יום חמישי, 07.07.2022 שעה 17:34

בעקבות איום ביטחוני: ניו זילנד נטשה את פקיסטן

הזוי: נבחרת הקריקט של ניו זילנד, שנחשבת למעצמה עולמית, הגיעה לביקור ראשון בפקיסטן אחרי 18 שנה, אך שבה על עקבותיה בעקבות התראות ביטחוניות

|
נבחרת ניו זילנד בקריקט (רויטרס)
נבחרת ניו זילנד בקריקט (רויטרס)

בפעם המי יודע כמה – ענייני פוליטיקה וביטחון מתנגשים עם עולם הספורט. הפעם, הסיפור מגיע מפקיסטן, שם נבחרת הקריקט המקומית הייתה אמורה לארח את נבחרת ניו זילנד, מהחזקות בעולם, למשחק במסגרת הטור הבינלאומי, אלא שלבסוף המשחק לא יצא לפועל מאחר והניו זילנדים הקישבו להתראות משרד הביטחון של ממשלתם ויחזרו על עקבותיהם למדינתם. 

עבור ניו זילנד מדובר בביקור ראשון בפקיסטן מזה 18 שנה. במדינה הייתה תכונה גדולה לקראת הגעתה של אחת הנבחרות החזקות בעולם, אך היא נגמרה באכזבת ענק. בהודעה הרשמית שהוציאה התאחדות הניו זילנדית נכתב כי הנבחרת תנטוש את המדינה בגלל התראה ביטחונית. 

מנכ”ל ההתאחדות הניו זילנדית, דיוויד ווייט אמר: “אני מבין שמדובר במכה עבור ההתאחדות הפקיסטנית, אך ביטחון השחקנים והצוות המקצועי נמצאים מעל הכל ואנחנו בטוחים שההחלטה נכונה”. 

נבחרת ניו זילנד בקריקט (רויטרס)נבחרת ניו זילנד בקריקט (רויטרס)

מנגד, בהתאחדות הקריקט הפקיסטנית נכתב: “מוקדם יותר, ניו זילנד הודיעה על התראה ביטחונית כלשהי והחליטו בהחלטה חד צדדית לדחות את סדרת המשחקים. ראש ממשלת פקיסטן דיבר באופן אישי עם ראש ממשלת ניו זילנד והודיע לה שיש לנו את אחת ממערכות הביון הטובות בעולם וכי לא קיים איום ביטחוני מסוג כלשהו לצוות המבקר. זה מאכזב מאוד”. 

ההודעה של נבחרת ניו זילנד הובילה לגל תגובות זועמות מצד פקיסטנים ברשתות החברתיות. עיתונאים רבים הביעו את אכזבתם הקשה מההחלטה של ניו זילנד לסגת לאחור, הדגישו את העובדה כי במהלך החודשים האחרונים במדינה התכוננו לביקור של ניו זילנד, וכי עוד קודם לכן התארחו במדינה דרום אפריקה, בנגלדאש וזימבבואה, מה שדחף להגברת האבטחה בצורה מאסיבית. 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו