יום רביעי, 08.12.2021 שעה 06:19

תרגיל מנצח ליד האחורית שינפח לכם את השרוולים

מומחה הכושר האמריקאי ג'ף קבאליר מראה לכם כיצד ניתן לשפר באופן משמעותי את תרגיל הפולי העליון המוכר ממכון הכושר. הסוד טמון בצורת האחיזה שלכם

0 תגובות |
זה התרגיל שאתם מחפשים (צילום מסך)
זה התרגיל שאתם מחפשים (צילום מסך)

פוקדים באופן קבוע את חדר הכושר? מכורים לברזלים? לא יכולים לעבור את היום בלי שייק חלבון? אפשר לנחש כי אחת מהסיבות המרכזיות לכל אלו היא הרצון שלכם לנפח את השרוולים בזרועות שריריות, ואתם לא צריכים להתבייש – מדובר ברצון לגיטימי לחלוטין.

שני השרירים המרכזיים שאחראיים על הגדלת נפח הזרועות שלכם הם כידוע השריר התלת ראשי (היד האחורית) והשריר הדו ראשי, כאשר הראשון מביניהם תופס חלק מרכזי בחלק האחורי של הזרוע.

השריר התלת ראשי, כשמו כן הוא, מורכב משלושה ראשים, כאשר הראש הארוך הוא האחראי העיקרי ליצירת המסה אשר “מנפחת” את שרווליי החולצה. אחד מהתרגילים הפופולריים ביותר בהקשר הראש הארוך הוא פולי עליון בעמידה כנגד מוט אחיזה, אך לגביו יש מחלוקת: האם להחזיק את המוט בפרונציה (תפיסה מעל למוט) או בסופינציה (תפיסה מתחת  למוט), ומי שנדרש לשאלה זו הוא לא אחר ממיודענו מומחה הכושר ג’ף קבאליר בקטע ווידאו אשר צבר כבר למעל למיליון צפיות.

קבאליר פותח את הדברים בכך שלכאורה לצורת האחיזה אין משמעות בהשפעה ישירה על כיווץ השריר התלת ראשי, שכן השריר האחראי על סיבוב כף היד והשריר התלת ראשי אינם מתחברים לאותה עצם בזרוע – זאת בניגוד לשריר הדו ראשי שמושפע באופן ישיר מצורת האחיזה.

בנקודה זו אם כן, נשאלת השאלה מדוע נדרשנו למומחה ברמתו של ג’ף קאבליר אם אין כל הבדל בצורת האחיזה? ובכן, מסתבר שיש הבדל המשפיע באופן עקיף על הראש הארוך של השריר התלת ראשי הבא לידי ביטוי במה שקורה במפרק הכתף.

כאשר אנו אוחזים בפרונציה את המוט, הדבר מוביל לכיווץ והרחקה במפרק הכתף – מה שגורם למרפק לזוז קדימה והצידה מהמותן. זוהי פעולה שאינה רצויה כאשר אנו רוצים לייעד תרגיל באופן ישיר לראש הארוך של השריר התלת ראשי (לא ניכנס ברצונכם להסבר האנטומי והמכני).

אחיזה בפרונציה. בתמונה מטה אחיזה בסופינציה (צילום מסך)אחיזה בפרונציה. בתמונה מטה אחיזה בסופינציה (צילום מסך)

בנוסף, תופעה זו גורמת לכך ששרירים נוספים ייכנסו לפעולה דוגמת החזה ושרירי הבטן וכמובן שגם בכך איננו מעוניינים. בשורה התחתונה – האחיזה בסופינציה מאפשרת לנו לשמור על המרפק נעוץ למותן, מה שיוביל לתנועה הנכונה ביותר עבור המטרה שלשמה התכנסנו.

לסיום נציין כי קבאליר אף ממליץ לעבוד עם שתי ידיות אחיזה או כנגד גומיות (אחיזת בצורה איקס המודגמת בווידאו מעלה) במידה ואתם מעוניינים בטווח תנועה מקסימלי. שיהיה לכם בהצלחה!

שימו לב – כל האמור בכתבה זו הנו להעשרה בלבד. בטרם אתם בוחרים בתוכנית אימון זו או אחרת ו/או בתרגיל זה או אחר, עליכם להיוועץ במדריך מוסמך אשר יתאים כל תרגיל ותרגיל למצבכם הבריאותי ולכושרכם הנוכחי.

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור בריאות וכושר באתר. מאמן כדורסל בהכשרתו, מדריך חדר כושר ומאמן TRX מוסמך.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30