יום רביעי, 08.12.2021 שעה 06:10

"דמארי מועסק ללא תעודת מאמן, הפועל לדין"

שחקן העבר נוחל הצלחה בנערים א', אך באיגוד המאמנים טוענים שפועל ללא רישיון אימון והפעילו משרד חקירות. הפועל הגיבה: "עומר בוקסנבאום חונך אותו"

19 תגובות |
עומר דמארי (חברת מוקד חקירות והחוקר אבי מושקוביץ)
עומר דמארי (חברת מוקד חקירות והחוקר אבי מושקוביץ)

עומר דמארי נוחל הצלחה על הקווים של נערים א’ בהפועל תל אביב ורשם מאזן מושלם אחרי 9 מחזורים בליגה, כולל 0:3 גדול בדרבי ויחס שערים של 6:26 בפסגת הטבלה. אולם, באיגוד מאמני הכדורגל הביעו כעס כשלטענתם לדמארי איו תעודת אימון נדרשת והוא לא יכול כלל לעמוד על הקווים, זאת ועוד כשבטופס המשחק מי שכתוב כמאמן ראשי הוא עומר בוקסנבאום, המנהל המקצועי של מחלקת הנוער בהפועל ת”א. 

למרות שאינו רשום כמאמן, באיגוד טענו כי דמארי משמש בתפקיד בעצמו ולכן הפעילו משרד חקירות שעקב אחר דמארי בדרבי שנערך אתמול, כולל צילומי תמונות, ושם אישרו את הדברים כי אכן הוא זה שמנהל את המשחק על הקווים. באיגוד מבקשים מתובע ההתאחדות, עו”ד ניר רשף, להעמיד את הפועל ת”א לדין משמעתי בעקבות הדברים.

בהודעת איגוד המאמנים נכתב: “קבוצת נערים א' של הפועל תל אביב מעסיקה את עומר דמארי כמאמן ראשי (ללא תעודה מתאימה) בעוד עומר בוקסנבאום נרשם כמאמן ראשי בטופס המשחק. טוב ככל שיהיה , כמאמן וכשחקן עבר, לא ניתן לאף אחד לעבוד ללא תעודה כנדרש בתקנון. דו"ח החקירה כנגד הפועל תל אביב מדבר בעד עצמו, בו הכל מתועד (וידאו ותמונות). חברת מוקד חקירות והחוקר אבי מושקוביץ עובדים ימים כלילות למיגור התופעה. דו"ח החקירה יעבור עוד היום לתובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף בצירוף בקשה להעמדה לדין. נציין שוב , רישיון המאמן הוא אישי ולא ניתן להעברה! אנו נפעל בכל הכח למיגור התופעה, מהדרום ועד הצפון, ממדריכים ועד מאמנים ולא משנה מה שמם ומה העבר הספורטיבי שלהם”.

עומר דמארי (חברת מוקד חקירות והחוקר אבי מושקוביץ)עומר דמארי (חברת מוקד חקירות והחוקר אבי מושקוביץ)

דו”ח החקירה

כאמור, באיגוד מאמני הכדורגל הפעילו את מוקד החקירות והחוקר אבי מושקוביץ, ומשם נמסר בחזרה לאיגוד: “לבקשתכם, ערכנו מעקב/תצפית אחר מאמנה בפועל של קבוצת הפועל תל אביב נערים א', במשחק ליגה נגד מכבי ת"א, משחק שהתקיים במתחם וולפסון בתאריך 12.10.2021. מטרת המעקב הייתה לאמת או להביא מידע בדבר שימוש בשם של אחד ממאמני האגודה כמאמנה בפועל של קבוצת הפועל תל אביב נערים א', כאשר מי שמאמן את הקבוצה הוא מאמן אחר ולא המאמן הרשום, שאין לו רישיון מאמן תקף. נציין כי רישום מאמן בעל רישיון תקף שנתן את התעודה ע"מ ‘לעקוף’ את מחשבי ההתאחדות הינה ע"מ למנוע העמדת הקבוצה לדין משמעתי”.

עוד צוין בדו”ח המעקב: “15:00 - יציאה למתחם וולפסון. 16:00 – הגעה למגרש ותחילת תצפית. 16:15 – תחילת המשחק. להלן תמונת המאמן בפועל, שעמד בחזית ספסל הקבוצה ובתחום המגרש, הדריך, עודד והעיר לשחקנים במהלך כל המשחק. לעיתים נראה המאמן יושב בסמוך לסגל המקצועי ובסמוך לשחקנים המחליפים של קבוצתו ונראה משוחח עימם. להלן תמונות המאמן (בבדיקה הוברר כי מדובר בעומר דמארי) שבבדיקה שערכנו אין לו תעודה מתאימה לאמן קבוצת נערים א' ואין לו תעודת מאמן תקפה. עוד נציין כי המאמן הראשי הרשום ברשימת השחקנים ובדו"ח השופט הוא עומר בוקסנבאום שבמהלך המשחק כולו ישב מאחורי המאמן עומר דמארי (הרשום ברשימת השחקנים כעוזר מאמן) ונראה שהוא (בוקסנבאום) לא שימש כמאמן הראשי.

“בוקסנבאום חונך את דמארי, הנושא מעולם לא הוסתר”

תגובת הפועל ת”א: “עומר דמארי, אחרי קריירת משחק עשירה בה שיחק במועדונים גדולים באירופה וכמובן בהפועל תל אביב, סיים לפני כשנה את קריירת המשחק שלו. בשנה זו סיים עומר את קורס המאמנים שאחריו החזיק בתעודת מאמן UEFA-A מטעם מכון וינגייט ובתחילת שנת 2022, הוא יתחיל השלמה ברגע שיפתח הקורס”. 

עוד אמרו: “המנהל המקצועי של מחלקת בהפועל תל אביב, עומר בוקסנבאום, אשר הינו בעל תעודת פרו, הוא מאמן בפועל את הקבוצה של נערים א' וכן חונך את עומר דמארי בשנתו הראשונה כעוזר מאמן הקבוצה. עומר בוקסנבאום נוכח בכל המשחקים על ספסל הצוות. נושא זה מעולם לא הוסתר ונרשם באופן גלוי וברור בכל הטפסים בהתאחדות. הכדורגל הישראלי צריך להיות גאה ששחקן כמו עומר דמארי החליט לעבור עם נערים ולתת מהניסיון העשיר לו לטובת הדורות הבאים של הכדורגל הישראלי”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30