יום חמישי, 29.02.2024 שעה 07:21

משפחה מדהימה: אחיו של חילי טרופר תרם כליה

שר הספורט, שתרם כליה לפני שנה וחצי, שיתף שאחיו הגדול, אבישי טרופר, תרם גם כן לאחר שנאלץ לעבור 2 ניתוחים: "לא מה שירתיע אותו מלהציל חיי אדם"

|
חילי טרופר ואחיו אבישי (אינסטגרם)
חילי טרופר ואחיו אבישי (אינסטגרם)

שר התרבות והספורט, חילי טרופר, שיתף היום (שישי) במדיה החברתית שאחרי שהוא תרם כליה לפני שנה וחצי, כעת גם אחיו הגדול, אבישי, תרם כליה. כמו כן השר שיתף שהתרומה לא הייתה קלה עבור אחיו, שנאלץ לעבור ניתוח פעמיים כיוון שבפעם הראשונה הרופאים גילו לו גידול קטן ושלחו אותו להתאוששות מבלי שהוציאו את הכליה.

חילי טרופר שיתף את הסיפור: “אבישי, אחי הגדול, נכנס פעמיים לניתוח תרומת כליה. בפעם הראשונה לפני מספר שבועות בזמן שהרופאים החלו לנתח הם גילו גידול קטן, שלא התגלה בבדיקות המוקדמות. הם לא רצו לקחת סיכון, הוציאו את הגידול לבדיקה, תפרו את הבטן חזרה בלי להוציא את הכליה ושלחו אותו לחדר התאוששות”.

חילי טרופר (חגי מיכאלי)חילי טרופר (חגי מיכאלי)

“כשאחי התעורר מההרדמה כעבור כמה שעות הוא גילה שעדיין יש לו שתי כליות. והוא, בתוך אירוע נדיר, ועוד מתאושש מחומרי הרדמה פלוס קצת מורפיום, אמר להם שיבדקו מהר ואם הכול בסדר הוא מבקש לחזור לחדר הניתוח ולתרום כליה. בחדר הסמוך ממתין נתרם, שכבר האמין שההמתנה הארוכה לכליה הסתיימה”.

“הרופאים ביקשו להאט, לבדוק לעומק, אולי עם התפוגגות השפעת חומרי ההרדמה הוא יתעשת ויוותר. אולי אז יבין שכרגע הוציאו לו גידול קטן במקום כליה ואולי נכון יהיה לוותר על התרומה. אבל גם כשהחומרים התפוגגו הוא התעקש על מעשה הנתינה. הרופאים ביקשו שימתין עד שיגיעו תוצאות הביופסיה ועד אשר החתכים יתאחו והתפרים יוצאו”.

“הבירורים הסתיימו ומהמעבדה נשלחה תשובה משמחת שמאשרת שמדובר בגידול שפיר. עכשיו הוא התבקש לחכות עוד קצת עד שהחתכים יתאחו והתפרים יתפוגגו. רק כדי שאפשר יהיה לפתוח מחדש ולתפור שוב. כאב כפול משני ניתוחים, זה לא משהו שירתיע את אחי מההזדמנות להציל את חייו של מישהו אחר”.

חילי טרופר (רדאד ג'בארה)חילי טרופר (רדאד ג'בארה)

כמו כן השר הוסיף: “כששאלתי אותו אם יש לו כוחות להיכנס לניתוח נוסף, הוא ענה בחיוך שממילא אין לו תכניות להיות דוגמן עם בטן חשופה ונקיה, כך שעוד כמה תפרים על הבטן לא יפריעו לו. יש אדם שמחכה לכליה ומבחינתו מנוי וגמור איתו לתרום לו”.

“בפעם השנייה הוא נכנס לניתוח תרומת כליה אמש. הפעם זה עבר בינתיים בשלום והכליה הועברה מגופו לגופו של הנתרם. אחי היקר, שנדיבותו עמוקה ויסודית כל כך עד כדי כניסה וולונטרית לשני ניתוחים מורכבים מתאושש בשלום. בחדר הסמוך מתאושש אדם, שהוא טרם מכיר בכלל, שזכה בכליה ובחיים חדשים”.

“אבישי נתן את חלקו בקיצור רשימת ההמתנה הנואשת לקבלת כליה, כחלק מהמשימה הגדולה שנטל על עצמו הרב הבר ז"ל וממשיכה אשתו היקרה רחל הבר. זו הזדמנות לעורר שוב מודעות לאפשרות לתרום כליה. לפני שנה וחצי כשאני תרמתי הוא העביר איתי את הלילה שאחרי הניתוח בבית החולים ודאג לי. עכשיו תורי. רפואה שלמה אחי!”
 

אסור לפספס
נגןויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
ויניסיוס ג'וניור רוכש נעל ב-17 אלף שקל
נגןכמה כסף משלם ליאו מסי לספר האישי שלו?
כמה כסף מרוויח הספר האישי של ליאו מסי?
נגןספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
ספיד שואל את דרוגבה אם הוא אבא של פוגבה
נגןלמה סון סירב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
למה סון סרב לחתום על חולצה של טוטנהאם?
/* LAST / NEXT ROUNDs */