יום שישי, 21.01.2022 שעה 21:54

"עצוב שהפלטפורמות לא עושות מספיק נגד גזענות"

כוכב נבחרת אנגליה, בוקאיו סאקה, יצא נגד ההתבטאויות מצד האוהדים: "אין מקום לגזענות, האהבה תנצח", "התוצאה הייתה באשמת הפנדל שלי, אני מאוכזב"

0 תגובות |
בוקאיו סאקה (רויטרס)
בוקאיו סאקה (רויטרס)

בוקאיו סאקה מתבטא לראשונה לאחר סערת הפנדלים בגמר היורו. כזכור, גארת’ סאות’גייט בחר בין חמשת הבועטים הראשונים את שלושת השחקנים הצעירים על המגרש – מרכוס ראשפורד, ג’יידון סאנצ’ו ובוקאיו סאקה, כל השלושה החמיצו. לאחר ההפסד בגמר זכו השלושה להערות גזעניות ברחבי הרשת, היום, סאקה מגיב לראשונה. 

“התרחקתי מהמדיה החברתית כמה ימים כדי לבלות עם המשפחה שלי ולהרהר על השבועות האחרונים. ההודעה הזו לא תצליח לשקף בצורה הראויה עד כמה אני אסיר תודה על כל האהבה שקיבלתי ואני מרגיש צורך להודות לכל מי שתמך בי”. 

בוקאיו סאקה ואנטוניו רודיגר (רויטרס)בוקאיו סאקה ואנטוניו רודיגר (רויטרס)

על ההופעה עם הנבחרת: “זה היה כבוד עבורי להיות חלק מסגל הנבחרת אנגליה, הם אחים לכל החיים ואני אסיר תודה על כל מה שלמדתי מכל אחד מהשחקנים והצוות שעבד איתנו כל כך קשה, במטרה לעזור לקבוצה להגיע לגמר הראשון שלנו ב-55 שנה. כשראיתי את משפחתי בקהל כשאני יודע על מה הם ויתרו כדי לעזור לי להגיע לשם, זה אומר בשבילי הכל”. 

“אין מילים שיאמרו כמה אני מאוכזב מהתוצאה, וזה היה באשמת הפנדל שלי, האמנתי שנזכה בזה בשבילכם, אני מצטער שלא יכולנו להביא את זה הביתה עבורכם השנה, אבל אני מבטיח שניתן הכל כדי לנצח, הדור הזה ייתן הכל כדי לדעת איך זה מרגיש כשמנצחים” סאקה הוסיף.  

סאקה מודה לתמיכה כנגד הגזענות נגדו “ לכל מי שקיים קמפיין עבורי ושלח לי מכתבים מכל הלב ואיחל לי ולמשפחתי רק טוב, אני כל כך אסיר תודה, ככה כדורגל צריך להיות. תשוקה, אנשים מכל הגזעים, המגדרים, הדתות, כולם מתאחדים תחת האושר הגדול של רכבת ההרים שמביא איתו הכדורגל”.

בוקאיו סאקה ותומאס מולר (רויטרס)בוקאיו סאקה ותומאס מולר (רויטרס)

בנוסף הביע את דעתו בנושא הרשתות החברתיות: ”אני לא רוצה שאף ילד או מבוגר יקבל מסרים ששונאים ופוגעים בו, כמו שאני, מרכוס רשפורד וג’יידון סאנצ’ו קיבלנו השבוע. עצוב שהפלטפורמות החזקות האלו (אינסטגרם, פייסבוק, טוויטר) לא עושות מספיק כדי לעצור את ההפצה של ההודעות האלו”

“אין מקום לגזענות או לשנאה מכל סוג שהוא בכדורגל או בשום תחום בחברה, ולרוב החברה שיוצאת נגד המסרים האלו על ידי פעולות או דיווחים למשטרה, ומעבירים את השנאה בעזרת נחמדות אחד לשני, אנחנו ננצח. האהבה תמיד מנצחת”. כך חתם סאקה את מכתבו.  

מחכה למכבי חיפה: הכירו את דינמו טביליסי
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30