יום שלישי, 25.01.2022 שעה 20:06

הפלונטר בשדרות: אין תקציב והעתיד לוט בערפל

העירייה החליטה לסיים ההתקשרות עם עמותת 'מכבי' וכחלק משינוי מדיניות, החליטו לפתוח עמותה עצמאית. מנכ"ל המועדון: "מאכזב, ייתכן ונפעל משפטית"

0 תגובות |
אוהדי מכבי עירוני שדרות (אורי גבאי - דין וחשבון)
אוהדי מכבי עירוני שדרות (אורי גבאי - דין וחשבון)

מכבי עירוני שדרות לאן? הקבוצה שרק לפני כחודשיים כמעט ועלתה לליגה א', לא מצליחה לצאת לדרך חדשה. אחרי כ־15 שנות זכיינות מצד עמותת 'מכבי', הודיעה העירייה למנכ"ל העמותה, אמיר אוחנה, כי הם מסיימים את ההתקשרות ביניהם. עיריית שדרות מתכוונת לנהל את הספורט הייצוגי בעיר באמצעות 'עמותת ספורט עירונית', עמותה חדשה שעתידה לקום.

קצת היסטוריה. קבוצת הכדורגל העירונית, מכבי עירוני שדרות, אותה רבים מכנים מכבי 'ציון' שדרות, הוקמה על ידי העירייה בשנת 1994, אחרי התפרקותה של הפועל שדרות הוותיקה. עד לשנת 2006, הקבוצה נוהלה על־ידי עמותת 'י.ע.ן', אך לאחר זכייתה של עמותת 'מכבי' במכרז, ניהול הקבוצה הועבר לידיו של אמיר אוחנה. כעת, עם סיום ההתקשרות בין עיריית שדרות לעמותת 'מכבי', הקבוצה צפוייה לחזור לידייה של העירייה, אך טרם ברור המהלך ועתיד המועדון.

אמיר אוחנה (באדיבות אורי גבאי - דין וחשבון)אמיר אוחנה (באדיבות אורי גבאי - דין וחשבון)

מצד עמותת 'מכבי' לא מתכוונים לוותר בקלות על ניהול הקבוצה העירונית. בפגישה שנערכה בין אמיר אוחנה לראש עיריית שדרות, אלון דוידי, עלו דין ודברים בין השניים על המשך הפעילות. מצד אחד, עמותת 'מכבי' לא מוכנה לוותר על הניהול ומן העבר השני, העירייה משנה את מדיניותה ומתכוונת להפעיל עמותה חדשה בעיר, שהיא זו שעתידה לנהל את הספורט הייצוגי בעיר. "אם תהיה קבוצה טובה בעיר, זה תלוי אך רק בעירייה", אמר אוחנה. המצב הנוכחי, אם כן, לא מאפשר לקבוצה לצאת לדרך חדשה. אין תקציב, אין החתמות, אין מאמן, אין שחקנים ואם לא די בכך – האוהדים מוחים.

אתמול (ראשון), הקבוצה פתחה את אימוניה בעיר נתיבות בעקבות הפלונטר הפוליטי. מלבד זאת שהחלו להתאמן בעיר אחרת, הגיעו לאימון 15 שחקנים צעירים לא מוכרים. בעיריית שדרות מנסים להרגיע את הרוחות, כשטוענים כי "גם בעונה הקרובה, עונת 21/22, עיריית שדרות תמשיך להוביל את תחום הספורט בצורה המיטבית ביותר". אם עמותת 'מכבי' לא תסיר ידייה, לא מן הנמנע כי העירייה, תחת העמותה החדשה, תפתח קבוצה חדשה, 'מועדון כדורגל שדרות' שמה, שתחל משחקיה בליגה ג'.

אבי פרץ( באדיבות אורי גבאי - דין וחשבון)אבי פרץ( באדיבות אורי גבאי - דין וחשבון)

נכון להיום, לטענתו של אמיר אוחנה, "בעירייה אמרו לנו כי בשבוע הבא נוכל להשתמש במתקנים בשדרות. לא ברור לי למה אנחנו צריכים לחכות עד שבוע הבא, אבל נו מילא. הקבוצה שייכת ל'מכבי' והעירייה עצמה לא יכולה לנהל את הקבוצה". עוד הוא הוסיף, "אני מאוד מאוכזב מהתנהלות העירייה, וכן הייתי רוצה לראות הזרמת כספים לתקציב הקבוצה. לצערי בינתיים ההכנות של הקבוצה נפגעות מאוד וחבל".

מעבר לכך, הודיע אבי פרץ, כוכב הסדרה "ליגה ג'", כי הפועל שדרות, ששיחקה בליגה ג' דרום, תחדול מלהתקיים אחרי שלוש שנות פעילות בלבד (הוקמה מחדש בשנת 2018): "המימון מהכיס, כשהעירייה לא מכירה בך, זו בעיה. אין כסף, עצוב שככה זה נגמר".

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30