יום חמישי, 20.01.2022 שעה 04:07

צ'לסי חוברת להתאחדות לכדורגל בפרויקט חדש

מועדון הפאר ישתף פעולה עם ההתאחדות ומרכז פרס בתכנית שתפגיש ילדים וילדות ערבים ויהודים בישראל באמצעות הכדורגל. באק: "מקווים שהיוזמה תעצים"

0 תגובות |
רומן אברמוביץ' (רויטרס)
רומן אברמוביץ' (רויטרס)

שיתוף פעולה חסר תקדים עתיד להתרחש בקרוב בישראל. מועדון הכדורגל צ'לסי, באמצעות הקרן החברתית של המועדון, חובר עם מרכז פרס לשלום ולחדשנות וגם עם ההתאחדות לכדורגל בשותפות חדשה לקידום והרחבת תכנית "משחקים הוגן, מובילים שלום". התכנית מפגישה ילדים וילדות ערבים ויהודים ברחבי ישראל באמצעות הכדורגל, כאשר השותפות מהווה חלק מיוזמת "Say No to Hate" של קרן צ'לסי וממומנת על ידי בעל המועדון, רומן אברמוביץ' שעבר להתגורר בתל אביב בשנה האחרונה. 

התכנית משתמשת במודל הכשרת מאמנים, תוך גיוס סטודנטים וסטודנטיות מצטיינים, יהודים וערבים, מאוניברסיטאות ומכללות שונות להשתתף בתכנית הכשרה בנושאי כדורגל, מנהיגות, חיים משותפים וקבלת האחר. לאחר הכשרתם, עובדים המנהיגים הצעירים בצמדים מעורבים, בהעברת פעילויות ספורט וחינוך עם  קבוצות מעורבות של תלמידי בתי ספר יהודים וערבים.

שחקניות צ'לסי חוגגות (רויטרס)שחקניות צ'לסי חוגגות (רויטרס)

התכנית, שהוקמה בשנת 2016 על ידי מרכז פרס לשלום ולחדשנות בשותפות עם ההתאחדות לכדורגל, נתמכת ע"י קרן UEFA לילדים וקרן לוריוס – ספורט למטרה טובה. בנוסף, השותפות החדשה עם קרן צ'לסי תאפשר להרחיב את התכנית, ובכך להגיע ליותר מ-1,000 ילדים ובני נוער יהודים וערבים ברחבי ישראל במהלך שנת 2021/22. מודל האימון המקצועי של צ'לסי, המוקדש לקידום ערכים של משחק הוגן, כבוד ומשמעת, ישולב בתכנית, הנתמכת על ידי צוות המאמנים בעל השם העולמי של קרן צ'לסי.

השותפות בין מועדון הכדורגל הלונדוני, מרכז פרס לשלום ולחדשנות וההתאחדות לכדורגל התפתחה בעקבות ביקור קבוצת הנשים של צ'לסי בישראל בשנת 2019, במהלכו לקחה הקבוצה חלק בסדנאות כדורגל וחינוך עם נערות ערביות ויהודיות, תוך עבודת צוות והפגשה בין קהילות שונות באמצעות הספורט.

שחקניות צ'לסי חוגגות (רויטרס)שחקניות צ'לסי חוגגות (רויטרס)

ברוס באק, יו"ר מועדון הכדורגל צ'לסי אמר: "במהלך ביקורנו בישראל בשנת 2019 זכינו לראות ממקור ראשון את היכולת של הכדורגל להפגיש בין קהילות ולהסיר מחסומים. אנו מקווים כי יוזמה חדשה זו תעצים ילדים להשתמש בערכים של כבוד והגינות שרווחים בעולם הכדורגל לטובת קידום סובלנות, אחדות והכלה בחברה".

חמי פרס, יו"ר מרכז פרס לשלום ולחדשנות סיפר: "מטרתה של השותפות החשובה הזו היא להביא את התכנית 'משחקים הוגן, מובילים לשלום' לגבהים חדשים, להציע למשתתפים ולמשתתפות הזדמנות חסרת תקדים לבנות את עצמם כמנהיגים ומנהיגות שבכוחם לעשות שינוי חברתי. אנו במרכז פרס גאים להרחיב את היוזמה, לקדם גיוון והכללה באמצעות ספורט, ולהפגיש מנהיגים ומנהיגות צעירים וצעירות יהודים וערבים עם ילדים וילדות על מנת ליצור הווה ועתיד טוב יותר". 

אורן חסון (חגי מיכאלי)אורן חסון (חגי מיכאלי)

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל הוסיף: "שיתוף הפעולה הייחודי הוא המחשה לאמונה שלנו בכוחו של הכדורגל כגורם מחבר, על המגרש ומחוצה לו. אין מחסום, טבעי או מלאכותי, שיוכל למנוע עתיד משותף לכולנו – במגרש, ובכל מישור אחר בחיינו".

מטוסים וריקודים: באיטליה חגגו כל הלילה
אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30