יום שני, 23.05.2022 שעה 20:08

צפו: אופני משלוחים שמובילים 350 ק"ג של חבילות

חברת Fulpra ההולנדית פיתחה אופניים חשמליים אשר מובילים תא המטען עצום בנפח 3000 ליטרים עם חמש דלתות גישה. האם יש לרכבים המסחריים ממה לחשוש?

|
הדור הבא של רכבי המשלוחים (צילום מסך)
הדור הבא של רכבי המשלוחים (צילום מסך)

אין ספק שאחד מהתחומים שעברו את השינוי הקיצוני ביותר בשנים האחרונות בעולם הצרכנות הנו תחום המשלוחים עד הבית. זמני המשלוח הולכים ומתקצרים, רחפנים החלו להחליף שליחים ואת שירותי הדואר, וכמובן שהצורך במשלוחים בתקופת הקורונה הקפיץ קדימה שירותים כמו Wolt ומקביליו.

צריך לומר את האמת – הזמנת משלוח הפכה בשנים האחרונות לבילוי לכל דבר ועניין, כאשר לעיתים קבלת המשלוח עצמו מרגשת יותר מהמוצר שהוזמן, ואם אפשר לקבל הכול עד הבית, אז למה לא כאן ועכשיו?

כעת נשאלת השאלה האם החדשנות בתחום המשלוחים יכולה להיות גם לגבי מוצרים כבדים יחסית או מספר חבילות רב אשר מצריכים הובלה ברכבים מסחריים. האם הבשורה יכולה להיות אך ורק מסחריות עתידניות שיסיעו את עצמן באופן אוטונומי עם רובוטים שיצאו מאותה מסחרית במקום שליחים? מסתבר שלא.

צפו באופני המטען החדשניים

החברה ההולנדית Fulpra לקחה את תחום הרכבים המסחריים לכיוון אחר, כאשר הצליחה לשלב בין אופניים חשמליים למטען נגרר כבד יחסית, ויצרה למעשה כלי תחבורה חדש אשר נקרא L1.

החלק הקדמי של הכלי מזכיר בחזותו מעין חלק קדמי של אופנוע בינוני (עקב קוטרו ועוביו של הצמיג הקדמי), כאשר החלק האחורי כולל תא מטען עצום (יחסית) באורך 160 ס”מ וברוחב של 80 ס”מ, המסוגל לשאת כמות שלא היתה מביישת רכב מסחרי קטן.

מדובר בנפח מרשים של 3000 ליטרים, או לחילופין של 350 ק”ג של חבילות, כאשר הגישה לאותו תא מטען מתאפשרת מחמש דלתות גישה שונות. במקרה של מטען כבד, ניתן להיעזר גם ברמפות נשלפות, כך שבאמת חשבו פה על הכול.

המטען כבד מדיי? יש רמפות (צילום מסך)המטען כבד מדיי? יש רמפות (צילום מסך)

אם בנקודה זו אתם חושבים על יציבות המטען אשר מובל על ידי אופניים, גם כאן לחברה ההולנדית יש פיתרון מפתיע. אופני ה-Fulpra תוכננו כך שבעת הפניות החלק הקדמי של האופניים מאפשר הטייה לצדדים על ידי הנהג מבלי לפגוע ביציבות תא המטען, אשר נשאר מקביל לקרקע כל העת (ראו בתמונה האחרונה בכתבה).

אופני ה-Fulpra שוקלים ללא מטען כ-220 ק”ג, כאשר עם מטען מקסימלי המשקל כבר יתקרב לאזור ה-600 ק”ג. באם תבחרו בסוללת 1.9 קוט"ש תגיעו לטווח של 30 ק”מ, בזמן שסוללת 2.2 קוט"ש תספק לכם טווח של 40 ק”מ. ישנה גם אופציה לשילוב שתי סוללות עם טווח של 80 ק”מ, אך מכל מקום ניתן גם להחליף בין שתי סוללות (מריקה למלאה) ב-60 שניות בלבד – תחליטו אתם אם זה מתיש או לא.

גם אפש רלעצור בכל מקום, גם נוח לשלוף את החבילות (צילום מסך)גם אפש רלעצור בכל מקום, גם נוח לשלוף את החבילות (צילום מסך)

המהירות המקסימלית היא 25 קמ”ש בלבד, וזאת מתוך מחשבה לשמור על שלמות ובטיחות המטען, אך אל תחשבו חלילה שזהו חיסרון אל מול הרכבים המסחריים הישנים והטובים. זכרו כי בניגוד לאותם רכבים מסחריים, אופני ה-Fulpra גמישים יותר בתנועתם, יכולים להגיע ממש עד לדלת הבית או העסק (ראו בתמונה מעלה) וכמעט אינם תלויים בפקקים במקרה של שימוש בנתיבי אופניים.

ומה יהיה המחיר? נכון לכתיבת שורות אלו ניתן רק להזמין את האופניים, כאשר הן המחיר והן זמני האספקה טרם פורסמו באתר החברה. קשה לומר שאנחנו לא סקרנים לגבי הנזק בארנק…

הכותב שי לב שימש בעבר כעורך הראשי של אתר ONE ובימים אלו עורך את מדור האזור המוטורי באתר.

רוצים לדעת ראשונים על כל כתבה במדור בריאות וכושר? היכנסו לתפריט באפליקציית ONE בסמארטפון, בחרו “התראות” וסמנו את בריאות וכושר. נתראה בכתבה הבאה!

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
נגןחזקה בביזנס: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
טיבו מבסוט: הקמפיין הלוהט של מישל גרציג
נגןחבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב
חבר חדש בבית משפחת בקהאם - קוקו הארנב