יום שבת, 22.01.2022 שעה 14:32

אילון אלמוג הורחק משלושה משחקים נוספים

השחקן הורשע בהעלבת שופט ויחמיץ סה"כ ארבעה משחקים, מכבי ת"א נקנסה ונענשה בסגירת יציעים ע"ת. צרפתי הורחק משלושה משחקים, בית"ר והפועל ת"א נקנסו

ליגת העל 21-22
4414-4818מכבי חיפה1
4013-3018הפועל ב"ש2
3124-2918מכבי ת"א3
3021-2818הפועל ת"א4
2524-2418עירוני ק"ש5
2526-2018בני סכנין6
2419-1918מכבי נתניה7
2323-2118מ.ס אשדוד8
2326-2418הפועל חיפה9
2320-1518הפועל חדרה10
1722-1818בית"ר ירושלים11
1526-1318הפועל ירושלים12
1435-1618הפועל נוף הגליל13
1126-1418מכבי פ"ת14
לוח משחקים
 • הפועל נוף הגליל
 • שבת, 22/01, 15:00
 • הפועל חיפה
 • מכבי ת"א
 • שבת, 22/01, 17:20
 • מכבי נתניה
 • הפועל חדרה
 • שבת, 22/01, 18:00
 • עירוני ק"ש
 • מכבי חיפה
 • שבת, 22/01, 19:50
 • הפועל ירושלים
 • בני סכנין
 • ראשון, 23/01, 19:00
 • מ.ס אשדוד
 • מכבי פ"ת
 • ראשון, 23/01, 20:15
 • הפועל ב"ש
 • בית"ר ירושלים
 • שני, 24/01, 20:30
 • הפועל ת"א
39 תגובות |
אילון אלמוג מורחק (רדאד ג'בארה)
אילון אלמוג מורחק (רדאד ג'בארה)

עוד שבוע עבר, ושוב קבוצות ליגת העל הגיעו לבית הדין המשמעתי של ההתאחדות לכדורגל ברמת גן. הערב (רביעי) התקיימו הדיונים בעניינם של אילון אלמוג, מכבי תל אביב, עוזר מאמן מכבי חיפה גיא צרפתי, בית”ר ירושלים והפועל ת”א. בתום יום עמוס של דיונים אלמוג הורחק משלושה משחקים בנוסף להרחקה האוטומטית שספג, מחזיקת הגביע ספגה קנס בסך 7,500 ש”ח וסגירת יציעים על תנאי, צרפתי הורחק לשלושה משחקים ונקנס ב-1,500 שקלים, האדומים נקנסו ב-20 אלף שקלים והירושלמים נקנסו בסך הכל ב-22,500 ש”ח.

אילון אלמוג הורחק משלושה משחקים

שחקן מכבי תל אביב, איילון אלמוג, הועמד לדין בגין פגיעה בשופט המשחק באצטדיון טרנר מול הפועל באר שבע. כזכור, אביעד שילוח הרחיק את השחקן וציין בדו"ח השיפוט כי "לאחר שריקה לעבירה לטובת הפועל באר שבע, כאות מחאה השחקן דחף אותי". השחקן הגיע מלווה בעו”ד יעל מרגלית.

אלמוג הציג את הסרטון בפני הדיין גיורא לנדאו ואמר: “אני מצטער בכלל שאני נמצא כאן, זה לא מתאים לי. לאורך כל השנים לא קיבלתי מעולם כרטיס אדום. אני לא שחקן אלים, אני לא מדבר עם שופטים ולא פוגע באף אחד. גם הנגיעה הזו לא הייתה במקום וזה לא יקרה יותר. במהלך, השופט הלך לפניי ורציתי שישים לב בתוך הבלגן למה שקרה ורציתי לומר לו רק שלא היה שום דבר. בוודאות לא הייתה תנועת דחיפה כפי שהשופט טען. ריציתי עונש הרחקה של משחק אחד, אני שחקן צעיר וכל דקה שאשחק חשובה לי. אקח על עצמי כל עונש, כולל קנסות, אבל העונש הכי גרוע מבחינתי הוא הרחקה ממשחקים נוספים”.

אביעד שילוח במהלך המשחק עם אנדרה ז'ראלדש (רדאד ג'בארה)אביעד שילוח במהלך המשחק עם אנדרה ז'ראלדש (רדאד ג'בארה)

הדיין גיורא לנדאו החליט בכל זאת להטיל על אלמוג עונש קשה של הרחקה משלושה משחקים בנוסף להרחקה האוטומטית ממשחק אחד, ובסך הכל ארבעה משחקים מחוץ למגרשים. בהכרעתו כתב לנדאו: “מצפייה בסרטון האירוע אני מתרשם כי לא מדובר בתקיפת השופט או בניסיון לפגוע בו אך אין מחלוקת כי השחקן בא במגע פיזי עם שופט המשחק ובכך הפר את קוד ההתנהגות הבסיסי הנדרש בין שחקן ושופט וכפועל יוצא, פגע בכבוד השופט באופן פסול. בנסיבות אלה, אני מזכה את השחקן מעבירת פגיעה בשופט המשחק ומרשיע אותו בעבירת העלבת שופט המשחק וגוזר עליו עונש הרחקה ל-3 משחקים, לא כולל הרחקה אוטומטית”.

מכבי ת”א נקנסה ב-7,500 ש"ח וסגירת יציעים 10-11 ע"ת

בנוסף, מכבי תל אביב הגיעה לבית הדין בשל התפרעות אוהדים ופגיעה על ידי אוהדים. עו”ד יעל מרגלית, שייצגה גם את הצהובים, התייחסה לזריקת החפצים על עומר אצילי במהלך המשחק נגד מכבי חיפה וטענה: “אנחנו מודעים לתופעה הרחבה של התפרעויות אוהדים בקרב הקבוצות הגדולות. אנחנו דנים בסוגיה מתחילת העונה, יש לנו שורה של מהלכים שאנחנו שוקלים לבצע”.

אוהדי מכבי ת"א (רדאד ג'בארה)אוהדי מכבי ת"א (רדאד ג'בארה)

הדיין לנדאו החליט: “אני מרשיע את הנאשמת בעבירה נשוא כתב האישום. כפי שאמרתי גם במהלך הדיון תופעה קשה זו של השלכת חפצים על השחקנים במהלך המשחק הפכה למכת מדינה בעונה זו ומן הראוי לנקוט בצעדים משמעותיים כדי לצמצם עד למינימום את הישנותה. הנאשמת איתרה את אחד המשליכים במצלמות לאחר שהשליך פעמיים חפצים למגרש והיא בתהליך איתור של שניים נוספים אך רבים אחרים השליכו חפצים ולא אותרו. גם בית הדין נאלץ בנסיבות אלה לאחר מספר שנים בהן הקל בענישה של נאשמות אשר הוכיחו במעשים את נכונותן להיאבק בתופעות אלה, להחמיר יותר בענישה. אני גוזר על הנאשמת לאור האמור לעיל קנס בסך 7,500 ש”ח וכן עונש על תנאי של סגירת יציעים 10-11 למשחק אחד בכל הרשעה נוספת של השלכת חפצים מסיבית לתחומי המגרש כפי שהייתה במשחק נשוא כתב אישום זה”.

גיא צרפתי הורחק משלושה משחקים ונקנס

מכבי חיפה עמדה לדין על התפרעות אוהדים לאחר שכוסות ומצתים נזרקו לעבר ספסל הפועל באר שבע בהפסד 2:1 באצטדיון סמי עופר אך כבר הגישה כתב הגנה מראש ולכן בדיון לא דנו בנושא. עוזר מאמן הקבוצה גיא צרפתי עמד לדין על העלבת שופט המשחק. צרפתי התייחס לאירועים באזור הספסל מול השופט הרביעי וטען בפני הדיין ישראל שמעוני כי לא אמר לשופט את מה שזה ציין בדו”ח.

צרפתי אמר: “לא אמרתי לשופט ‘מה שאתם עושים פה זה בושה וחרפה’ כפי שנטען על ידו. ייתכן והוא שמע זאת מאדם אחר ולא ממני. עם שריקת הפנדל בדקה ה-96 לטובת הפועל באר שבע אומנם זה היה אירוע אמוציונלי, יצאתי מהאזור הטכני וביקשתי שיבדקו את העבירה על דולב חזיזה ב-VAR. אני מכחיש בתוקף את מה שמיוחס לי. אני לויאלי לקבוצה שלי, לכן נכנסתי למגרש וביקשתי שיבדקו אירוע נוסף. אני מצטער על הכניסה שלי למגרש. מעבר לכך, אני לא רואה סיבה לומר אמירה כנגד השופטים כאשר קיימת בדיקה לגבי הפנדל נגד הקבוצה שלי, למה שאעשה זאת? הואשמתי בהעלבת שופט המשחק, וזה משהו שלא עשיתי. היו 25 איש סביב הספסל ו-35 אלף איש ביציע, הופתעתי מזה שהשופט הרביעי לא הגיע לדיון. אשמח שיגיע להעיד בפני בית הדין. הגעתי כדי להגן על שמי. לא אמרתי ביטוי גס ולא עשיתי תנועות מעליבות. זוהי עדות שמיעה ואשמח לזיכוי מחמת הספק או לאזהרה משום שאין ראייה משמעותית”.

גיא צרפתי לצד ברק בכר (עמרי שטיין)גיא צרפתי לצד ברק בכר (עמרי שטיין)

הדיין הראשי, עו”ד ישראל שמעוני, זיכה את צרפתי מאשמת העלבת שופט, אך לא ויתר לעוזר המאמן על העונש: “לנאשם מיוחסת התנהגות של יציאה מהתחום הטכני ופניה אגרסיבית לשופטים תוך אמירות לפיהן התנהלות השופטים היא בושה וחרפה. הנאשם מודה כי אכן יצא מהתחום הטכני ללא רשות ופעל באופן אמוציונלי אולם הוא כופר במילים המיוחסות לו בדו”ח השופט. הנאשם מצביע על כך כי הציטוט לכאורה של דבריו מובא ממקור שני (המוגדר על ידו “עדות שמועה”) מהשופט הראשי באמצעות השופט הראשי.

“כפי שהודעתי לנאשם, צפיתי במשחק והאירוע הנדון הונצח במצלמות. תוכן הדברים שנאמרו על ידו לא נשמע אך כל יתר המיוחס לו (יציאה מהתחום הטכני ומחאה אגרסיבית לעבר השופטים) אירע ללא ספק. אשר על כן, מחמת הספק אני מזכה את הנאשם מעבירה של העלבת שופט אולם מכוח הסמכות הקנויה לי על בסיס כל הראיות שבפני לרבות הודאת הנאשם בחלק מהעובדות הרלוונטיות אני מרשיע אותו בהפרת סדר והתנהגות בלתי הולמת”. בשל כך, החליט הדיין להרחיק את צרפתי משלושה משחקים.

הפועל ת”א נקנסה ב-20,000 ש”ח

הפועל ת”א עמדה לדין בגין התפרצות לשדה המשחק והתפרעות אוהדים מול נוף הגליל. מנכ”לית הפועל תל אביב אודליה פרידמן ודובר המועדון ארז נעמן טענו בדיון כי לא היה ניסיון של אוהדים לפרוץ לתוך המגרש אלא הם נפלו מהיציע בגלל שהשחקנים הגיעו קרוב ליציע ונוצר דוחק על הגדר. 

אוהדי הפועל ת"א (רדאד ג'בארה)אוהדי הפועל ת"א (רדאד ג'בארה)

על האדומים נכתב: “הנאשמת מודה בהשלכת המצתים ע”י אוהדיה לכר הדשא ובגין כך אני מרשיע אותה על בסיס דו”ח השופט והודאתה בהתפרעות האוהדים. אשר לאישום בניסיון התפרצות למגרש, הרי באשר אין לאישום בניסיון להתפרצות למגרש לאחר שנתעוררו ספקות באיזה מידה מדובר אכן בניסיון כמיוחס ולא בכניסה/נפילה לא רצונית מעבר לגדר המפרידה בין היציע לכר הדשא וכאשר אין ספק כי לא הייתה חדירה של אוהדים לתחומי המגרש אני מזכה את הקבוצה מעבירת התפרצות למגרש ומרשיע אותה בהתנהגות בלתי הולמת של קהל האוהדים”. בשל כך, האדומים נקנסו בסך הכל ב-20,000 ש”ח.

בית”ר ירושלים נקנסה ב-22,500 ש”ח בסך הכל

בית”ר הועמדה לדין בגין פגיעה על ידי אוהדים לאחר שכוס קולה הושלכה מהיציע של הקבוצה במשחק החוץ מול עירוני קרית שמונה ופגעה ברגלו של עוזר השופט עידן צולר. כמו כן, הקבוצה הועמדה לדין על אירועי המשחק נגד מ.ס אשדוד, בו הודלקו אבוקות ביציע של אוהדי בית”ר ואף נשמעו קריאות גזעניות לאחר שהשופט דיווח כי שמע אוהדים שרים “סלים טועמה מחבל” מהיציע. בנוסף, בית”ר הופיעה בבית הדין גם על פריצת אוהד למגרש במשחק נגד מכבי נתניה, דיון שנדחה מהשבוע שעבר.

עו”ד רוני מוזסון שמייצג את בית”ר ירושלים התייחס להתפרעויות האוהדים והפריצות למגרשים: “אנחנו מרחיקים את האוהדים הבעייתיים, אך למרות הפעולות והניסיונות של הקבוצה למנוע זאת, אני מודה כי התרחשו פריצות למגרש במשחק נגד נתניה. שני האוהדים שפרצו לדשא הם ‘אוהדים מסוכנים’ בני 11 ו-12, שניהם נתפסו על ידי צוות האבטחה. אחד מהם הורחק לשלוש עונות מהמגרשים והשני מתחת לגיל האחריות הפלילית, אבל לא ייכנס למשחקי הקבוצה מעתה והלאה. ככל שאדוני יטיל עלינו קנס הוא גם ייתבע כלכלית. אני מבקש עונש נמוך. עשינו כל מה שניתן כדי שזה לא יקרה”.

אוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)אוהדי בית"ר ירושלים (אורן בן חקון)

עו”ד מוזסון הוסיף לגבי מה שקרה באצטדיון הי”א שבאשדוד: “זה היה משחק חוץ והיה שיתוף פעולה טוב עם מ.ס אשדוד, כך שהצבנו מטעמנו 25 מאבטחים וחמישה צלמים במימון בית”ר ירושלים במטרה לצמצם התפרעויות שידענו שתגענה, וגם הורחקו אוהדים מהמשחק הזה ברשימה מראש. הגיעו כמה אוהדים שלא אמורים להיכנס, אחד מהם הורחק מהמגרש לאחר שנכנס ליציע של אשדוד. מדליקי האבוקות נעצרו כולם, שניים מתוכם נחקרו במשטרת אשדוד והורחקו לחצי שנה ונגד השלישי הוגשה תלונה במשטרת ירושלים. הדלקת האבוקות לא הפריעה למהלך המשחק וזה לא אירוע שהפריע. לגבי הקריאות הגזעניות, אדוני מכיר את המאבק שלנו בתופעה ולאחרונה לא היה אישום מהסוג הזה נגד בית”ר, אבל הגענו כנראה למצב שלקהל יש אינטרס לעשות אי סדר. אסור לתת לזה יד, זו תופעה שאינה מבורכת אבל צריך לראות על איזה רקע היא נעשית. ‘טועמה מחבל’ זו קריאה מטופשת ולפחות כאן היא ברף הנמוך”. במהלך הדיון הדיין גיורא לנדאו אמר: “אוהדים בכל קבוצות ליגת העל עושים הרבה בלגן לאחרונה. זה ממש מכה. בכל שבוע הקבוצות הגדולות מגיעות לבית הדין. זה ממש הפך לטרנד”.

אחרי הדיון הדיין לנדאו הכריע בעניין ההתפרצות למגרש: “מן הראוי למגר את התופעה המתפתחת של התפרצות לשדה המגרש, ולא משנה מה גיל האוהדים המתפרצים. על הקבוצות לבחון אמצעים חדשים ולעצור את התופעה, בטרם תהפוך למכת מדינה. הנאשמת תפסה את שני המתפרצים ונקטה בצעדים כנגדם. בנסיבות אלה אני מרשיע את הנאשמת וגוזר עליה קנס מצטבר, בגין שתי ההתפרצויות בסך 7,500 שקל בלבד”.

בעניין השלכת האבוקות והקריאות הגזעניות החליט לנדאו להשית קנס נוסף בסך 15,000 ש”ח: “אבוקות – אני מרשיע את הנאשמת בעבירה נשוא כתב האישום אך לאור תפיסת המשליכים כולם ונקיטת צעדים נגדם, אני גוזר על הנאשמת קנס מינימלי של 5,000 ש”ח”.

“קריאות גזעניות – כידוע, בית דין זה מחמיר בעניין קריאות גזעניות ועל כן, אני מרשיע את הנאשמת בעבירה זו וגוזר עליה, בהיותה הרשעה ראשונה בעבירה זו בעונת המשחקים הנוכחית, קנס של 10,000 ש”ח”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30