה)איציק ניסנוב ואודליה פרידמן (רדאד ג'בארה)

ניסנוב אמר כי הוא לא יכול להגיש תלונות או תביעות אישיות: “ניסיתי להגיש תביעות אישיות. איימו עליי, באו אליי עבריינים הביתה. לא אסכן את המשפחה שלי בגלל זה. יש לנו בעיה מאוד גדולה. העונש שלכם לא מעניין בכלל. נגיע כל שבוע לפה כי הם רוצים לעשות נזק, למה? כי פתחנו את שער 13 לאוהדי בית”ר במשחק הזה. הם רוצים להעניש אותנו”.

הדיין שמעוני: “לא שמענו מעולם תשובה כמו שלך, שאם נעניש אז תרימו ידיים. אם אתם לא יכולים להתמודד עם האוהדים המתפרעים, אז תצאו מהמשחק”. ניסנוב שאל: “ומי ייכנס למשחק במקומי? תביא מי שייכנס במקומי, אני הולך עכשיו. צריך לערב את הממשלה והמשטרה, לפתור את זה מהשורש”.

גיורא לנדאו, ישראל שמעוני ונועם ליובין (רדאד ג'בארה)גיורא לנדאו, ישראל שמעוני ונועם ליובין (רדאד ג'בארה)

אודליה פרידמן הוסיפה: “אתם אומרים שמשה חוגג הלך עם זה עד הסוף? גם המשטרה אומרת שיש דברים שהיא לא מסוגלת להתמודד איתם”.

איציק ניסנוב המשיך: “נכון שהייתה פה בעיה חמורה ואתם צריכים לתת עונש, אבל תנסו להבין את כל התמונה. לא באנו לאיים על בית הדין. אנחנו צריכים את הסיוע והתמיכה שלכם”.

הדיין שמעוני: “קורה משהו בשבועות האחרונים במגרשים. האלימות מחמירה וגואה. אם גל האלימות הזה יימשך, נגיע למצבים קשים יותר ואולי לאבידות בנפש”. ניסנוב אמר: “כן, אני מסכים איתם, אבל להעניש קבוצות זה לא הפתרון. תהיו יצירתיים, תעזרו לנו. גם אני נחרד ממה שעלול לקרות”.

גיורא לנדאו וישראל שמעוני (רדאד ג'בארה)גיורא לנדאו וישראל שמעוני (רדאד ג'בארה)

הדיין לנדאו: “היינו כפסע מלקום היום משבעה, לכן חייבים לעצור את האלימות הזו”.

פרידמן הוסיפה: “יש אישום שעל הקוון נזרקו חפצים. אנחנו לא סותרים את מה שאמר, אבל לא ראינו זאת בצפייה במצלמות”.

אודליה פרידמן (רדאד ג'בארה)אודליה פרידמן (רדאד ג'בארה)

איציק ניסנוב: “משה חוגג נמצא במלחמת חורמה נגד הקהל שלו, אבל אני לא רוצה להיות שם. אני לא צריך לעשות את המלחמות האלה, זה עניין ששייך אך ורק למשטרה, שהיא תטפל בהם. אם לא יבוא קהל למשחקים שלנו, אז בסוף נסגור את האגודה. המשטרה צריכה לטפל בבעיה מהשורש, אני רוצה שיוציאו אותם מהחוק. ארגוני האוהדים הם ארגוני פשע”.

ניסנוב טען: “אני לא יכול למנוע מהם להיכנס למגרש”.

הדיין ליובין ענה: “כן, אבל מה מונע אותך להוציא את אותם 300 האוהדים מהאצטדיון? זה רק 300 אוהדים, לא אצטדיון שלם. אז תלכו לבית המשפט כמו בית”ר ירושלים ותדרשו את זה, אל תפחדו מהם. ואם אין ברירה, כן, תשחקו בלי קהל”.

ניסנוב התרגז: “מה זה לשחק בלי קהל? ומי ישלם משכורות לשחקנים?”

איציק ניסנוב ואודליה פרידמן (רדאד ג'בארה)איציק ניסנוב ואודליה פרידמן (רדאד ג'בארה)

הדיין שמעוני אמר בלהט הדברים: “תסלח לי, אם אתם לא מתכוונים להתעמת איתם, זו בעיה. אם אתה מעדיף שילדה תיפגע במגרש בגלל כסף, אז אל תשחקו כדורגל וזהו”.

הדיינים ביקשו לקבל עד ליום ראשון חומרים משלוש השנים האחרונות של פעולות שנעשו נגד המתפרעים - ורק לאחר מכן תתקבל החלטה.

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב