יום שלישי, 30.11.2021 שעה 10:26

יש מדליה: ישראל ניצחה את רוסיה וזכתה בארד

ענקים: מוקי, הרשקו, פלצ'יק ונלסון לוי ניצחו את הרוסים, נתנו לישראל 1:4 ויחד עם חבריהם לנבחרת קיבלו מדליה בג'ודו. אסי ממן, שליח ONE לטוקיו

23 תגובות |
נבחרת ישראל בג'ודו (רויטרס)
נבחרת ישראל בג'ודו (רויטרס)

תעמדו על הרגליים ותמחאו כפיים. גילי שריר, שגיא מוקי, רז הרשקו, פיטר פלצ’יק, תמנע נלסון לוי, טוהר בוטבול, לי קוכמן ואורי ששון, וגם ברוך שמאילוב, שירה ראשוני וענבל לניר (שלא השתתפו) – הם מדליסטים אולימפיים. נבחרת הג’ודו של ישראל זכתה היום (שבת) במדליית הארד בתחרות הקבוצתית וסיימה שבוע שהג’ודאים עצמם הגדירו עד היום כמאכזב עבורם, דווקא בגלל שהם ציפו מעצמם לכל-כך הרבה, בטעם שפשוט לא יכול להיות מתוק ממנו.

כמה לב נתנו החבר’ה בכחול-לבן. את כל התסכול מהשבוע הזה הם הוציאו. הרי הם נתנו את הלב גם מוקדם יותר השבוע, אבל לצערם זה לא הספיק למדליה שכל אחד מהם כל-כך רצה. חלקם היו שבורים, אבל הכל נותב ליום הזה. בתחרות הקבוצתית החניכים של אורן סמדג’ה והחניכות של שני הרשקו נתנו את כל מה שיש בהם, וזה מה שהביא להם מדליה.

נבחרת הג'ודו בטירוף (רויטרס)נבחרת הג'ודו בטירוף (רויטרס)

זה התחיל עם 3:4 סופר דרמטי על נבחרת איטליה בסיבוב הראשון, בעיקר בזכות לב ענק של גילי שריר שניצחה פעמיים את מריה צ’נטראקיו, מדליסטית הארד הטרייה, כולל בקרב מכריע על כל הקופה שאם הייתה מפסידה בו, הנבחרת הייתה מודחת כבר בשלב מוקדם. אבל בל נשכח את רז הרשקו, שבפיגור 3:2 רשמה ניצחון שהותיר את הנבחרת בחיים. וגם את פיטר פלצ’יק, שגם הוא ניצח.

לאחר מכן הגיע קרב מול צרפת, אחת משתי הנבחרות החזקות ביותר (יחד עם יפן), ובכל זאת הכחולים-לבנים הובילו 1:3 מדהים אחרי ניצחונות של תמנע נלסון לוי, גילי שריר (שוב היא, שוב על יריבה עדיפה על הנייר) ולי קוכמן. אך הפסדים במשקלים הגבוהים הובילו ל-3:3 ואז גילי שריר שוב הוגרלה לקרב המכריע, קרב רביעי בזמן קצר מאוד, והפעם לא נותרו לה מספיק אנרגיות והיא הפסידה לאותה ג’ודאית עדיפה – הפסד 4:3 דרמטי וירידה לבית הניחומים.

הנבחרת הישראלית חוגגת (רויטרס)הנבחרת הישראלית חוגגת (רויטרס)

שם, בבית הניחומים, הגיע קרב לא פשוט על הנייר מול ברזיל אחת מארבע המדורגות הבכירות. טוהר בוטבול, לי קוכמן, פיטר פלצ’יק ותנע נלסון לוי להטו והובילו לניצחון 2:4 ועלייה לקרב על המדליה.

הנבחרת הישראלית חוגגת (רויטרס)הנבחרת הישראלית חוגגת (רויטרס)

ואז הגיע הרגע הגדול – קרב על המדליה מול נבחרת רוסיה. על הנייר, הרוסים היו טובים יותר, אבל המאמנים החליטו להכניס את שגיא מוקי שמתחרה במשקל עד 83 ק”ג ולא התחרה קודם לכן היום, לקרב מול יריב במשקל עד 90 ק”ג, ולעשות אותו דבר עם פיטר פלצ’יק במקום אורי ששון, בקרב מול אחד הג’ודאים הטובים בעולם במשקל הגבוה, טאמרלן בשאייב המדורג 1 בעולם. גילי שריר, שכאמור הייתה ביום פשוט ענק ויש לה חלק עצום בזכייה, פתחה אמנם עם הפסד למי שזכתה בארד לפני כמה ימים, אבל אז ההימור של המאמנים הצליח כשמוקי גבר על איגולניקוב והשווה ל-1:1. אחריו רז הרשקו הנהדרת גברה על אלכסנדרה בבינצבה, ואחריה ההימור המוצלח הושלם כשפיטר פלצ’יק הדהים את בשאייב. ביתרון 1:3 ומרחק ניצחון ממדליה תמנע נלסון לוי עלתה לקרב מול דריה מז’צקאיה ועשתה את העבודה עם איפון נהדר ו-1:4 בסיכום הכללי. מדליית ארד לנבחרת ישראל.

