יום שלישי, 19.10.2021 שעה 01:53

אייל סגל: מה שהיה אתמול בסכנין זו סכנת חיים

בתוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE דיברנו עם בעלי מכבי נתניה: "התרעתי בפניי המנהלת שזה מה שיקרה". התוכנית משודרת גם ברדיו חיפה ורדיו ירושלים

0 תגובות |
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)
אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' (מערכת ONE)

תוכנית הספורט של ישראל בשיתוף ONE משודרת בכל ערב מ-18:00 עד 20:00. את תוכנית הספורט ניתן לשמוע ברדיו תל אביב (102FM), רדיו חיפה (99.5FM ו-107.5FM), רדיו ירושלים (101FM), רדיו דרום (97FM ו-95.8FM). בנוסף לכל שלל התחנות המכובדות, התוכנית משודרת גם כאן באתר.

הערב בתוכניות דיברנו עם בעלי מכבי נתניה על התפרעויות שהיו אתמול בדוחא בתום הניצחון 1:3 של נתניה על סכנין. בנוסף, נתכונן לקראת המשחק הגדול בין מכבי חיפה להפועל באר שבע.

סגל: מה שהיה אתמול זה סכנת חיים

בעלי מכבי נתניה דיבר על האירוע שקרה אמש בדוחא ומהן התחושות איתן יצא מהמשחק.

ערב טוב אייל סגל
”ערב טוב”

בוא תן לנו את תמונות המצב שלך למה שקרה אתמול?
”אני רוצה להתחיל מיום חמישי. קיבלתי הודעה שבסכנין מתוכננת צעדה לזכר 21 שנים לאינתיפאדה. שלחתי מיד הודעה למנהלת שידחו את המשחק ב-24 שעות. הייתי בהרבה משחקים בסכנין, שהמשחק רגוע לא נעים שם. אז אני חושב שעדיף לדחות את המשחק כדי לא ליצור חיכוך ביום כזה מתוח. משטרת ישראל אמרה שב-5 זה יגמר ולא תהיה בעיה, אני אמרתי להם שלא יקרה כלום אם נדחה את המשחק ליום ראשון ביום שכזה. האווירה לא הייתה סימפתית לאורך כל המשחק”. 

אייל סגל (רדאד ג'בארה)אייל סגל (רדאד ג'בארה)

לאורך כל המשחק הרגשתם לא בנוח?
“הצוות והסגל לא הרגישו נעים לאורך כל המשחק. יש לנו צוות על המגרש ויש לנו צוות צילום ביציע והם לא הרגישו נעים לאורך כל המשחק והאמת זה לא הפעם הראשונה. לצערי הרב זה הסטנדרט. זה דברים שכבר התרגלנו אליהם, אבל בסיום המשחק הגענו למצב של סכנה לחיי אדם. שזורקים אבנים מבחוץ ובפנים ליציע של אוהדי נתניה זה כבר סכנת חיים. יתרה מכך, רופא הקבוצה נגש להגיש עזרה ראשונה לאוהד סכנין שנפל במשחק והרופא נרגם באבנים. איפה הבעיה? הבעיה שאחרי שאני אדבר כאן, יעלה יו”ר סכנין, או דובר סכנין או חבר הכנסת אחמד טיבי וייתן כי אני אומר את זה מגזענות”.

אוהד מפונה באמבולנס (רדאד ג'בארה)אוהד מפונה באמבולנס (רדאד ג'בארה)

מה הוביל להתפרעויות אתמול?
“אתמול ההתפרעויות בסכנין הייתה לא בגלל הפסד של הקבוצה אלא הייתה לאומנית. ואומר לכם את זה בלב כבד, כי אני בן אדם שמאמין בדו קיום ומאמין באחווה”.

מה זה גורם לך להרגיש?
”אני מרגיש חרא עם זה. חלק מהצוות שלנו הוא מוסלמי וחלק מהשחקנים שלנו מוסלמים ולצעיר הרב לוקחים את הספורט, שאמור לאחד בינינו והופכים אותו למפלג. אני לא רוצה לראות את הפוליטיקאים שמגיעים למשחקים ויושבים במקומות המרכזיים. אצלי זה לא יהיה הם לא ישבו ביציע הכבוד כי יש רגולציה להפריד בין הפוליטיקה לספורט”.

מה אתם מתכוונים לעשות בנושא?
“אנחנו נכין מכתב מנומק מדוע צריך לסגור את אצטדיון דוחא”.

אצטדיון דוחא (עמרי שטיין)אצטדיון דוחא (עמרי שטיין)

אתם לא תגיעו למשחק הבא בסכנין?
“אני לא אכריז דבר כזה בלי שום ביסוס. אני פרסמתי לפני שעתיים פוסט עם אמירה מאוד מאוד ברורה ואני מקווה שהמנהלת תעשה מעשה בנושא. אנחנו לא הגזענים מי שגזען הוא מי שמנסה להפוך אותי להיות גזען”.

האם היה מדובר בסכנת חיים?
“אני שאלתי את אנשי המנהלת מה יעלה בגורלו של אוהד שיבוא לאכול חומוס בכפר כי הוא לא יודע שיש את הצעדה הזו והם יתקלו בהם. מדובר בסכנת חיים נקודה”.

מה אתה חושב על התנהלות המנהלת?
“אני תומך בארז בכל מקרה אבל במקרה הזה יש לי טענות קשות למנהלת ואם אני אשאל אני גם אגיד את זה. אני ביום חמישי אמרתי להם מפורשות ששני אשמים יהיו באסון אתם ואני. אני מכניס את עצמי כי לא זעקתי את הזעקה שאני זועק עכשיו. יהיה אירוע ואני יהיה אחד האשמים כי אני לא זעקתי. היום אני אומר שאסור לנו שדבר כזה יקרה לנו. יקום מיד דובר ויו”ר ויגידו שאני הגזען”.

אייל סגל ביציע (נעם מורנו)אייל סגל ביציע (נעם מורנו)

מי אחראי אז לאירועים?
“ברגע שאבו יונס אמר ליו”ר המנהלת לא יקרה שום דבר זה יסתיים ולא יקרה שוב דבר, ברגע שהוא אמר שהכל יהיה בסדר, האחריות היא עליו. ברגע שהוא מביא אותנו לבית שלו הוא צריך לדאוג לי, אתה לא יכול לדאוג לי? אני לא אבוא”.

מה אתה אומר על תגובות המשטרה שמאשימה את האוהדים שלכם?
“אתמול ניידת של המשטרה ברחה מהאירוע ויש צילומים של זה. אני לא אכנס לקרב מול המשטרה כי היא תפרק אותנו. תבינו את הלוגיקה, הכי קל להסיר אחריות. אני הודעתי להם ביום חמישי שזה מה שעומד לקרות והם התעלמו, אף אחד לא עשה עם זה כלום”.

אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי