יום שבת, 27.11.2021 שעה 20:10

"מקווה שהכנסת תדאג להגדיל תקציבים לספורט"

לינוי אשרם דיברה באירוע הוקרה מיוחד לספורטאים האולימפיים והפראלימפיים בכנסת ומתחה ביקורת: "צריכים לראות בספורט חשיבות לטובת הדור הצעיר"

ליגת העל 21-22
227-1610הפועל ב"ש1
178-189מכבי חיפה2
178-159הפועל חיפה3
1510-129הפועל ת"א4
1512-1310בני סכנין5
139-79הפועל חדרה6
1214-1310מכבי נתניה7
1213-1010הפועל נוף הגליל8
119-109בית"ר ירושלים9
1115-119מכבי ת"א10
912-910מכבי פ"ת11
912-59הפועל ירושלים12
813-109מ.ס אשדוד13
815-810עירוני ק"ש14
לוח משחקים
 • עירוני ק"ש
 • 2 - 1
 • הפועל ב"ש
 • הפועל נוף הגליל
 • 2 - 1
 • בני סכנין
 • מכבי נתניה
 • 0 - 2
 • מכבי פ"ת
 • מ.ס אשדוד
 • 0 - 0
 • הפועל ירושלים
 • בית"ר ירושלים
 • 0 - 0
 • הפועל חדרה
 • הפועל חיפה
 • ראשון, 28/11, 20:15
 • מכבי ת"א
 • הפועל ת"א
 • ראשון, 28/11, 20:45
 • מכבי חיפה
1 תגובות |
לינוי אשרם (איציק בלניצקי)
לינוי אשרם (איציק בלניצקי)

ספורטאי ישראל קיבלו כבוד על שלל המדליות בהן הם זכו במשחקי טוקיו 2020. הכנסת ערכה אירוע הוקרה מיוחד לספורטאים האולימפיים והפראלימפיים, בישיבת הפתיחה של כנס החורף שהתקיימה היום (שני) בירושלים, בה יו”ר הכנסת מיקי לוי הודה להם על ההישגים הרבים שהביאו למדינה. עם פתיחת מושב החורף, חברי הכנסת מחאו כפיים במליאת הכנסת לספורטאים שישבו ביציע.

לאירוע הגיעו המדליסטים הפראלימפיים בשחייה מארק מליאר שזכה בשתי מדליות זהב ובמדליית ארד נוספת, עמי דדאון שסיים עם שתי מדליות זהב ומדליית כסף אחת, איאד שלבי שזכה בשתי מדליות זהב והחותרת מורן סמואל שזכתה במדיית הכסף. כמו כן, נכחו בטקס גם האלופים האולימפיים בהתעמלות לינוי אשרם וארטיום דולגופיאט, כאשר מדליסטית הארד בטאקוונדו אבישג סמברג, שיצאה לגייס תרומות בארצות הברית, ונבחרת הג’ודו שזכתה במדליית הארד הקבוצתית במשחקים האולימפיים נעדרו מהאירוע.

משלחת הספורטאים לכנסת (איציק בלניצקי)משלחת הספורטאים לכנסת (איציק בלניצקי)

יו”ר הכנסת מיקי לוי אמר לספורטאים: “אנחנו גאים לפתוח אתכם את מושב החורף. אנחנו מצדיעים לכם ורוצים לומר תודה בשם העם בישראל, מתוך תקווה שזה יהפוך למסורת בבית הזה. ריגשתם אותי, התמונות מטוקיו לעד נצרבו בהיסטוריה של עם ישראל. חיבקנו אתכם ברגעי האכזבה, שרנו איתכם את התקווה והבטנו לדגל ישראל המתנוסס אל על. נתתם לנו השראה עם רוח לחימה ומצוינות שראויים להערכה. איחדתם את מדינת ישראל כולה עם הצלחתכם והוכחתם גם לנבחרי הציבור שאפשר להיות מאוחדים בעצמנו. תרומת המשפחות ואנשי המקצוע הייתה מכרעת. בשמי ובשם כנסת ישראל, אני רוצה לברך אתכם ולומר לכם, גיבורי הספורט שלנו, תודה רבה מעומק הלב”.

מיקי לוי (איציק בלניצקי)מיקי לוי (איציק בלניצקי)

נציגת הספורטאים הפראלימפיים, שחקנית טניס השולחן קרולין טביב, קיבלה תעודת הוקרה מיו”ר הכנסת ואמרה: “אני אומנם אישה בכיסא גלגלים, אבל אני קודם כל ספורטאית. איאד הוא שחיין ומדליסט זהב הרבה לפני שהוא אילם ומשותק, ובנות הכדור-שער הן לא רק נשים עם לקות ראייה אלא קודם כל נבחרת מדהימה בענף מיוחד במינו. פעם בארבע שנים, אף אחד לא מסתכל על אף אחד באופן חריג. החריג הוא הנורמלי. אם המשחקים האולימפיים מציגים לעולם את גבולות היכולת האנושית, המשחקים הפראלימפיים, שמגיעים מיד אחריהם, למעשה מראים שאין גבול ליכולת האנושית”.

קרולין טביב (איציק בלניצקי)קרולין טביב (איציק בלניצקי)

המתעמלת האמנותית, לינוי אשרם, העבירה מסר לחברי הכנסת: “הרגשנו היטב את התמיכה והעידוד הרב שקיבלנו מהבית לאורך כל הדרך, ועל כך תודתנו הרבה. יש לנו אחריות כשגרירים נאמנים של מדינת ישראל. הכנסת צריכה לראות בספורט חשיבות וכולי תקווה שממשלת ישראל תגדיל את התקציבים בהיקפים משמעותיים עבור הספורט האולימפי לטובת הדור הצעיר”.

לינוי אשרם וחילי טרופר (איציק בלניצקי)לינוי אשרם וחילי טרופר (איציק בלניצקי)

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, נאם בפני הספורטאים וציין: “הנוכחות שלכם כאן היום היא סוג של מסיבת סיום לכל סדרת אירועי ההוקרה שזכיתם להם. ההישגים שלכם הפכו לאירוע לאומי של ממש. יש אהבה גדולה מכל שכבות העם והערכה מקיר לקיר. הכנסת מזוהה עם מריבות ועימותים, אבל אנחנו גם עושים הכל לטובת המדינה ובין היתר גם לכם, כמו ההחלטה לאפשר לכם להתאמן בזמן הסגרים של מגפת הקורונה והשינוי במס לזוכי המדליות שיעבור בוועדות הכנסת בקרוב. אני משוכנע שהכניסה שלכם ללבבות של מיליוני הישראלים הייתה קודם כל בגלל מי שאתם, לא רק בגלל ההישגים. אני מתרגש מהווינריות שלכם והיכולת שלכם אחרי רגעי השיא דווקא וזה שאתם נשארים מי שאתם, זה מה שהופך אתכם לפנים היפות של מדינת ישראל. המשלחות לטוקיו היו מוצלחות בכל ההיבטים”.

חילי טרופר (איציק בלניצקי)חילי טרופר (איציק בלניצקי)

יו”ר שדולת הספורט, חבר הכנסת סימון דוידסון, אמר: “זה יום מיוחד וחגיגי. זהו יום חג לכנסת ולספורט האולימפי בכלל, יום בו הכנסת מביעה הערכה גדולה לספורט הישראלי ובמיוחד לספורט האולימפי. יש לנו הערכה גדולה לספורטאים ולעבודה של שנים עם השקעה יום יומית, ולבסוף קביעת הקריטריון האולימפי והשתתפות באירוע הגדול בעולם. המשחקים בטוקיו קבעו היסטוריה לספורט האולימפי ומספר שיא של מדליות. המשחקים הפראלימפיים היו מהגדולים בהיסטוריה. להצלחות שותפים רבים ולהם משותפת האמונה, אלה שלקחו ילדים נחושים והפכו אותם לאלופים. כל ספורטאי הוא סטארט אפ. לצערי העול הכלכלי נופל על ההורים. צריך לדאוג גם למאמנים שהם ההון החשוב ביותר בספורט וצריך לדאוג גם לאגודות שהן המפתח להצלחה. בלעדיהם אין סיכוי להצלחה”.

סימון דוידסון (איציק בלניצקי)סימון דוידסון (איציק בלניצקי)

דוידסון הוסיף: “לפני 20 שנה הגעתי לבודפשט, שם הכרתי את יעקב בנינסון שהיה עם רצון עז לעבוד, להשתפר וללמוד. הוא לקח חצי משרה של מציל וחצי משרה של מאמן בחיפה, ואחרי שנים של השקעה הנבחרת הפראלימפית שלו בשחייה זכתה בכמות מדליות אדירה. גם איילת זוסמן, סרגיי ויסבורג, שני הרשקו ואורן סמדג’ה - אני מוריד בפניכם את הכובע. אני רוצה לומר מילה על איאד שלבי, שמוכיח הצלחה גדולה עבור המגזר הערבי, שם עיסוק בספורט מונע עיסוק בפשע. לכל מי ששותף להישגים הללו, כל כנסת ישראל מחבקת אתכם”.

ראש הממשלה נפתלי בנט אמר בפתיחת המליאה: “אני רוצה לומר למשלחת הפראלימפית ולמשלחת האולימפית שאנחנו מאוד גאים בכם”, אך חברי הכנסת התפרצו לנאומו וצעקו: “ומה עם המשלחת לאבו מאזן?”

נפתלי בנט (רדאד ג'בארה)נפתלי בנט (רדאד ג'בארה)

מנכ”ל הוועד האולימפי, גילי לוסטיג, אמר: “חשוב ששתי המשלחות פה ביחד, זה חיבור משמעותי. אני מברך את חבריי במשלחת הפראלימפית על הישגיהם בטוקיו. המשלחת האולימפית בטוקיו פרצה המון תקרות זכוכית. משלחת ישראל הייתה עם 90 ספורטאים, המשלחת הכי גדולה אי פעם של ישראל. לינוי זכתה בקרב רב ושברה תקרת זכוכית עולמית. ציפינו לעלות לעשרה גמרים. היו הישגי שיא לספורט הישראלי, הישגים בלתי רגילים. אנחנו מאוד גאים שאנחנו יכולים לחלק תמריצים, אבל גובים מהם מס והכנסת צריכה לפטור ממס את הזכיות. אנחנו כאן בכנסת וזה מאוד חשוב שתעזרו לנו עם זה”.

גילי לוסטיג (איציק בלניצקי)גילי לוסטיג (איציק בלניצקי)

לוסטיג הוסיף במשכן הכנסת: “הגיע הזמן לתוכנית חוצה משרדים ממשלתיים כדי לקדם את הספורט הישראלי. משרד הרווחה יכול לנצל אותנו עבור אוכלוסיות מוחלשות כי דרך הספורט אפשר לפרוץ קדימה ולהתקדם בחיים. משרד הבריאות יכול לקדם פרויקטים כי אוכלוסיה שעושה ספורט היא בריאה יותר וכך יהיו פחות אזרחים חולים. משרד הנגב והגליל צריך להירתם ולעזור כדי לעודד ספורט בפריפריה, משרד החינוך כמובן הרי שרוב הילדים נמצאים במסגרות שלו ומשרד הפנים חייב להירתם משום שרוב מתקני הספורט נמצאים באחריותו. אנחנו מוכנים להירתם לתוכנית אסטרטגית עבור כל הספורט הישראלי, הגיע הזמן שזה יקרה”.

הכנס בכנסת (איציק בלניצקי)הכנס בכנסת (איציק בלניצקי)

יו”ר הוועד הפראלימפי, ד”ר שוקי דקל, ציין: “במהלך אולימפיאדת טוקיו ספורטאינו הניפו את דגל ישראל תשע פעמים ומתוכם שש פעמים, הדגל הונף אל-על לראש התורן, וברקע התנגנה התקווה. כולנו התרגשנו עד דמעות. אכן התקווה שווה זהב. אני שמח לומר שאת ספורטאינו הקורונה לא עצרה. יו”ר הכנסת, אני מציע שהספורט יהיה הנושא המרכזי בסדר היום של הכנסת, בהיבטים מגוונים כמו כלכלה וספורט, רווחה וספורט, חינוך וספורט, חוקה ומשפט וספורט, ספורט לגיל השלישי, בריאות וספורט, תיירות וספורט, בניית מתקני ספורט וכמובן ספורט תחרותי הישגי”.

שוקי דקל (איציק בלניצקי)שוקי דקל (איציק בלניצקי)
מקווה שהכנסת תדאג להגדיל תקציבים לספורט"
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30