יום שלישי, 30.11.2021 שעה 10:41

האגודות והאיגודים קיבלו 70% מהתקציב השנתי

משרד הספורט העביר לרוב ארגוני וקבוצות הספורט בארץ נתח נוסף מכספי התמיכה שמגיעים להם לשנה זו. וגם: התגובה במשרד לחלק מהביקורות על הרפורמה

1 תגובות |
ברנדלי קוואס מול דולב חזיזה וסאן מנחם (נעם מורנו)
ברנדלי קוואס מול דולב חזיזה וסאן מנחם (נעם מורנו)

בקבוצות יכולים קצת לנשום. אחרי הביקורת הגדולה שהייתה על תזמון חלוקת כספי התמיכה בהיעדר תקציב מדינה, משרד התרבות והספורט פעל להעביר אתמול (רביעי) תקציבים בגובה של 70% מהסכום השנתי של האיגודים והאגודות בארץ. יחד עם זאת, רבות מהקבוצות והאגודות עדיין דורשות לקבל את מלוא הסכום משום שהן כבר באמצע חודש אוקטובר ותכף מסתיימת השנה.

כזכור, כספי התמיכה מועברים במנות אחת לכמה חודשים בהיעדר תקציב מדינה. עד לימים האחרונים רוב האגודות והקבוצות קיבלו רק 40% או 50% מסך כל התמיכה השנתית, אך כעת במשרד התרבות והספורט העביר תקציבים בגובה של 70% לכלל האגודות והאיגודים שסיפקו הוכחת ביצוע של 50% מהתקציב השנתי שלהם, כך שרוב ארגוני הספורט שהיו בצרות כלכליות והיו צריכים תקציבים - קיבלו תוספת.

הכספים הועברו בהוראתו של סגן ראש מינהל הספורט, דודו מלכא, באמצעות משרד הספורט, כאשר האגודות קיבלו זאת דרך הטוטו כמובן. יחד עם זאת, אגודות ואיגודים רבים טוענים כי הם צריכים לקבל את מלוא הסכום על כספי התמיכה השנתיים שלהם בתקופה זו של השנה, הרי שאנו כבר באמצע אוקטובר.

דודו מלכא (אורן בן חקון)דודו מלכא (אורן בן חקון)

בנושא אחר - במשרד התרבות והספורט הדפו את אחת מהטענות המרכזיות שעלו במסגרת הערות הציבור על הקריטריונים החדשים של הרפורמה בכספי התמיכה, כאשר רובן עסקו גם בסעיף שאומר כי 10% מהתקציב הכולל יחולק מחוץ לקריטריונים. כזכור, האיגודים טוענים כי מדובר ב-25 מיליון שקל שחולקו ללא שום קריטריונים, על פי שיקול דעתה של ועדת התמיכות, מה שזכה להתנגדות גדולה.

גורמים במשרד הגיבו לביקורות: “הסעיף הזה הוא סעיף ששום משרד ממשלתי לא הצליח לקבל ממשרד המשפטים. הסעיף הזה ישב במבחנים קודמים והוא קיים על מנת שיהיה שיקול דעת וכדי שנוכל לסייע לרצועות כאלה ואחרות במבחנים, בהתאם לצרכים שלהן. לא נפגע בשום גוף בספורט הישראלי ולא נסיט אף שקל שמגיע לאיגוד או אגודה כאלה ואחרים, הכל נעשה מתוך כוונה שיהיה תקציב צדדי איתו ניתן יהיה לעזור לספורט הישראלי בעת הצורך”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30