יום ראשון, 28.11.2021 שעה 07:07

עמיאל: העניינים לא ורודים ברמה המקצועית נטו

מאמן הפועל ירושלים בראיון: ההחלטה לחזור לישראל, התקופה בצ'כיה, הבעיות שהוא רוצה לתקן ("לא משחקים טוב ומספיק כנים להודות בזה"), בנט וההנהלה

ליגת ווינר סל 21-22
12534-6397מכבי ת"א
12559-6057הפועל ירושלים
12552-5937הפועל חולון
12538-5567הפועל גליל עליון
11605-5967עירוני נס ציונה
11594-5737בני הרצליה
10564-5857הפועל ת"א
10579-5637גלבוע/גליל
10585-5647הפועל ב"ש
9617-5987הפועל אילת
9589-5467הפועל חיפה
8625-5237מכבי ראשל"צ
לוח משחקים
 • הפועל ירושלים
 • שישי, 03/12, 13:15
 • הפועל אילת
 • הפועל ב"ש
 • שבת, 04/12, 18:00
 • הפועל ת"א
 • הפועל חיפה
 • שבת, 04/12, 20:00
 • הפועל חולון
 • עירוני נס ציונה
 • ראשון, 05/12, 18:00
 • מכבי ת"א
 • מכבי ראשל"צ
 • שני, 06/12, 19:00
 • גלבוע/גליל
 • הפועל גליל עליון
 • שני, 06/12, 20:15
 • בני הרצליה
1 תגובות |
אורן עמיאל (אורן בן חקון)
אורן עמיאל (אורן בן חקון)

אחרי לא פחות מ-7 שנים מלאות ומוצלחות בצ׳כיה, אורן עמיאל החליט לארוז הקיץ את הפקלאות ולשוב לישראל לעמדת המאמן בהפועל ירושלים, שרוצה להתאושש אחרי עונה כושלת בה נפגעה קשות מהשלכות הקורונה, מפציעות וכמו כן, ממבצע ׳שומר החומות׳ שטרף את הקלפים לחלוטין בדרך להדחה כבר ברבע גמר הפלייאוף.

המאמן בן ה-49, ששימש בתחילת הקדנציה השנייה שלו בצ’כיה כעוזרו של ננו גינזבורג בנימבורק, קודם בשנת 2017 לעמדת המאמן הראשי, והוביל את הקבוצה הצ׳כית לזכיות בכל התארים בזירה המקומית. הוא אף זכה ב-2020 בתואר מאמן העונה בליגת האלופות של פיב״א, לאחר שהוביל את נימבורק לטורניר הפיינל 8, כאשר קבוצתו העמידה את המאזן הטוב במפעל. בליגה המקומית בצ’כיה עמיאל החזיק במאזן אדיר של 2:152, אך כאמור, בסופו של דבר החליט להיפרד מהמועדון ולצאת לדרך חדשה.

אורן עמיאל (אורן בן חקון)אורן עמיאל (אורן בן חקון)

הפועל ירושלים אינה זרה לעמיאל, אשר שימש בעברו כעוזר המאמן של בראד גרינברג אצל האדומים מהבירה בין 2013 ל-2014, כאשר כעת הוא חזר למועדון האדום מהבירה מהדלת הראשית על מנת לנסות לבנות סגל חדש ולאושש את הירושלמים מהעונה הטראומטית שעברה עליהם, כאשר הוא רוצה להמשיך בבירה ברצף שיצר בנימבורק, שם זכה כמאמן ראשי בארבע אליפויות ובשלושה גביעים.

כעת, כאשר ירושלים כבר נמצאת מספר משחקים לתוך העונה, אורן עמיאל התפנה לראיון מיוחד ל-ONE והתייחס לחזרה למועדון האדום מהבירה, להחלטה לשוב לישראל, לתקופה בצ׳כיה, ליכולת של הקבוצה עד כה, לבעיות שהוא רוצה לתקן, לציפיות, לאנתוני בנט וכמו כן, גם ליחסים בינו לבין הנהלת המועדון.

אורן עמיאל (אורן בן חקון)אורן עמיאל (אורן בן חקון)

אנחנו אחרי קצת יותר מחודש של עבודה בתוך התהליך, איך התחושות בינתיים?
״שיש עוד הרבה עבודה, בסך הכול, בסוף, בסוף, בסוף, אני חושב שיש פה חבורה של אנשים שרוצה להתקדם, רוצה לעבוד, ואנחנו עובדים מאוד קשה כדי באמת להצליח לחבר את הדבר הזה וזה כמובן כרוך בהרבה מכשולים, קשיים ואתגרים, אבל בשביל זה אנחנו פה, בשביל להתעמת איתם״.

כשאתה אומר ׳חבורה שרוצה לעבוד׳ אתה מתכוון לכולם, בלי יוצא מן הכלל?
״כן, אני לא חושב שיש כאן אחד שלא אכפת לו, אני אומר, חזרתי על זה שבסוף מדובר פה במפגש סוציאלי, זה קבוצת כדורסל, חבורה של אנשים שבאים ממקומות שונים בעולם, מתרבויות שונות, וזה האתגר, לחבר את כל התמהיל הזה ואף אחד לא אמר שזה יהיה קל. אבל בסוף כולם רוצים ומחפשים את הדרך שלהם והמטרה שלנו זה לחבר אותם לאותה דרך״.

שחקני הפועל ירושלים (ניסן עייש)שחקני הפועל ירושלים (ניסן עייש)

שמתי לב כבר שאתה לא אוהב לדבר על נושא אנתוני בנט, אתה מרוצה ממנו בינתיים? הוא נתן משחק מדהים מול קרשיאקה.
״אני לא שופט אף אחד לפי משחק אחד, בסוף אנחנו צריכים לבחון את הדברים, אצל כולם, כן? עזוב את אנתוני, אצל כולם, איך זה משתלב לנו ברצונות שלנו ובמה שאנחנו מחפשים גם בתור שחקנים וגם בתוך בני אדם וכרגע אנחנו משדרים על אותו גל, כל השחקנים עם הצוות, אז כרגע אנחנו, עוד פעם, זה לא אומר שהעניינים ורודים כרגע, אבל אנחנו בהחלט רואים פוטנציאל בכל החיבור הזה״.

העניינים לא ורודים כרגע כמו שאתה אומר ואנחנו בשלב מוקדם בעונה, מה הכוונה?
״העניינים לא ורודים ברמה המקצועית נטו, זה עוד צריך להתחבר ואנחנו צריכים לשחק יותר טוב, אנחנו לא משחקים טוב ומספיק כנים עם עצמינו. גם המשחק מול קרשיאקה עם כל שברון הלב בסוף, בסוף כשהולכים לווידאו ובוחנים את עצמינו ושופטים, ואני תמיד שופט את עצמי לחומרה יותר מכולם, הדבר הראשון שאני מסתכל עליו זה העבודה שלי, אנחנו לא משחקים מספיק טוב, משני הצדדים של המגרש ואנחנו מספיק אמיתיים כדי להודות בזה כמו שאומרים. בסוף כנות היא הדבר הכי חשוב בשביל להתקדם, אתה לא יכול באמת ללבוש חולצה אדומה, להסתכל במראה ולהגיד ׳אה, דווקא החולצה הלבנה יפה׳״.

אורן עמיאל (אורן בן חקון)אורן עמיאל (אורן בן חקון)

למרות שכמו שאמרת המצב כרגע לא ורוד, אתה רואה את חומר השחקנים שיש לך בסגל, אז מה הציפיות שלך מהעונה הזאת?
״אני לא רוצה להגדיר ציפיות, בסוף הפועל ירושלים מייצגת משהו, מייצגת איזה סטטוס מסוים של תמיד לכוון גבוה, לממש את הפוטנציאל ולהתחרות על הכול, אבל באמת זה מוקדם. מצד אחד זה מוקדם ומצד שני זה לא מוקדם כי אין לנו פה באמת זמן, הדברים צריכים לקרות ואנחנו צריכים להתחיל לנצח, אבל אנחנו מאמינים בתהליך שאנחנו עושים, מהבעלים עד למטה בשדרה. אנחנו מאמינים ואני מקבל את כל החיבוק והאמונה שאנחנו עובדים בדרך הנכונה והטובה ועוד פעם, ברור שבסוף התוצאות צריכות לדבר ואני מקווה שנגיע לתוצאות שאנחנו מקווים להן״.

אתה אומר שיש תמיכה והכול, אבל היו שמועות כאלה ואחרות על מתיחות בינך לבין ההנהלה.
״אין שום מתיחויות שהן לא הגיוניות בארגונים תחרותיים, שום מתיחויות. בסוף כולם רוצים לנצח ולהצליח ורוצים גם ליהנות ממה שעושים וזה טבעי שאני נכנס למערכת חדשה ומערכת חדשה מקבלת אותי ומחבקת אותי, ואני לא יכול לקרוא לזה מתיחויות, זה דיונים ענייניים על איך ומה, אבל זה לרגע לא אחד על חשבון השני או מלחמות אגו כמו שאני מבין שנטען, ממש לא. באמת שהעסק מתפקד ועובד, מי שאני צריך, מגיא הראל, דרך אייל חומסקי ודייויד בסן, כל מי שאני צריך מההנהלה נמצא שם 24 שעות ביממה בשבילי ואני משתמש בהם, או הם משתמשים בי או אנחנו משתמשים אחד בשני לפי הצרכים של המועדון״.

אייל חומסקי (אורן בן חקון)אייל חומסקי (אורן בן חקון)

מבחינתך החיבור הזה עם הפועל ירושלים זה לשנים קדימה?
״הלוואי, הלוואי, אני בסוף אחד שהרגש משחק אצלו תפקיד. טקטיקה חשובה ואסטרטגיה חשובה והעניין הפיזיולוגי הוא חשוב, אבל בסוף מה שעושה את ההבדל זה האמוציות והנשמה. אני אחד שככה, גם בחיים האישיים שלי אני פועל מתוך הרגש, אז יש במקום הזה הרבה רגש ואני מקווה שזה גם יתחבר עם העניין המקצועי״.

אתה אחרי שנים שביססת מעמד כמאמן מוביל באירופה עם נימבורק הצ׳כית, ההחלטה לבוא לירושלים הייתה פשוטה מבחינתך? זו החלטה שברגע שההצעה הגיעה אמרת ׳אני הולך על זה׳?
״בשביל לא חס וחלילה לפגוע בשום מועדון או ארגון, כי בסוף אני תוצר של הכדורסל הישראלי ואני עוקב אחרי הכדורסל הישראלי ואתה תוכל לשאול אותי על ליגה לאומית באמצע השנה והייתי רואה הכול ומעודכן בהכול, בסוף בשביל לעזוב את איפה שהייתי או ללכת למקום כזה או אחר ולחזור לישראל, ירושלים הייתה בנקודת הזמן הזאת, האופציה היחידה מבחינתי. זאת אומרת זה לא שקיבלתי הצעות ממקומות אחרים, אבל ברגע שירושלים הציעו לי להגיע, מבחינתי לא הייתה התלבטות כי זה מועדון שקודם כל עבדתי בו וזה מועדון בסדר גודל שאני רציתי להיות חלק ממנו. אז לא הייתה התלבטות, ברגע שהם פנו אליי העניינים נסגרו ממש מהר״.

אורן עמיאל (שחר גרוס)אורן עמיאל (שחר גרוס)

זאת עבודה הרבה יותר קשה ולחוצה לעומת נימבורק.
״חד משמעית, חד משמעית, לא רק בגלל המועדון, כי במועדון דווקא אני לא חווה את הלחץ, אבל מטבע הדברים כאשר הארגון הוא גדול והמדינה היא שונה והמדיה שונה ויש יותר אנשים מעורבים, אבל בסדר, בסוף בשביל לגדול עם המקום אתה צריך גם לגדול עם עצמך״.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30