יום שבת, 22.01.2022 שעה 14:38

קבינט הקורונה קבע: לא יחולו הגבלות על הספורט

למרות העליה בתחלואה לאחרונה, בתום דיונים בין שר הבריאות ניצן הורוביץ לשר הספורט חילי טרופר, הוחלט כי בשלב זה לא יחולו הגבלות על אירועי ספורט

2 תגובות |
אוהדי ב
אוהדי ב"ש, מכבי ת"א ומכבי חיפה (מערכת ONE)

בשורה טובה לספורט הישראלי. בתום מספר דיונים בין שר הבריאות, ניצן הורוביץ, לבין שר התרבות והספורט, חילי טרופר, סוכם כי בקבינט הקורונה המתקיים הערב (שלישי) לא ידונו על הגבלות הנוגעות לתחומי התרבות והספורט.

הצדדים הסכימו כי יש להימנע ככל שיתאפשר מהגבלות התקהלות שיפגעו בפעילות ענפי התרבות והספורט, שניזוקו קשות בשנה האחרונה. שר הבריאות ושר התרבות והספורט רואים עין בעין את חשיבות התרבות והספורט לחוסן הלאומי.

אוהדי מכבי חיפה מחוץ לסמי עופר (מערכת ONE)אוהדי מכבי חיפה מחוץ לסמי עופר (מערכת ONE)

לבסוף, סוכם בין השרים כי נכון לשלב זה אין עדיין צורך בבחינת הגבלות על התקהלות באולמות התרבות ובמגרשי הספורט. עוד סוכם כי משרד הבריאות יגבש המלצות לדיוני קבינט הקורונה בהתאם להתפתחויות ולמדדי התחלואה, ותוך קשר רציף עם הגורמים במשרד התרבות והספורט. 

שר הבריאות ניצן הורוביץ: ״השבועיים האחרונים מבהירים לכולנו שנגיף הקורונה לא הלך לשום מקום ונידרש לחיות איתו עוד זמן רב. כדי שנוכל לבלום את התחלואה הגוברת תוך פגיעה מינימלית בשגרת החיים, עלינו לאמץ נהלי קורונה קבועים, המבוססים על הגבלות מתונות שיישארו בתוקף לתקופה ממושכת. משרד הבריאות בראשותי יעשה כל מאמץ שלא לפגוע בענפי התרבות והספורט, החיוניים כל כך לחוסן הלאומי. כל מהלך אפשרי ייבחן בצורה מעמיקה ותוך שיח פתוח עם שר התרבות והספורט ואנשי משרדו. ננהג באחריות ולא בהיסטריה. אבל חשוב לזכור - רק התנהלות אחראית של כל אחת ואחד מאתנו, ובראשה השלמת מבצע החיסונים הלאומי, יבטיחו שחיי השגרה בישראל יישמרו״. 

שר התרבות והספורט, חילי טרופר: ״יש עליה בתחלואה אך עלינו לעשות מאמץ מרבי כדי לא לשתק את עולם התרבות ובעולם הספורט שנפגעו קשות בשנה האחרונה. עלינו ללמוד לחיות לצד הקורונה ולנסות להימנע מהגבלות ככל הניתן. אני מודה לשר הבריאות, ניצן הורוביץ, שותף אמת לדאגה לאמנים ולספורטאים, על הרצון לסייע להם ככל הניתן ועל דיונים ענייניים שכל תכליתם רווחת אנשי התרבות והספורט. אני מקווה שהעליה בתחלואה תיבלם ובכל מקרה נמשיך לעשות הכל למען עולמות התרבות והספורט, כדי לאפשר להם להמשיך לפעול גם בתוך המציאות המורכבת״.

אסור לפספס
נגןמה קרה לשאקיל אחרי ששתה קפה עצמתי במיוחד
שאקיל שתה קפה חזק נורא ואז קרה הדבר הבא
נגןזה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
זה ההרכב המפחיד של ניוקאסל בעונה הבאה?
נגןשיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
שיא: דומינו דגני הבוקר הכי ארוך אי פעם!
נגןקורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30
קורל מגזימה עם הקישוטים: סרג'י חוגג 30