תמנע נלסון לוי חוגגת (רויטרס)תמנע נלסון לוי חוגגת (רויטרס)

סיבוב ראשון: ישראל – איטליה 3:4

סדר המתמודדים בקרב נגד איטליה: פיטר פלצ’יק, תמנע נלסון לוי, טוהר בוטבול, גילי שריר, לי קוכמן ורז הרשקו.

בקרב הראשון, פיטר פלצ’יק ניצח באיפון לאחר שניות אחדות והעלה את הנבחרת הישראלית ל-0:1. תמנע נלסון לוי הפסידה בווזארי עמוק בתוך הגולדן סקור והנבחרת הצרפתית השוותה ל-1:1. טוהר בוטבול הפסיד בקרב השלישי לאחר שספג ווזארי בתוך הדקה האחרונה, והאיטלקים עלו ל-1:2. גילי שריר הדהימה בקרב הרביעי יריבה שזכתה במדליה אולימפית באמצעות ריתוק יד – האיטלקייה סימנה לפרוש ונכנעה. ישראל השוותה ל-2:2

תמנע נלסון לוי (רויטרס)תמנע נלסון לוי (רויטרס)

לי קוכמן הפסיד באיפון בקרב החמישי והאיטלקים עלו ל-2:3. במערכה השישית והאחרונה, רז הרשקו שמרה על הנבחרת שלנו בחיים, לאחר שניצחה בווזארי עמוק בתוך הגולדן סקור והשוותה ל-3:3.

רז הרשקו וטוהר בוטבול (רויטרס)רז הרשקו וטוהר בוטבול (רויטרס)

בהגרלה שנערכה, נקבע כי גילי שריר תתמודד שוב מול  מריה צ'נטרקיו, שזכתה במדליית ארד בשבוע האחרון ביחידים. אמנם אומרים שברק לא מכה פעמיים, אך בקרב המכריע שריר הדהימה שוב את יריבתה החזקה (ניצחון בעונשים) והבילה לניצחון 3:4 הרואי והעפלה לרבע הגמר.

הנבחרת הישראלית מאושרת (רויטרס)הנבחרת הישראלית מאושרת (רויטרס)

סיבוב שני: ישראל – צרפת 4:3

סדר המתמודדים בקרב נגד צרפת: תמנע נלסון לוי, טוהר בוטבול, גילי שריר, לי קוכמן, רז הרשקו ואורי ששון.

תמנע נלסון לוי פתחה לא טוב את הקרב שלה מול שרה לאוני סיסיק, וכבר אחרי חצי דקה ספגה ווזארי. תמנע השיבה באותו מטבע קצת יותר מדקה לאחר מכן ואף הוסיפה איפון שהעלה את ישראל ל-0:1. טוהר בוטבול הפסיד בווזארי בתוך הגולדן סקור בקרב השני. הצרפתים השוו ל-1:1. בקרב השלישי, גילי שריר רשמה ניצחון אדיר לאחר למעלה מ-12 דקות, והעלתה את ישראל ל-1:2. גם לי קוכמן ניצח באמצעות איפון בקרב שלו וישראל עלתה ל-1:3 מדהים.

תמנע נלסון לוי (רויטרס)תמנע נלסון לוי (רויטרס)
טוהר בוטבול (רויטרס)טוהר בוטבול (רויטרס)

רז הרשקו ידעה שניצחון שלה יכריע את ההתמודדות, אך נכנעה באיפון. הפער הישראלי צומק ל-3:2. בקרב השישי, טדי רינר היה גדול על אורי ששון, ריתק אותו, ניצח באיפון והשווה ל-3:3. בשובר השוויון שוב גילי שריר עלתה בגורל, אך לאחר דו קרב הרואי נוסף שנמשך דקות ארוכות, הפסידה באיפון אכזרי. נבחרת צרפת ניצחה 3:4.

אורי ששון וטדי רינר (רויטרס)אורי ששון וטדי רינר (רויטרס)
גילי שריר (רויטרס)גילי שריר (רויטרס)

בית הניחומים: ישראל – ברזיל 2:4 

סדר המתחרים מול ברזיל: טוהר בוטבול, גילי שריר, לי קוכמן, רז הרשקו, פיטר פלצ’יק ותמנע נלסון לוי.

טוהר בוטבול עלה ראשון למזרן וניצח את הקרב הראשון הודות לשלושה עונשים שצבר יריבו הברזילאי. ישראל עלתה ל-0:1. גילי שריר הפסידה בקרב השני באיפון והנבחרת הברזילאית השוותה ל-1:1. קוכמן עלה למזרן במערכה השלישית ורשם איפון מושלם שהעלה את ישראל ל-1:2.

לי קוכמן (רויטרס)לי קוכמן (רויטרס)

רז הרשקו ידעה שניצחון בקרב שלה יעניק מקמה מכובדת לקראת ההמשך, אך הפסידה באיפון. הקרב אוזן ל-2:2. פיטר פלצ’יק ניצח בזריזות בקרב שלו והעלה את ישראל ל-2:3. בקרב המכריע, תמנע נלסון לוי הצליחה לרתק ולנצח באיפון אדיר. ישראל ניצחה 2:4 והעפילה לקרב על מדליית הארד.

תמנע נלסון לוי (רויטרס)תמנע נלסון לוי (רויטרס)

הקרב על המדליה: ישראל – רוסיה 1:4

סדר המתחרים מול רוסיה: גילי שריר, שגיא מוקי, רז הרשקו, פיטר פלצ’יק, תמנע נלסון לוי וטוהר בוטבול.

בקרב הראשון, גילי שריר, ה-כוכבת של היום, נתנה את כל הלב מול מאדינה טיימזובה, שרק לפני מספר ימים זכתה במדליית הארד, אבל זה לא הספיק. שריר ספגה שני עונשים מוקדמים, גם היריבה קיבלה עונש אחד, אבל אחרי הכניסה לניקוד זהב ברגע של חוסר ריכוז טיימזובה הורידה את שריר לווזארי וניצחה. 0:1 לרוסיה.

גילי שריר (רויטרס)גילי שריר (רויטרס)

אחריה עלה שגיא מוקי, שבדרך-כלל מתחרה מול יריבים במשקל עד 83 ק”ג והפעם עלה לקרב מול איגולניקוב ששייך לקטגוריית עד 90 ק”ג. אחרי שהרוסי כמעט קיבל ווזארי אך השופטים החליטו לא להעניק לו, הגיע מוקי בענק עם איפון נהדר וניצחון ראשון לנבחרת. 1:1 בין ישראל ורוסיה. לאחר מכן רז הרשקו, שמתחרה במשקל מעל 78 ק”ג, פגשה את אלכסנדרה בבינצבה שמתחרה במשקל עד 78 ק”ג בימים כתיקונם, ידעה לנצל את יתרון המשקל ועם שני ווזארים ניצחה וישראל ב-1:2.

שגיא מוקי חוגג (רויטרס)שגיא מוקי חוגג (רויטרס)

לאחר מכן פיטר פלצ’יק, שמתחרה בדרך כלל במתחרים במשקל של עד 100 ק”ג, פגש את טאמרלן בשאייב, אחד המתחרים החזקים ביותר במשקל מעל 100 ק”ג, המדורג 1 בעולם במשקל זה. המאמנים החליטו להציב את פלצ’יק במקום אורי ששון והג’ודאי שהתאכזב מאוד מכך שהוא לא זכה במדליה אישית עשה את העבודה בענק. זה התחיל עם עונש לבשאייב, אחר-כך גם פלצ’יק קיבל עונש, בהמשך הרוסי קיבל עונש שני והקרב נכנס לניקוד זהב, בו ווזארי של פלצ’יק נתן לו את הניצחון. ישראל עולה ל-1:3.

פיטר פלצ'יק חוגג (רויטרס)פיטר פלצ'יק חוגג (רויטרס)

אחריו עלתה למזרן תמנע נלסון לוי, לקרב מול דריה מז’צקאיה, הקרב הראשון במפגש מול הרוסים בו ישראל הייתה פייבוריטית. זה התחיל לא טוב עם ווזארי למז’צקאיה, אבל נלסון לוי הצליחה להשיג ווזארי משלה ולהשוות. בהמשך שתיהן קיבלו עונשים ואז הגיע הרגע הגדול של תמנע, עם איפון ענק שהשלים את המשימה – 1:4 מדהים לישראל. יש מדליה.

תמנע נלסון לוי חוגגת (רויטרס)תמנע נלסון לוי חוגגת (רויטרס)
פיטר פלצ'יק מדבר עם אשתו לאחר הזכייה
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30