יום שבת, 13.08.2022 שעה 04:09

חבר משלחת אולימפית ראשון נמצא חיובי לקורונה

מאמן האגרוף של אוגנדה נמצא חיובי לנגיף למרות שהתחסן לפני הגעתו ליפן, כל חברי המשלחת נכנסו לבידוד. כל הנבחרות יהיו בתנאי ריחוק חברתי נוקשים

|
אולימפיאדת טוקיו 2020 (רויטרס)
אולימפיאדת טוקיו 2020 (רויטרס)

ממצב החירום בגלל מגפת הקורונה, יפן עוברת להכנות האחרונות לקראת טקס הפתיחה החגיגי של המשחקים האולימפיים בטוקיו. כחודש ימים לפני שייפתח אירוע הספורט הגדול בעולם, היפנים מודאגים ונרגשים לקראת ה-23 ביולי, כאשר היום (רביעי) דווח במדינה על חולה קורונה ראשון שהגיע מהמשלחות האולימפיות.

שמונה חברי המשלחת האולימפית של אוגנדה נכנסו לבידוד ביפן עד לתחילת חודש יולי, לאחר שמאמן אגרוף במשלחת נמצא חיובי לווירוס הקורונה עם הגעתו למדינה בשבוע שעבר. המאמן הגיע לטוקיו לאחר שהתחסן ונמצא שלילי בבדיקות שקדמו לטיסה. הוא וחבריו למשלחת נחתו בטוקיו והגיעו למחנה אימונים באוסקה, שם הם שוהים בבידוד.

טוקיו (רויטרס)טוקיו (רויטרס)

ביפן נערכים להגעת המשלחות הרבות, שיהיו בתנאי ריחוק חברתי נוקשים, אך יוכלו לצאת למתקני האימונים והתחרויות כל עוד יישארו שליליים לנגיף. בגלל המצב, ביפן הודיעו כי יאסרו על מכירת אלכוהול במתקני המשחקים האולימפיים ואף החליטו כי לא יחלקו קונדומים בכפר הספורטאים בגלל תנאי הריחוק החברתי.

הכפר האולימפי בטוקיו (רויטרס)הכפר האולימפי בטוקיו (רויטרס)

בתוך כך, הלחץ ביפן הולך וגובר בקרב בעלי התפקידים. כלי התקשורת ביפן דיווחו כי מושלת טוקיו, יוריקו קויקה, פונתה אתמול לבית החולים עקב תשישות ולאחר שמצבה הגופני לא היה טוב. היא ככל הנראה החליטה לקחת חופשה מעבודתה לשבוע ימים כדי לנוח.

קויקה היא זו שדוחפת את יפן כולה להאיץ את קצב החיסונים לפני אולימפיאדת טוקיו, מה שמעודד את האזרחים. ואם יש משהו שיכול לעודד אותה במצבה, זהו הסקר האחרון שנערך ב-NHK, לפיו ההתנגדות של האזרחים היפנים למשחקים האולימפיים צנחה מ-80% של מתנגדים מבין הנשאלים ל-31% בלבד.

אזרחית יפנית נגד קיום המשחקים בטוקיו (רויטרס)אזרחית יפנית נגד קיום המשחקים בטוקיו (רויטרס)

מושלת טוקיו דואגת לכל מי שמגיע ליפן עם קבלת פנים חמה. כך קרה גם עם סגן יו”ר ועדת התיאום האולימפית, אלכס גלעדי, ששוהה בטוקיו בעיצומו של בידוד של 14 יום. כדי להעביר את הזמן, קויקה שלחה לחדרו פאזל בן 108 חלקים כדי שירכיב בזמנו הפנוי.

הפאזל ששלחה מושלת טוקיו לאלכס גלעדי (פרטי)הפאזל ששלחה מושלת טוקיו לאלכס גלעדי (פרטי)
גלישה: מיטב הביצועים מגמר הנשים והגברים
הייה הראשון שמגיב לכתבה הוספת תגובה
אסור לפספס
נגןהחיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
החיים הטובים: מישל וטיבו חוגגים באיביזה
נגןמה עשו נטע ורמי בתוך קן ענקי באמצע היער?
מטורף: מה עשה מלצר כדי לשרת את נטע ורמי?
נגןהרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
הרגע שאוהדים הולנדים מזהים את ערן זהבי
נגןמעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו
מעל מיליון צפיות לאוהד שהטריל את רונאלדו