יום שלישי, 19.10.2021 שעה 02:02

ישראל הובסה מול קוריאה וירדה לבית הניחומים

נבחרת הבייסבול ספגה 11:1 מהקוריאנים שהשיגו ניצחון שני נגדה, ותפגוש את הרפובליקה הדומיניקנית בשלב הבא. הדרום קוריאנים יפגשו את יפן בחצי הגמר

5 תגובות |
ריאן לברנוואי ופארק הקוריאני (רויטרס)
ריאן לברנוואי ופארק הקוריאני (רויטרס)

נבחרת ישראל בבייסבול המשיכה הבוקר (שני) את המסע ההיסטורי שלה במשחקים האולימפיים שבטוקיו כאשר ספגה תבוסה כואבת מדרום קוריאה בדמות 11:1, לה הפסידה בפעם השנייה, וירדה לבית הניחומים שם תפגוש את הרפובליקה הדומיניקנית.

כזכור, ישראל הפסידה את שני משחקיה הראשונים בטורניר, לארה”ב ודרום קוריאה, והלכה לסיבוב השני שם רשמה את ניצחונה הראשון והיחיד בהיסטוריה עד כה במשחקים האולימפיים בבייסבול בדמות 5:12 גדול על מקסיקו, אך הודחה מול דרום קוריאה שתפגוש את המנצחת במשחק בין ארה”ב ליפן בחצי הגמר. לישראל כאמור עדיין יש סיכוי למדליה אך היא חייבת להשיג ניצחון מול הרפובליקה הדומיניקנית.

הקוריאנים רשמו פתיחה מצוינת ועלו באינינג הראשון ליתרון 0:1 בזכות הפיצ’ר הקוריאני, פארק, שהיה פשוט מצוין ומנע מהנבחרת הישראלית להגיע לבסיס לא פחות מעשר פעמים רצופות במשחק. 

שחקני דרום קוריאה חוגגים (רויטרס)שחקני דרום קוריאה חוגגים (רויטרס)

הקוריאנים השיגו הום ראן נהדר באינינג השני ועלו ל-0:3 מוחץ על ישראל אחרי עוד שגיאה של ג׳ואי ווגמן. מכאן ואילך האסטרטגיה מהפתיחה של הקוריאנים ללחוץ בכל הכוח השתנתה במשחק שקול יותר. ישראל השיגה סוף סוף את הנקודה הראשונה שלה באינינג החמישי.

פארק, המצטיין בשורות הקוריאנים, רשם שתי חבטות מושלמות, אחריהן שני שחקנים קוריאנים השלימו סיבוב מלא והפער גדל כבר לחמש נקודות. עוד בייס היט אדיר של פארק שלח שני רצים קוריאנים לבסיס האחרון – וזה 1:8 מוחץ לדרום קוריאה. עוד חבטה מצוינת של קים שלחה את הקוריאנים להום ראן נפלא וליתרון של 9 נקודות בתום האינינג החמישי שהיה סיוט מתמשך עבור נבחרת ישראל. מכאן ואילך, שתי הנבחרות רק רצו שהמשחק יסתיים וכך היה בתום האינינג השביעי, בו הקוריאנים סיימו עם נקודה אחת.

במשחק המקביל הייתה דרמה בין ארצות הברית ליפן. האמריקאים חזרו מפיגור 2:0 ליתרון 5:6 באינינג התשיעי, אך היפנים הצליחו לשלוח את המשחק לאינינג נוסף ולהכריע אותו עם 6:7 גדול שהעלה אותם לחצי הגמר.

שחקני ישראל מאוכזבים בספסל (רויטרס)שחקני ישראל מאוכזבים בספסל (רויטרס)

מהלך המשחק:

כבר בפתיחה חבטה טובה של פארק נתנה לרץ הקוריאני הזדמנות להתבסס בבסיס הראשון. חבטה נוספת אדירה של פארק והקוריאנים כבר ממוקמים עם שני רצים בבסיס הראשון והשלישי - פתיחה מצוינת של הנבחרת הקוריאנית. עוד חבטה אדירה אותה גלסר תפס בצורה מצוינת, אך למרות זאת הקוריאנים עלו ליתרון 0:1 באינינג הראשון. פעולת הגנה אדירה של ישראל שרפה את הרץ הקוריאני והאינינג הראשון הסתיים.

ריאן לברנוואי (רויטרס)ריאן לברנוואי (רויטרס)
קים מין הו זורק (רויטרס)קים מין הו זורק (רויטרס)
ריאן לברנוואי במאבק (רויטרס)ריאן לברנוואי במאבק (רויטרס)

הקוריאנים השיגו הום ראן נהדר באינינג השני ועלו ל-0:3 מוחץ על ישראל אחרי עוד שגיאה של ג׳ואי ווגמן. עוד חבטה טובה של הקוריאנים אך הגנה טובה של גיילן מנעה משחקן קוריאני להגיע לבסיס השלישי. ולנסיה עם עוד פעולת הגנה טובה שרף עוד שחקן קוריאני בדרך לבסיס. עוד תפיסה טובה הפעם של ווגמן עצרה את קוריאה וישראל ירדה בפיגור 3:0 מהאינינג השני. גם החובט התשיעי של ישראל הוצא בזכות הפיצ’ר המדהים של קוריאה, קים מין הו.

ריאן לברנוואי (רויטרס)ריאן לברנוואי (רויטרס)
ריאן לברנוואי במאבק (רויטרס)ריאן לברנוואי במאבק (רויטרס)

ווגמן השיג סטרייק אאוט ראשון במשחק ונכנס לעניינים אחרי פתיחה חלשה. הקוריאנים השיגו דאבל, אבל פעולת הגנה טובה של גלסר מנעה מהם נקודה נוספת. קים הוציא שחקן ישראלי עשירי ברציפות, ישראל מתקשה מאוד מול הפיצ’ר הקוריאני. לברנוואי המצוין חבט טוב מאוד והשיג בייס איט, ישראל סוף סוף שלחה רץ לבסיס הראשון. מיד לאחר מכן, לברנוואי שוב חבט טוב וישראל כבר שלחה שני רצים לבסיסים לראשונה במשחק. קים  שוב הוציא שחקן ישראלי והאינינג הרביעי הסתיים – עדיין 0:3 לקוריאה.

קיים אייסאונג מול ראיין לברנוואי (רויטרס)קיים אייסאונג מול ראיין לברנוואי (רויטרס)
ריאן לברנוואי (רויטרס)ריאן לברנוואי (רויטרס)
ג׳ואי ווגמן (רויטרס)ג׳ואי ווגמן (רויטרס)

ישראל סוף סוף השיגה את הנקודה הראשונה שלה באינינג החמישי אחרי זריקה רעה של הקוריאנים. קוריאה השיגה שתי חבטות טובות ושלחה שני שחקנים לבסיסים הראשון והשני. ולנסיה זרק לא טוב את הכדור, לברנוואי לא הצליח לתפוס אותו וקוריאה השיגה את הנקודה הרביעית שלה במשחק.

שחקני נבחרת ישראל מרוצים (רויטרס)שחקני נבחרת ישראל מרוצים (רויטרס)
דני ולנסיה (רויטרס)דני ולנסיה (רויטרס)

פארק השיג חבטה נהדרת, שני רצים קוריאנים השלימו סיבוב מלא וקוריאה החלה לפתוח פער עם 1:6. עוד בייס היט אדיר של פארק שלח שני רצים קוריאנים לבסיס האחרון – 1:8 מוחץ לדרום קוריאה. עוד חבטה מצוינת של קים שלחה את הקוריאנים להום ראן נפלא וליתרון של 9 נקודות בתום האינינג החמישי שהיה סיוט מתמשך עבור ישראל. הקוריאנים השיגו עוד נקודה אחת באינינג השביעי ובכך המשחק הסתיים עוד לפני שהגיע לאינינג השמיני – 1:11 מוחץ לדרום קוריאה.

ג׳רמי בלייך (רויטרס)ג׳רמי בלייך (רויטרס)
שחקני נבחרת דרום קוריאה חוגגים (רויטרס)שחקני נבחרת דרום קוריאה חוגגים (רויטרס)
אסור לפספס
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
נגןהידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי
הידעתם? לפוגבה ואמא שלו יש כיף סודי