יום שני, 08.08.2022 שעה 23:13

עשה עלייה: לראשונה משחק הפיקל בול הגיע לארץ

במרכזי הטניס והחינוך השיקו את המשחק, שנחשב לאחד מענפי הספורט הצומחים ביותר בארה"ב ומשלב טניס, מטקות, סקווש ובדמינטון. הוקמו מרכזים ב-5 ערים

|
פיקל בול בישראל (עודד קרני)
פיקל בול בישראל (עודד קרני)

מרכזי הטניס והחינוך בישראל השיקו השבוע לראשונה בארץ את משחק הפיק בול. מדובר במשחק המשלב אלמנטים של ארבעה משחקי כדור, בהם טניס, מטקות, סקווש ובדמינטון. המשחק משוחק על מגרש טניס קטן, עם מחבטים הדומים למטקות וכדור פלסטיק חלול ומחורר, המאט את תאוצת הכדור לעומת כדור טניס רגיל.
בארה"ב, שבה נולד הפיקל בול, נחשב  המשחק לאחד מענפי הספורט הצומחים ביותר, כאשר לפי ההערכות הפופולריות שלו זינקה ב-650% בעשור האחרון ולמעלה מ-5 מיליון אמריקאים משחקים כיום פיקל בול. בהגדרתו נחשב המשחק ל”חברתי" יותר, אולם בשנים האחרונות אף מתקיימות ליגות ותחרויות פיקל בול ברחבי ארה"ב.

צפו: פיקל בול בישראל

בתוך כך, הישראלי דקל בר, בן ה-28, בוגר מרכז הטניס והחינוך חיפה, מדורג כיום במקום השלישי בעולם בפיקל בול והעתיק את מגוריו לפלורידה לצורכי אימונים, תחרויות ואף הדרכת שחקנים חדשים במשחק.

השקת הפיקל בול במרכזי הטניס והחינוך בישראל התבצעה בחמישה מרכזים של הארגון, הכוללים את קריית אונו, חיפה, רמת השרון, תל אביב ויפו. במרכזים אלו הוכשרו מאמנים ייעודיים לפיקל בול, נבנו מגרשים מוקטנים ונרכש הציוד המתאים לשחקנים, שיהיו מעוניינים להתנסות ולחוות את המשחק.
השחקנים הראשונים שעלו השבוע על מגרשי הפיקל בול הם חברי קהילת סבבים וסבבות, הפעילה ברשתות החברתיות. הקהילה מונה מעל ל-50,000 בני הגיל השלישי וכוללת מגוון פעילויות חברה, תרבות ופנאי משותפות בפריסה ארצית. במסגרת שיתוף הפעולה עם סבבים וסבבות החלו חוגי פיקל בול על בסיס שבועי,  במסגרת קבוצתית של 8-12 שחקנים, בליווי צמוד של מאמן.

פיקל בול בישראל (שימי עמר)פיקל בול בישראל (שימי עמר)

מנהל אסטרטגיה ופרויקטים במרכזי הטניס והחינוך בישראל, איל תעוז, אמר: "הפיקל בול הוא משחק ספורטיבי וחברתי מוכח, עם פוטנציאל פופולריות גם בישראל. אנו גאים להיות הראשונים לחנוך את המשחק בארץ ולאפשר לכל אחד להכיר ולצמוח בפיקל בול. מתוך דגש חברתי מיוחד, המתכתב עם ערכי המשחק, בחרנו להתחיל את דרכו של הפיקל בול בארץ עם קהילת הסבבים וסבבות, כפעילות ספורטיבית בריאה ומהנה עבור בני הגיל השלישי בשעות הפנאי". 

הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו