יום שבת, 27.11.2021 שעה 21:57

"אם נביא מדליה, זה יקדם את הענף בישראל"

נבחרת הבייסבול של ישראל ערכה את מסיבת העיתונאים לקראת פתיחת דרכה במשחקים האולימפיים. טל הראל: "ההתרגשות בשיאה, רוצים להוכיח לכולם על המגרש"

3 תגובות |
נבחרת ישראל בבייסבול (חגי מיכאלי)
נבחרת ישראל בבייסבול (חגי מיכאלי)

נבחרת הבייסבול של ישראל ערכה הבוקר (שלישי), מסיבת עיתונאים לקראת פתיחת התחרות שלה במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. הישראלים הוגרלו בבית ב’ יחד עם דרום קוריאה וארצות הברית, ויפגשו למשחק הפתיחה את הקוריאנים ב-29/7 בשעה 13:00 כאשר יממה לאחר מכן יתמודדו מול האמריקאים.

המנהל הטכני של נבחרת ישראל, פיטר קורץ, אמר: “אני מאוד שמח וגאה להיות כאן. סיימנו שבועיים של מחנה אימונים בארה”ב הגענו לטוקיו לפני ארבעה ימים ואנחנו ממשיכים להתאמן כאן. הקבוצה מוכנה, השחקנים מחכים להופיע במשחקים, להיות על המגרש. כולם בריאים, מוכנים ומחכים למשחק הפתיחה מול דרום קוריאה ביום חמישי. הכל בידיים של השחקנים”.

נבחרת הבייסבול לקראת פתיחת המשחקים

ההכנה לקראת הופעת הבכורה במשחקים האולימפיים: “זו לא הפעם הראשונה שאנחנו מגיעים לטורניר בינלאומי, היינו בכמה טורנירים כאלו ואולימפיאדה זה בעצם עוד טורניר בינלאומי. לפני ארבע שנים היינו באליפות העולם, כשבערך מחצית מההרכב של היום נכח גם אז. אנחנו התכוננו ואנחנו מתכוננים באותה צורה. ב-2019 עברנו 10 טורנירים בארבעה שבועות ברחבי אירופה, בבולגריה, ליטא, גרמניה ואיטליה ובכולם הצלחנו, ההכנה היא אותו דבר. אלו חברה מקצוענים שבדרך כלל משחקים לפני כן עם הקבוצות שלהם, מתחברים יחד לארבעה חמישה ימים וזה מספיק זמן בבייסבול בשביל להתחבר יחד”.

“צוות המאמנים עושה עבודה נהדרת של סקאוטינג ואיסוף נתונים על היריבות. אנחנו יודעים בדיוק מי אלו השחקנים של קוריאה ושל ארה”ב, שנפגוש אותם בשני המשחקים הראשונים. כל אחד יודע איפה לעמוד בהגנה ואיך זורקים את הכדור בהתקפה וגם עשינו אימונים וירטואליים, שאתה רואה הדמיה של השחקן הזורק ולומד להיערך מולו. אנחנו מוכנים ורק מחכים למשחק הראשון”.

שחקן הנבחרת, טל הראל, אמר: “ההתרגשות כאן בטוקיו בשיאה, כשאנחנו יומיים לפני המשחק הראשון. עברנו כמה אימונים נהדרים, שהוכחנו לעצמנו את הרמה שלנו, היה לנו כמה תדריכים לקראת המשחק הראשון ומחכים כבר לעלות על המגרש ולהראות לכולם מה אנחנו שווים. יצרנו סימולציות משחק באימונים והייתה לנו הצלחה גבוהה בהם, בסופו של דבר זה יהיה תלוי בנו וביכולות שלנו, קיבלנו תדרוך ברמה הגבוהה ביותר ואנחנו מחכים לעלות על המגרש”.

נבחרת ישראל בבייסבול (חגי מיכאלי)נבחרת ישראל בבייסבול (חגי מיכאלי)

הפיצ’ר הוותיק, שלמה ליפיץ, אמר: “עברנו כמה ימים של ג’ט לג, התרגלנו למיטות הקרטון, הכרנו את שאר הצוות המגבש הישראלי, הכרנו קצת שחקנים של המשלחת, עכשיו אין תירוצים, המשחק הראשון ביום חמישי ואנחנו מצפים לניצחון. בייסבול זה משחק של סטטיסטיקה ובאימונים אנחנו מנתחים כל שחקן של היריבה. אנחנו מתכוונים להציב את המגיש שיתאים לחובטים הקוריאנים, שיש להם שיטה שונה מאוד מהאמריקאים. ניצחנו את קוריאה ב-2017 באליפות העולם, והנבחרת שלהם כיום היא פחות טובה ממה שהיה להם אז וגם אנחנו נבחרת יותר טובה, אז גם ניצחנו את קובה והולנד והפסדנו רק ליפן בקרב על חצי הגמר, אז לדעתי אנחנו שווים לרוב הנבחרות”.

“אחת מהתקוות שלנו שאם נזכה במדליה זה יגביר את המודעות לספורט בישראל. יש לנו סיכוי טוב, הרבה מהשחקנים באים עם רקע בינלאומי ומקצועני, גם השחקנים שמגיעים מישראל שיחקו עם שחקנים מקוריאה וארה”ב. אני רוצה לומר שאנחנו רמה שווה. ההבדל הגדול הוא, שבמדינות בחו”ל יש מתקנים וליגות מקצועניות. התקווה שההצלחה פה תביא לתשתית בייסבול בארץ. שימשוך קצת ספורטאים אחרים לענף, שיראו שיש בסיס הצלחה, אם זה לשחק בקולג’ים בארה”ב או בליגות מקצועניות וכמובן בנבחרת”.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30