יום שבת, 22.01.2022 שעה 19:37

שוב נטרפו הקלפים: ההכנה של מכבי ת"א נהרסה

שלושה שבועות למשחק הפתיחה ביורוליג, הקורונה נותנת אותותיה. הקבוצה ערכה אימון אחד בסגל מלא וביטלה את השתתפותה בטורניר יאנקופולוס. תמונת מצב

6 תגובות |
סקוטי ווילבקין וברתולומאו מציגים את המדים החדשים (רדאד ג'בארה)
סקוטי ווילבקין וברתולומאו מציגים את המדים החדשים (רדאד ג'בארה)

מכבי תל אביב עשתה הקיץ ככל שביכולתה כדי לסיים את מלאכת הרכבת הסגל לעונת 2021/22 מהר ככל האפשר ודאגה להכין לעצמה לו”ז לקדם עונה שיאפשר לה להגיע ל-30 בספטמבר, ערב מחזור היורוליג הראשון, הכי מוכנה שאפשר.

אלא שתוכניות לחוד ומציאות לחוד. גם כשבקבוצה ניסו לשלוט בכל המשתנים, הגיעה הקורונה וטרפה את הקלפים. חמישה שחקנים מאומתים לקורונה, חלקם סימפטומטיים, שינו את התמונה וכעת עונת היורוליג של הצהובים נמצאת בסכנה, כפי שלימדו תקדימי העונה שעברה במקרים של חימקי ופנרבחצ’ה. במכבי יכולים להיות מודאגים ובינתיים ONE מביא לכם את כל הפרטים על מה שעוד צפוי לצהובים לפני הטיפ אוף הראשון של ה(קדם) עונה. 

אלופת המדינה ערכה עד כה רק אימון אחד בסגל מלא, שאחריו הגיעה המהלומה עם ההידבקות בקורונה. העובדה שחלק מהשחקנים סימפטומטיים הופכת את המצב לבעייתי במיוחד, שכן הדבר מביא לדאגה מהשפעות ארוכות טווח. בהתאם לפרוטוקול היורוליג, גם לאחר שהשחקנים ייחשבו למחלימים הם לא יוכלו לחזור לאימונים עד שיעברו בדיקות רפואיות מלאות מחדש, כולל בדיקות מאמץ, כפי שעברו עם הגעתם לארץ. 

יאניס ספרופולוס (רדאד ג'בארה)יאניס ספרופולוס (רדאד ג'בארה)

אימוני הקבוצה עד כה נערכו עם שמונה שחקנים בלבד מהסגל הבכיר ועוד שני צעירים ובנוסף לאימונים החסרים הקבוצה ביטלה את השתתפותה בשני טורנירים בחו”ל. אך מעבר לטורנירי ההכנה, גם תקופת האימונים והגיבוש החשובה במהלך השהות בחו”ל בוטלה, ולכך יש השפעה רבה. במועדון קיבלו החלטה בנוגע לשני משחקי האימון מול הפועל אילת ובני הרצליה כמו גם באשר להשתתפות בטורניר ההכנה השלישי והאחרון – טורניר יאנקופולוס. באשר למשחקי האימון בארץ, הצהובים ביטלו את משחק ההכנה מול אילת כשכרגע לפחות מסתמן שהמשחק מול הרצליה אכן אמור להיערך. בנוגע לטורניר יאנקופולוס, האלופה הישראלית הודיעה למארגני הטורניר כי למרות רצונה העז להשתתף במשחקים לזכר הבעלים המנוח של פנאתינייקוס, היא לא תוכל לעשות זאת בגלל מקרי הקורונה שנתגלו בקבוצה.

הגרלת היורוליג סידרה לצהובים לוח משחקים שיכול היה לנסוך ביטחון בקבוצה, כאשר בששת המחזורים הראשונים הקבוצה עתידה לפגוש רק שתי קבוצות שהעפילו בשנה שעברה לשלב 8 האחרונות (באיירן מינכן ומילאנו). אלא שכעת, עם ההכנה הלקויה לפתיחת העונה, גם היתרון היחסי שהביאה עמה הגרלת המשחקים כמעט ונעלם לו. הצהובים יקוו שלא לגמור כמו חימקי מוסקבה, שבנתה בעונה שעברה קבוצה נהדרת אך ספגה מהלומה מהקורונה כבר במחזורים הראשונים, ממנה לא הצליחה להתאושש. דוגמה נוספת היא פנרבחצ'ה שרגע לפני ההצלבה מצאה את עצמה עם מספר מקרים מאומתים של קורונה בנוסף לפציעות והסוף הגיע מהר במיוחד עם הפסד בסוויפ לצסק"א מוסקבה.

קבלת הפנים של זוסמן באלבה ברלין
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30