יום שבת, 13.08.2022 שעה 03:54

המאבטח שנדבק יועבר למלונית קורונה בטוקיו

איש האבטחה הישראלי נבדק פעמיים ובשתי הבדיקות נמצא חיובי לווירוס. הוא לא יוכל להישאר בכפר האולימפי, אליו ייכנסו ראשוני הספורטאים ב-17 ביולי

|
טוקיו (רויטרס)
טוקיו (רויטרס)

בשעות האחרונות אנשי הוועד האולימפי בישראל נמצאים בשיחות עם המארגנים היפנים בנוגע למאבטח שהתגלה כמאומת עם ווירוס הקורונה היום (שישי) בכפר הספורטאים בטוקיו. המאבטח יעבור למלונית קורונה.

המאבטח המאומת לא בא במגע על ספורטאים או עם אנשי הצוותים מקצועיים ולכן אין סכנה לפעילותה של המשלחת. הוא עבר שתי בדיקות בארץ לפני הטיסה ונמצא בהן שלילי, אך בבדיקות שנעשו לו בטוקיו התגלה כחיובי, תחילה בבדיקת רוק ולאחר מכן גם בבדיקת PCR שאישרה זאת. אגב, למאבטח אין תסמינים.

אצטדיון בטוקיו (רויטרס)אצטדיון בטוקיו (רויטרס)

ליפנים יש פרוטוקול מיוחד למקרים מהסוג הזה ובתחילה הם דורשים לבודד את כל מי ששהה בסביבתו של החולה המאומת. לכן ארבעה אנשים נוספים נכנסו לבידוד של 14 יום בכפר והם ייבדקו בימים הקרובים שוב ושוב בטרם יוכלו לחזור לעבודתם.

לפי הפרוטוקול, אדם מאומת נדרש לעבור למלונית קורונה וזה אכן מה שיקרה גם עם המאבטח הישראלי. המטרה של הוועד האולימפי היא לטפל באירוע במהירות ולהביא לסיומו לפני כניסתם של הספורטאים הישראלים לחדרים, הרי שב-17 ביולי אמורים להגיע לכפר, בו שהה המאבטח, ראשוני הספורטאים מהמשלחת הישראלית ולכן הוא לא יוכל להישאר במקום.

גורבנקו: לא מעכלת שאני אהיה באולימפיאדה
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו