יום שני, 17.01.2022 שעה 03:06

לם: כשחקן תמיד כבשתי מול מכבי ת"א, אין פחד

מאמן נתניה הוצג ופנה לקהל: "תבואו בשביל בני לם שנתן לכם הרבה", "אלמוג כהן כבר החל בתהליך של מנהל ספורטיבי", "נוער או בוגרים? ההבדל ב-VAR"

ליגת העל 21-22
4113-4617מכבי חיפה1
4011-2917הפועל ב"ש2
3124-2918מכבי ת"א3
3021-2818הפועל ת"א4
2524-2418עירוני ק"ש5
2525-2017בני סכנין6
2323-2118מ.ס אשדוד7
2326-2418הפועל חיפה8
2320-1518הפועל חדרה9
2119-1817מכבי נתניה10
1722-1818בית"ר ירושלים11
1526-1318הפועל ירושלים12
1435-1618הפועל נוף הגליל13
1126-1418מכבי פ"ת14
לוח משחקים
 • הפועל ת"א
 • 2 - 2
 • הפועל נוף הגליל
 • הפועל חיפה
 • 2 - 2
 • מכבי פ"ת
 • הפועל ירושלים
 • 3 - 1
 • מכבי ת"א
 • הפועל חדרה
 • 1 - 2
 • מ.ס אשדוד
 • עירוני ק"ש
 • 2 - 2
 • בית"ר ירושלים
 • מכבי נתניה
 • שני, 17/01, 20:00
 • בני סכנין
 • הפועל ב"ש
 • שני, 17/01, 20:30
 • מכבי חיפה
15 תגובות |
בני לם (איציק בלניצקי)
בני לם (איציק בלניצקי)

בני לם הוצג היום (חמישי) באופן רשמי במכבי נתניה, אחרי שכבר העביר אימונים לחניכיו החדשים מאז מונה כמחליפו של ריימונד אטוולד. המאמן, שהגיע מקבוצת הנוער של מכבי חיפה, שיתף בתחושותיו על הדרך החדשה ונערך למשחק הראשון שלו – מול מכבי תל אביב ביום שבת.

בני לם סיפר: “מבחינתי את השנים שעבדתי בנתניה אני לא מחשיב את זה כי זה היה תחת מפרק ולא הייתה קבוצה והצלחתי להרים אותה קצת, אבל זה לא היה בשבילי ועזבתי מהר מאוד. עבדו איתי הרבה מאמנים מצוינים מליגת העל, רוני לוי, רן בן שמעון, גיא לוזון. אני חשבתי על הדרך שלי ואני מרוצה ממה שעשיתי במחלקות הנוער. אני מרגיש בשל ומוכן לאמן את מכבי נתניה. אמרתי שלא אאמן בוגרים, אבל כשקיבלתי פנייה מנתניה, בשנייה הראשונה לא חשבתי לבוא כי הייתי במקום טוב, אבל כשראיתי שרוצים אותי פה גם הקהל וגם ההנהלה והשחקנים – החלטתי שאני הולך על זה וסומך על עצמי והשחקנים שיש פה. יחד עם הקהל הנפלא נתחיל בדרך חדשה וטובה שהתחילה כבר בסכנין”.

לם: "מכבי נתניה זה הבית שלי"

עוד אמר: “גדלתי בנתניה הגדולה, המילה פחד לא בלקסיקון שלי. לא חושב על מכבי חיפה או ב”ש, אלא רק על מכבי ת”א במחזור הקרוב. השחקנים מבינים מי היריבה, נסתכל להם בלבן של העיניים ונציג כדורגל טוב. אני לא מופתע אם ננצח את המשחק. הסגנון ההתקפי? לפעמים אומרים שנוער ובוגרים זה משהו אחר, זה אותו הכדורגל, ההבדל הוא ה-VAR וצריך לחשוב פעמיים אחרי כל גול. אני בא עם כדורגל שמח והתקפי, אבל יודע לא לספוג גולים. גם בנוער של חיפה הבקענו הרבה אבל בקושי ספגנו. אני יודע גם וגם, התבגרתי מבחינת טקטיקת משחק, ימים יגידו”.

לם המשיך: “בגיל שלי, אם לא הייתי מאמין בשחקנים לא הייתי מגיע. אני כן מאמין בקבוצה הזו, בשחקנים האלה, ויחד איתי אפשר להגיע להצלחה. המטרה? אף אחד לא דיבר איתי שום דבר. אני כרגע מסתכל ממשחק למשחק, אם תבוא בעוד חודש אהיה חכם יותר, כרגע ממשחק למשחק. התגובות שקיבלתי הזכירו את התקופה ששיחקתי. אלו שסימסו אלו אנשים שהיו שם כשאני שיחקתי ורוצים לחזור למגרשים ומאמינים בקבוצה, זה עושה לי טוב, אבל כמו שאני מכיר, נצטרך להביא את זה למגרש ולהוכיח. הקהל ייתן קרדיט 2-3 משחקים ורוצה תוצאות. סומך על הצוות שיש לי והשחקנים”.

בני לם (איציק בלניצקי)בני לם (איציק בלניצקי)
בני לם (איציק בלניצקי)בני לם (איציק בלניצקי)

המאמן הוסיף על נושא החוזה שלו: “בכדורגל יש מאמנים שמפטרים אותם ויש בעיות וחלקם לא מקבלים משכורות. אני רוצה את הפרנסה שלי מובטחת, שאם משהו לא ימצא חן בעיני הקבוצה, יכולים להגיד לי כן מתאים או לא מתאים. יעקב שחר? יש לי צמרמורות כשאני מדבר עליו, הוא פתח לי את הדלת ונתן את ברכת הדרך. כשדיברתי איתו הוא הבין הכול, אמר שהוא לא יפריע לי ונותן לי את ברכת הדרך כפי שעשה עם אברהם גרנט בנבחרת. הוא איש מיוחד. אלמוג כהן? יש לנו שיתוף פעולה טוב והוא בתהליך והוא נשאר כי אין לנו מספיק בלמים, למרות שעכשיו הוא קצת פצוע. הוא עוזר לי הרבה, הוא כבר בתהליך של מנהל ספורטיבי בנתניה”.

“כל משחק נגד מכבי ת”א הייתי מבקיע כשחקן, גם אם הייתי פצוע, הלוואי וזו תהיה תחילת הדרך שלי גם עכשיו כמאמן. אני כבר ב-8 בוקר יושב פה על תוכניות עם האנשים שלי. כל כולי מכבי נתניה ובזה אני מרוכז. המשפחה? אבא שלי היה אוהד שרוף של נתניה עוד לפני שנולדתי ואם יידע שאני מאמן נתניה הוא יתהפך בקברו. חשבתי על אבא שלי באותו הרגע שחתמתי, הגיע גם לחץ מהאוהדים לכיוון הילדים שלי והאישה וזה ריגש. אני יודע מה הקהל רוצה, אמרתי לשחקנים שיתנו 100 אחוז וגם אם לא יילך, ימחאו לכם כפיים אם יתנו הכול על הדשא”.

בני לם (איציק בלניצקי)בני לם (איציק בלניצקי)
בני לם (איציק בלניצקי)בני לם (איציק בלניצקי)

בני לם סיפר בנימה אישית: “רוצה לקרוא לאוהדים לבוא למגרשים. הייתי רוצה לראות סולד-אאוט ושכל האוהדים יחזרו למגרש. שיבואו בשביל בני לם שנתן להם הרבה שנים טובות, אליפויות, גביע, זה לא הולך ברגל. אני קורא להם לבוא כולם למגרש ולעזור לנו”.

אביב אברהם המשיך: "כמו שבני אמר, אנחנו מסתכלים ממשחק למשחק ונראה איך הדברים יתפתחו. כל שחקן פורץ בגיל אחר, אני מאמין בעצמי, היו לי עונות טובות יותר ופחות, אני עובד קשה וזה יגיע. אטוולד? לא צריך להתייחס לעבר יותר מדי, בני פה והכניס בנו אנרגיות ותשוקה לחזור להתאמן ולנצח. אנחנו לא מתעסקים במה שהיה, אני מאחל לריימונד את כל ההצלחה שבעולם, אבל מסתכלים קדימה”.

בני לם עם אביב אברהם (איציק בלניצקי)בני לם עם אביב אברהם (איציק בלניצקי)
בני לם עם אביב אברהם (איציק בלניצקי)בני לם עם אביב אברהם (איציק בלניצקי)

העמדה הכי נוחה לו: “בכל עמדה שמאמן ירצה אני שם. באופן אישי עם סלובו ושי כשהיינו עם קשר אחורי אחד בשיטת יהלום אז הקשר האמצעי הייתה העמדה הכי נוחה עבורי כי אני אוהב להצטרף קדימה וגם הגנתית עושה את העבודה. ברגע שאני משחק בעמדה יותר אחורית אז אני מן הסתם עוסק במשימות יותר הגנתיות וקשה יותר להצטרף ולהבקיע. בכל תפקיד אני מאושר”.

המאמן החדש: “בני זו דמות ואגדה של נתניה, מרגישים את זה בעיר. אנחנו אוהבים אותו מאוד והתחברנו. העבודה נעשית בצורה טובה ומאוד כיף. אנחנו מקווים שזה יגיע גם לתוצאות טובות, שרק ימשיך ונשתפר”.

בני לם (איציק בלניצקי)בני לם (איציק בלניצקי)
שחקני מכבי נתניה (איציק בלניצקי)שחקני מכבי נתניה (איציק בלניצקי)
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30