יום שבת, 04.12.2021 שעה 18:55

ההיסטוריה, הנקמה והרווח: החגיגה של מדבדב

הרוסי השיג מייג'ור ראשון בקריירה ועל הדרך גם מנע מנולה לשבור שיא היסטורי ולטפס לפסגה. סגירת המעגל אחרי 21 שנה, התיקון בארה"ב והפרס הכספי

6 תגובות |
דניל מדבדב (רויטרס)
דניל מדבדב (רויטרס)

הפתעה גדולה ומרשימה קיבלנו הלילה (בין ראשון לשני) עם הניצחון הכל כך מרשים ומוחץ של דניל מדבדב (4:6, 4:6, 4:6), שהרס לנובאק ג’וקוביץ’ את החגיגה הגדולה, לפחות בינתיים, ומבחינתו חגג סוף סוף תואר מייג’ור ראשון לו הוא כל כך ראוי. אחרי שני הפסדים בגמרים, לנולה ורפאל נדאל, המדורג שני בעולם ניצח בניסיון השלישי שלו והשני בארצות הברית.

זה התואר ה-13 של הרוסי בקריירה וה-4 בשנה הנוכחית, כשהוא לגמרי נמצא בשיאו והיד עם המחבט עוד נטויה. בשנים האחרונות המדורג שני בעולם, שביסס את מעמדו כאחד הטניסאים המובילים של הטופ העולמי, גם נחשב לאחד משחקני המשטח הקשה הטובים ביותר, אם לא הטוב שבהם, לפחות כרגע.

דניל מדבדב (רויטרס)דניל מדבדב (רויטרס)

יש גם היסטוריה מקומית, דניל, שאיבד מערכה בודדת לאורך כל הטורניר, הוא הרוסי הראשון שזוכה במייג’ור בגברים לראשונה אחרי 16 שנים, מאז שמאראט סאפין עשה זאת באוסטרליה ב-2005. בנוסף יש גם סגירת מעגל רוסית אחרי 21 שנה, מדבדב הוא הטניסאי הראשון מארצו שלוקח את אליפות ארה”ב הפתוחה לראשונה מאז שנת 2000, גם אז היה סאפין שהניף את המייג’ור הראשון שלו בקריירה.

מדבדב הוא כמובן גם הראשון לעצור את הרצף האדיר של ג’וקוביץ’ ולמעשה גם היחיד שמנצח אותו השנה בגראנד סלאם (0:27 מטורף עד המשחק הנוכחי), כשישנה גם נקמה על ההפסד בתחילת השנה, בגמר אליפות אוסטרליה הפתוחה, אז נולה קטף את המייג’ור ה-18 שלו בקריירה המדהימה. גם מאזן הראש בראש בין השניים מחמיא מאוד לרוסי – ארבעה ניצחונות מול חמישה הפסדים.

נובאק ג'וקוביץ' ודניל מדבדב (רויטרס)נובאק ג'וקוביץ' ודניל מדבדב (רויטרס)

מה שאולי עוד היה לעזרתו של המנצח הגדול בגמר הנוכחי – הפער העצום בין השניים עם העומס מתחילת הטורניר, כשמדבדב היה על המגרשים בפלאשינג מדו חמש וחצי שעות פחות מאשר הג’וקר הסרבי (!), שהגיע כזכור למעמד המכריע עם המטרה הגדולה לנגד עיניו והבטיח שישחק כאילו זה משחקו האחרון בקריירה, אבל נכנע לבסוף לעוצמות האדירות של הרוסי.

אז חוץ מהיוקרה הגדולה, אז מה באשר לרווחים מההישג הגדול? ב-2021 הם כמעט הוכפלו. במהלך כל השנה הנוכחית מדבדב גרף מפרסי הטורנירים השונים כ-3.1 מיליון דולר, אך בעקבות הניצחון הנוכחי בארצות הברית הוא יוסיף לכיסו עוד לא פחות מ-2.5 מיליון דולר והמשמעות היא שעד כה מתחילת הקריירה, דניל הרוויח נטו מפרסי תחרויות הטניס כ-19.8 מיליון דולר.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30