יום שלישי, 19.10.2021 שעה 02:16

"לא מפריע שזרים תופסים את העבודה לישראלים"

בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE שוחחנו עם מאמן הנבחרת הצעירה, אלון חזן: "יכולים להגיע לפלייאוף". התוכנית משודרת גם ברדיו חיפה וירושלים

0 תגובות |
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בתכנית הספורט (מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' בתכנית הספורט (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM). בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

הערב בתוכנית נעסוק בתביעה של מאור בוזגלו וזכייתו בבוררות נגד הפועל תל אביב, וכן נדבר על מעמדו של מאמן נבחרת ישראל, וילי רוטנשטיינר, בתפקידו על הקווים ונדון בעתידו והמשך דרכו.

דיברנו עם מאמן הנבחרת הצעירה, אלון חזן, על ההפסד הכואב 3:2 לגרמניה ועל ההפסד של הנבחרת הבוגרת באותה התוצאה מול סקוטלנד.

ערב טוב אלון חזן:
“ערב טוב”.

אלון חזן (נעם מורנו)אלון חזן (נעם מורנו)

איך הייתה מגדיר את המצב בנבחרת ישראל:
”התחושות שם לא קלות, להפסיד בדקות האחרונות משחק כזה חשוב זה קשה. קשה מאוד להוריד את השחקנים לקרקע כדי שינצחו את המשחק הקרוב”.

מה הבעיה לדעתך?
"אני לא יודע במדויק כי אז הייתי מתקן אותה. חלק גדול מהפעולות שקורות במשחקים כאלה הן כשאתה מגיע עם פחות חמצן, הפעולות פחות אוטומטיות, הקצב גבוה מאוד לרוב השחקנים. לכל מאמן יש את התפיסה שלו. לפעמים השינויים עובדים ולפעמים לא. אנחנו פחות טובים מהנבחרות שמנצחות אותנו. ניסינו לצמצם את הפערים מול גרמניה, זה לא קל. ישראל לא נפלה מסקוטלנד במחצית הראשונה. אין מספיק שחקנים שמשחקים ברמות הגבוהות, לעומת רוב השחקנים של סקוטלנד שמשחקים ברמות הגבוהות”.

אלון חזן ושחקני הנבחרת הצעירה (נעם מורנו)אלון חזן ושחקני הנבחרת הצעירה (נעם מורנו)

ההפסד מול גרמניה:
"היה חוסר מזל ואני עדיין חושב שאפשר לשנות את הדברים. ראיתי את השחקנים שפוכים לגמרי לקראת הסוף. אני נהנה ממה שאני עושה בנבחרת הצעירה. אני צריך לבסס את הדרך ובעזרת השם ביום מן הימים יהיה אפשר לדבר על הנבחרת הבוגרת. אני אוהב שחקנים שבאים גם לאימון, גם למשחק ומנסים לקחת את הדברים רחוק. אני שמח שהשחקנים פה בגישה של לעבוד קשה, קבוצתי וזה כיף מאוד לראות את זה”.

האם הקורונה פגעה בילדים וגרמה להם לא ללכת לשחק כדורגל?
”גם בתקופת הקורונה עשינו המון כדי להוציא ילדים מהבית ולשחק כדורגל. זה לא פגע בנו, מי שאוהב את הכדורגל יבוא לכל מקום ויעשה פעילות". 

אלון חזן (נעם מורנו)אלון חזן (נעם מורנו)

איך עולים ליורו צעירות?
”או המקום הראשון או הטובות ביותר מהמקום השני. יש סיכוי טוב להגיע לפלייאוף”.

כמה מפריע לך שמאמנים זרים תופסים את הג’ובים?
"לא מפריע לי, היו פה ישראלים לפני שהגיע הרצוג. זה בסדר גמור, מנסים את כל הדברים. גם מדינות הרבה יותר חזקות ממנו מביאות מאמנים זרים. יש מאמנים ישראלים שלא מאמנים בליגה הישראלית והם יכולים לאמן. משלבים שחקני עבר בנבחרות, לכל דבר יש את הרגע הנכון ואני מקווה שיעשו את הבחירות הנכונות”.

וילי רוטנשטיינר (ראובן שוורץ)וילי רוטנשטיינר (ראובן שוורץ)

דיברנו עם עורך דינו של מאור בוזגלו, שזכה בתביעתו נגד הפועל תל אביב, על הנזק שנגרם לשחקן ועל תביעה נוספת אפשרית בעתיד.

עו"ד שי אליאס (רדאד ג'בארה)עו"ד שי אליאס (רדאד ג'בארה)

ערב טוב עו”ד שי אליאס:
”ערב טוב”.

זה היה לכם קל לזכות בתביעה?
"זה לא היה קל, הפועל הערימה המון קשיים. הטענה הייתה שהם ביטלו עם עוד מספר שחקנים ובגלל רשת הביטחון האם הם יכולים לשלם או לא. הם טענו שפנו לכולם, שקיצצו לחלק גדול ושמי שלא הסכים פיטרו אותו. הוכחנו שזה לא נכון עובדתית. אם היו עושים קיצוץ רוחבי לכל השחקנים אז זה היה מתקבל. הנזק למאור אדיר, לא ראיתי כזה דבר. הוא נפצע במשחק של הקבוצה, מאותו רגע התנערו ממנו, לא חזר לאימונים, שיקם את עצמו לבד, עצרו לו את תשלומי השכר, לקחו ממנו את הרכב וגמרו לו את הקריירה. לא הסכימו להחזיר אותו לשיקום בקבוצה. אמרתי להם שאני מוכן להחזיר אותו עד סוף העונה בחינם כי זה אינטרס משותף לכולם, אבל הם סירבו והבורר התייחס לכך. נגרם לו נזק גדול. זו שמחה מעולה בעצב”.

מאור בוזגלו באימון הפועל ת"א (רדאד ג'בארה)מאור בוזגלו באימון הפועל ת"א (רדאד ג'בארה)

תהיה תביעה נוספת על כך שגמרו לו את הקריירה?
”יש שיח על תביעה נוספת וזה יהיה מול בית הדין, אנחנו בוחנים את זה. מאור יכול היה לשחק עד גיל 35. ההתנהלות של הפועל ת”א גרמה לו לסיים את הקריירה. הייתה חוות דעת מבית הדין, עשינו את הכל מסודר. אם מאוד יקבל הצעה הוא ישחק. כרגע זה המצב”.

במהלך הזמן עד שזכיתם, ניסיתם להגיע לסיכום עם הפועל?
"אחת הנקודות המשמעותיות שגם הבורר נגע בה, היא שמאור ניסה לשחק ולחזור לפעילות. הייתה נקודה שגם היינו קרובים, הסכמנו להתגמש בתשלומים אבל הבנו שאין כוונה להחזירו וגם הם אמרו שלא ייתנו לו לשחק. הנזק המקצועי הוא הרבה יותר גדול מהסכום שנפסק. ניסינו להגיע להסכמות וזה לא הצליח”.

מאור בוזגלו (נעם מורנו)מאור בוזגלו (נעם מורנו)

לא נתנו לו אישור לחתום בקבוצה אחרת?
הם אמרו שלא יקבלו אותו, הוא יכול היה להקטין נזק אבל הוא לא הלך לאף קבוצה כי לא הייתה לו הצעה. הוא לא היה בכושר, פצוע ולצערנו לא היו הצעות על הפרק”.

כמה הזכייה בתביעה פותחת פתח לכדורגלנים נוספים?
”יש פחד היום של שחקנים. זה היה מאוד אמיץ מצידו. לצבור שם של מישהו שלא מתקפל זה מאוד קשה. שחקנים חוששים, כאלה שיש להם עוד קריירה לפניהם פוחדים שהיא לא תיפגע. מאור קיבל החלטה אמיצה. מי שלא יכול לעמוד בזה מבחינה כלכלית היה נשבר. זו הנקודה הקשה ביותר בקריירה שלו, אין הכנסות, אתה פצוע ואתה צריך להתמודד עם הכל לבד. זה תקדים בהרבה היבטים, קבעו כאן שקורונה זה לא כוח עליון ויש עוד בוררויות שמתעסקות בזה. ברגע שהיה קיצוץ שהוא לא רוחבי ולא לכולם אלה רק למאור. היה פה ניצול ציני. ניסו לפתוח חוזים לשחקנים יקרים, להביא שחקנים זולים יותר ולנסות לעזור לקבוצה על חשבון שחקנים כמו מאור. יש קבוצות שהיו מפצלות את הזכויות הכלכליות של דירה ורכב לחוזה עצמו ואני קורה לשחקנים להיזהר מכך”.

מאור בוזגלו (נעם מורנו)מאור בוזגלו (נעם מורנו)
אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי